Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: _tm_ »

Niezły początek długiego weekendu :lol:. Odwoziłem córkę do koleżanki i wracając chciałem podjechać na stację. Wskaźnik zasięgu pokazywał jeszcze 15km, a do stacji miałem 1km. Nagle radio wyświetliło komunikat "status systemu start-stop", który zniknął zanim go zdążyłem kliknąć. Po chwili poczułem jakby samochód przeszedł w tryb awaryjny (spadek mocy), a po kilku metrach zaczęło nim trząść. Stwierdziłem, że skorzystam ze starej metody IT, czyli "wyłącz i włącz", ale silnik z oporami odpalał i po kilku sekundach gasł. Miałem już wizję wizyty w ASO i dyskusji czy awaria może mieć związek z chiptuningiem czy nie. Od razu rozważałem sobie w myśli tunerów/mechaników, do których wstawię auto na wymianę silnika, bo w ASO to raczej nieopłacalna operacja. Dzwonię do żony i mówię, że samochód się zepsuł (a jedziemy dzisiaj na wesele gdzieś w Polskę :lol:) i muszę go odholować do ASO na diagnozę. Na to moja żona: a paliwo masz ? tylko na 15km ? to ja Ci przywiozę w baniaku. Nie wierzyłem w sukces tego pomysłu, ale tonący wiadomo czego się chwyta. I co się okazało ? Po zalaniu 5l auto wróciło do życia :o. Ku..., miałem 7 skód: fabia, octavia I, roomster, octavia II, yeti, octavia III. I w żadnej z tych skód wskaźnik zasięgu nie oszukiwał. Wręcz mogłem zejść do 0km i auto jeszcze jechało. A superb, ku..., gaśnie przy 15km :evil:.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: feels3 »

IMO jakiś perfidny przypadek :) , miałem już w S3 na zero i wszystko było ok. Grunt że żona pomysłowa :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: CLO27 »

_tm_ pisze:Niezły początek długiego weekendu :lol:. Odwoziłem córkę do koleżanki i wracając chciałem podjechać na stację. Wskaźnik zasięgu pokazywał jeszcze 15km, a do stacji miałem 1km. Nagle radio wyświetliło komunikat "status systemu start-stop", który zniknął zanim go zdążyłem kliknąć. Po chwili poczułem jakby samochód przeszedł w tryb awaryjny (spadek mocy), a po kilku metrach zaczęło nim trząść. Stwierdziłem, że skorzystam ze starej metody IT, czyli "wyłącz i włącz", ale silnik z oporami odpalał i po kilku sekundach gasł. Miałem już wizję wizyty w ASO i dyskusji czy awaria może mieć związek z chiptuningiem czy nie. Od razu rozważałem sobie w myśli tunerów/mechaników, do których wstawię auto na wymianę silnika, bo w ASO to raczej nieopłacalna operacja. Dzwonię do żony i mówię, że samochód się zepsuł (a jedziemy dzisiaj na wesele gdzieś w Polskę :lol:) i muszę go odholować do ASO na diagnozę. Na to moja żona: a paliwo masz ? tylko na 15km ? to ja Ci przywiozę w baniaku. Nie wierzyłem w sukces tego pomysłu, ale tonący wiadomo czego się chwyta. I co się okazało ? Po zalaniu 5l auto wróciło do życia :o. Ku..., miałem 7 skód: fabia, octavia I, roomster, octavia II, yeti, octavia III. I w żadnej z tych skód wskaźnik zasięgu nie oszukiwał. Wręcz mogłem zejść do 0km i auto jeszcze jechało. A superb, ku..., gaśnie przy 15km :evil:.
jak się na paliwie żydkuje to się auto na stację holuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: _tm_ »

CLO27 pisze:jak się na paliwie żydkuje to się auto na stację holuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To jakieś nowe przysłowie ludowe ? :lol: Ja bym powiedział, że to efekt mojego lenistwa. Nie chce mi się na stację jeździć, więc tankuję zawsze na full (aż się prawie wylewa :)), a potem wyjeżdżam zbiornik do końca. Trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia :(.
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: Tom-Tdi »

Kilka razy miałem na 0km i auto spokojnie przejeżdżalo kilka dobrych km. Albo coś nie zagrało z kompem (raczej pokazuje mniejszy zasięg niż jest w rzeczywistości), albo paliwo w baku nie przelało się tak jak powinno.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: whity »

Obrazekja ostatnio niby wiedząc ze cos tam w baku jestC sraczke miałem, jak wracałem z polski. Postanowiłem ze po drodze nie będę tankował, wiec do domowej stacji dojechałem 5km na 0km:)
Wlalem Obrazek i sie okazało ze w baku powinno być jeszcze 4 litry
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: Tom-Tdi »

No bo tak jest, powinno spokojnie 20-30km jeszcze ujechac od momentu wskazania 0.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: Big »

U mnie już raz komp. pokazywał zasięg 0 km i bez problemów, przy takim wskazaniu,udało mi się dojechać ok. 4 km do stacji Shell (bo tam tankuję) aby zatankować.
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: rafik11 »

I tu wielkość francuskiej myśli technicznej się kłania, w talizmanie jak zaświeci się rezerwa to przestaje pokazywać dystans do przejechania. Ja jadąc autostradą właśnie miałem taką sytuację że jadę i zaświeciła.mi się rezerwa i k...wa ostatnie wskazanie było że mam dystans 70km do przejechania ale wiadomo że to spada, oczywiście od razu noga z gazu żeby zaoszczędzić paliwa i szukanie za ile stacja lub zjazd okazało się że stacja za ok. 60km więc najbliższy zjazd i szukanie stacji na wsiach. Tak więc w skodzie nie jest źle.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: whity »

rafik11 pisze:I tu wielkość francuskiej myśli technicznej się kłania, w talizmanie jak zaświeci się rezerwa to przestaje pokazywać dystans do przejechania. Ja jadąc autostradą właśnie miałem taką sytuację że jadę i zaświeciła.mi się rezerwa i k...wa ostatnie wskazanie było że mam dystans 70km do przejechania ale wiadomo że to spada, oczywiście od razu noga z gazu żeby zaoszczędzić paliwa i szukanie za ile stacja lub zjazd okazało się że stacja za ok. 60km więc najbliższy zjazd i szukanie stacji na wsiach. Tak więc w skodzie nie jest źle.
mercedes tez tak ma
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: CLO27 »

_tm_ pisze:
CLO27 pisze:jak się na paliwie żydkuje to się auto na stację holuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To jakieś nowe przysłowie ludowe ? :lol: Ja bym powiedział, że to efekt mojego lenistwa. Nie chce mi się na stację jeździć, więc tankuję zawsze na full (aż się prawie wylewa :)), a potem wyjeżdżam zbiornik do końca. Trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia :(.
Nie oszukuj za 5 dych i do ostatniej ktopli :lol: :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: yaro_1 »

może przez to że zalewasz odpowietrzanie komputer zgłupiał, inna inkszość że te informacje z komputera to dane przybliżone, komputer zawsze zaniża spalanie to może i podawać większy zasięg
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: roman_szpadel »

Współczuję nerwów i obawiam się że mnie też to kiedyś spotka. Żona odgraża mi się zawsze że nie będzie mi paliwa przywozić jak mi kiedyś zabraknie. A ja po prostu nie lubię tankować częściej niż raz w tygodniu, a tygodniowo robię 900km. Dlatego prawie co tydzień jeżdżę na rezerwoe i kilkukrotnie zszedłem do zera na ostatnich km przed stacją. Są emocje, zwłaszcza że do przydomowej stacji ma pod górkę a nie wiem czy w superbie szybciej zabraknie paliwa pod górę czy z górki. Ktoś wie?
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: JacekRS »

Jeździjcie do "zera" wciągajcie en syf z dna.... potem nie płaczcie, że wtryski siadły :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wskaźnik zasięgu - ku.. je.. mać!

Post autor: CLO27 »

Dokładnie....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ