Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: siemi1 »

jakaś partyzantka za 4k pln wychodzi.. po co Ci to było Enri strach potem hamować jak teraz takie kwiatki?
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Enriquez »

Przecież mogę to zawsze oddać i kupić coś innego.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: whity »

Za duzo masz czasu
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: piramida »

Swego czasu był temat poruszony w kwestii ceny i roboty hebli w CS. Pojechałem, straciłem dniówkę, zapłaciłem 5400 brutto i jeżdzę do dziś dnia bez kręcenia nosem i narzekania. Nasuwa się pytanie czy nie warto jednak dołożyć grosza, zlecić usługę gościom co mają sprawdzone rozwiązania niż podwijać rękawy i dłubać samemu tym bardziej jak okazuje się że nie jest tak pięknie jak by się wydawało?
Marcin, straciłeś mnóstwo czasu i energii, póki co wyłożyłeś co prawda mniejszą kasę niż usługa w CS ale mimo to nadal nie wiadomo co z tego będzie.
Ja się już w pewnych kwestiach nauczyłem, idę do fachowców, płacę i cieszę się z pomyślnej i bezawaryjnej eksploatacji.
Teraz sobie wyobraź sytuacje że zakładasz heble nie do końca przetestowane, jedziesz gdzieś w trasie i pierdolnie ci taki przewód hamulcowy? Do kogo wtedy mieć pretensje? Compoty zakładają stalowe przewody robione przez kolesia co całe życie zakładał je do ciężarówek więc ponoć lipy nie ma, osobiście mam ograniczonr zaufanie do lipnych gotowych przewodów bo różne historie słyszałem.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Enriquez »

Wygląda na to, że odpuszczę ten temat.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Tom-Tdi »

Dobrze wiedzieć, że takie jaja są z tym gościem, bo już się zastanawiałem, czy nie wziąść czegoś od niego, ale po tym co tu czytam, odkładam dalej hajs.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, o 22:20 przez Tom-Tdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Enriquez »

weź moje :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Tom-Tdi »

Piramida, ten zestaw od CS wyjdzie za chwilę taniej, niż te od Enriego.
Masz absolutną rację, warto dołożyć trochę grosza i mieć sprawdzony i bezpieczny mod, a z przewodami w stalowym oplocie juz od lat jest problem z pękaniem i to nawet firmowe, także CS poszli inną drogą i zakładają coś co jest robione fachowo i z dużym zapasem.

Ps. 4 kafle to też nie mało, także dziwię się, że koleś nawet szczelności nie sprawdził...
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, o 22:22 przez Tom-Tdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Tom-Tdi »

Enriquez pisze:weź moje :)
Dzięki, ale chyba za darmo bym ich teraz już nie chciał....
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: piramida »

Generalnie boje się grzebania przy heblach z jednego powodu, pierdolnie coś, zabijemy kogoś przez przypadek, wjedzie prokuratura, biegły sądowy, okaże sie że była ingerencja w układ hamulcowy który nie ma atestów i nie montowała tego fabryka, był bezpośrednią przyczyną zdarzenia i co wtedy?
Może wyolbrzymiam ale podobną historię miał Misiek z OCP jak mu popierdolili w heblach i gość nie wyhamował na skrzyżowaniu, ominął kolizji ratując się ucieczką na chodnik, laski zadzwoniły po policję że pirat, sprawa w sądzie i były jaja
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Enriquez »

Hej. Teraz to już trochę pojechałeś. Heble od CS też nie mają żadnych papierów homologacyjnych. To, że przewody robi jakiś dziadek do ciężarówek o niczym jeszcze nie świadczy. Z drugiej strony jak się patrzy jaki fajans wstawia fabryka to słabo się robi.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: kmink »

piramida pisze:Generalnie boje się grzebania przy heblach z jednego powodu, pierdolnie coś, zabijemy kogoś przez przypadek, wjedzie prokuratura, biegły sądowy, okaże sie że była ingerencja w układ hamulcowy który nie ma atestów i nie montowała tego fabryka, był bezpośrednią przyczyną zdarzenia i co wtedy?
A co ma być? Jak kogoś zabijesz autem to powód i tak się znajdzie, żeby Ci doje..ć
Dlatego żeby zminimalizować ryzyko kupujesz markowy zestaw, a nie jakieś garażowe rozwiązania.
JacekRS pisze:Pffff.... może i mój wybór nie był tani... a wahałem się między STOPTECH`em a w/w BagCorp`em i mnie utwierdziłeś w tym, że "święty spokój" jest najcenniejszy.
Aha, StopTech też nie ma czujnika, o ile kojarzę to ucięliśmy wtyczkę i zlutowaliśmy kable.
Wyszedłem z takiego samego założenia.
Kupiłem StopTecha za dobrą kasę, z FV i będę miał tarcze 380mm, a nie 355mm.
Auto mam na 5 lat, więc się to jakoś rozłoży i tragedii nie będzie :-)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: piramida »

Enriquez pisze:Hej. Teraz to już trochę pojechałeś. Heble od CS też nie mają żadnych papierów homologacyjnych. To, że przewody robi jakiś dziadek do ciężarówek o niczym jeszcze nie świadczy. Z drugiej strony jak się patrzy jaki fajans wstawia fabryka to słabo się robi.
No przecież nie napisałem że heble z CS mają jakiekolwiek papiery stąd też początkowo moją obawa co by było gdyby...
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: marasmus007 »

Panowie , przeglądam ten i nie tylko ten wątek i sie cały czas zastanawiam nad hamulcami , bo faktycznie z większych prędkości to auto tylko zwalnia a nie hamuje.
Zanlazłem zestaw STOPTECHA http://stoptech.pl/produkt/3437-zestaw- ... -niebieski , czy uważacie że to będzie wystarczające aby poprawić sprawę ? Nie chcę zakładać 6 tłoczka bo musiałbym od razu na zimę nowy komplet felg z oponami kupować, wiec prosze o poradę.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Tarcze, wibracje przy hamowaniu

Post autor: Enriquez »

Popatrz sobie na firmę WRK.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ