Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 sie 2018, o 11:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 33 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 31 maja 2018, o 09:32 

Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2011, o 12:57
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Niez艂y pocz膮tek d艂ugiego weekendu :lol:. Odwozi艂em c贸rk臋 do kole偶anki i wracaj膮c chcia艂em podjecha膰 na stacj臋. Wska藕nik zasi臋gu pokazywa艂 jeszcze 15km, a do stacji mia艂em 1km. Nagle radio wy艣wietli艂o komunikat "status systemu start-stop", kt贸ry znikn膮艂 zanim go zd膮偶y艂em klikn膮膰. Po chwili poczu艂em jakby samoch贸d przeszed艂 w tryb awaryjny (spadek mocy), a po kilku metrach zacz臋艂o nim trz膮艣膰. Stwierdzi艂em, 偶e skorzystam ze starej metody IT, czyli "wy艂膮cz i w艂膮cz", ale silnik z oporami odpala艂 i po kilku sekundach gas艂. Mia艂em ju偶 wizj臋 wizyty w ASO i dyskusji czy awaria mo偶e mie膰 zwi膮zek z chiptuningiem czy nie. Od razu rozwa偶a艂em sobie w my艣li tuner贸w/mechanik贸w, do kt贸rych wstawi臋 auto na wymian臋 silnika, bo w ASO to raczej nieop艂acalna operacja. Dzwoni臋 do 偶ony i m贸wi臋, 偶e samoch贸d si臋 zepsu艂 (a jedziemy dzisiaj na wesele gdzie艣 w Polsk臋 :lol:) i musz臋 go odholowa膰 do ASO na diagnoz臋. Na to moja 偶ona: a paliwo masz ? tylko na 15km ? to ja Ci przywioz臋 w baniaku. Nie wierzy艂em w sukces tego pomys艂u, ale ton膮cy wiadomo czego si臋 chwyta. I co si臋 okaza艂o ? Po zalaniu 5l auto wr贸ci艂o do 偶ycia :o. Ku..., mia艂em 7 sk贸d: fabia, octavia I, roomster, octavia II, yeti, octavia III. I w 偶adnej z tych sk贸d wska藕nik zasi臋gu nie oszukiwa艂. Wr臋cz mog艂em zej艣膰 do 0km i auto jeszcze jecha艂o. A superb, ku..., ga艣nie przy 15km :evil:.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 31 maja 2018, o 09:49 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
IMO jaki艣 perfidny przypadek :) , mia艂em ju偶 w S3 na zero i wszystko by艂o ok. Grunt 偶e 偶ona pomys艂owa :)

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 10:58 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
_tm_ napisa艂(a):
Niez艂y pocz膮tek d艂ugiego weekendu :lol:. Odwozi艂em c贸rk臋 do kole偶anki i wracaj膮c chcia艂em podjecha膰 na stacj臋. Wska藕nik zasi臋gu pokazywa艂 jeszcze 15km, a do stacji mia艂em 1km. Nagle radio wy艣wietli艂o komunikat "status systemu start-stop", kt贸ry znikn膮艂 zanim go zd膮偶y艂em klikn膮膰. Po chwili poczu艂em jakby samoch贸d przeszed艂 w tryb awaryjny (spadek mocy), a po kilku metrach zacz臋艂o nim trz膮艣膰. Stwierdzi艂em, 偶e skorzystam ze starej metody IT, czyli "wy艂膮cz i w艂膮cz", ale silnik z oporami odpala艂 i po kilku sekundach gas艂. Mia艂em ju偶 wizj臋 wizyty w ASO i dyskusji czy awaria mo偶e mie膰 zwi膮zek z chiptuningiem czy nie. Od razu rozwa偶a艂em sobie w my艣li tuner贸w/mechanik贸w, do kt贸rych wstawi臋 auto na wymian臋 silnika, bo w ASO to raczej nieop艂acalna operacja. Dzwoni臋 do 偶ony i m贸wi臋, 偶e samoch贸d si臋 zepsu艂 (a jedziemy dzisiaj na wesele gdzie艣 w Polsk臋 :lol:) i musz臋 go odholowa膰 do ASO na diagnoz臋. Na to moja 偶ona: a paliwo masz ? tylko na 15km ? to ja Ci przywioz臋 w baniaku. Nie wierzy艂em w sukces tego pomys艂u, ale ton膮cy wiadomo czego si臋 chwyta. I co si臋 okaza艂o ? Po zalaniu 5l auto wr贸ci艂o do 偶ycia :o. Ku..., mia艂em 7 sk贸d: fabia, octavia I, roomster, octavia II, yeti, octavia III. I w 偶adnej z tych sk贸d wska藕nik zasi臋gu nie oszukiwa艂. Wr臋cz mog艂em zej艣膰 do 0km i auto jeszcze jecha艂o. A superb, ku..., ga艣nie przy 15km :evil:.

jak si臋 na paliwie 偶ydkuje to si臋 auto na stacj臋 holuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 11:46 

Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2011, o 12:57
CLO27 napisa艂(a):
jak si臋 na paliwie 偶ydkuje to si臋 auto na stacj臋 holuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To jakie艣 nowe przys艂owie ludowe ? :lol: Ja bym powiedzia艂, 偶e to efekt mojego lenistwa. Nie chce mi si臋 na stacj臋 je藕dzi膰, wi臋c tankuj臋 zawsze na full (a偶 si臋 prawie wylewa :)), a potem wyje偶d偶am zbiornik do ko艅ca. Trzeba b臋dzie zmieni膰 przyzwyczajenia :(.

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 12:07 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Kilka razy mia艂em na 0km i auto spokojnie przeje偶d偶alo kilka dobrych km. Albo co艣 nie zagra艂o z kompem (raczej pokazuje mniejszy zasi臋g ni偶 jest w rzeczywisto艣ci), albo paliwo w baku nie przela艂o si臋 tak jak powinno.

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 13:18 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
Obrazekja ostatnio niby wiedz膮c ze cos tam w baku jestC sraczke mia艂em, jak wraca艂em z polski. Postanowi艂em ze po drodze nie b臋d臋 tankowa艂, wiec do domowej stacji dojecha艂em 5km na 0km:)
Wlalem Obrazek i sie okaza艂o ze w baku powinno by膰 jeszcze 4 litry

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 13:30 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
No bo tak jest, powinno spokojnie 20-30km jeszcze ujechac od momentu wskazania 0.

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 13:32 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
U mnie ju偶 raz komp. pokazywa艂 zasi臋g 0 km i bez problem贸w, przy takim wskazaniu,uda艂o mi si臋 dojecha膰 ok. 4 km do stacji Shell (bo tam tankuj臋) aby zatankowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 13:52 

Do艂膮czy艂(a): 15 lip 2011, o 15:25
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
I tu wielko艣膰 francuskiej my艣li technicznej si臋 k艂ania, w talizmanie jak za艣wieci si臋 rezerwa to przestaje pokazywa膰 dystans do przejechania. Ja jad膮c autostrad膮 w艂a艣nie mia艂em tak膮 sytuacj臋 偶e jad臋 i za艣wieci艂a.mi si臋 rezerwa i k...wa ostatnie wskazanie by艂o 偶e mam dystans 70km do przejechania ale wiadomo 偶e to spada, oczywi艣cie od razu noga z gazu 偶eby zaoszcz臋dzi膰 paliwa i szukanie za ile stacja lub zjazd okaza艂o si臋 偶e stacja za ok. 60km wi臋c najbli偶szy zjazd i szukanie stacji na wsiach. Tak wi臋c w skodzie nie jest 藕le.

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 14:19 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
rafik11 napisa艂(a):
I tu wielko艣膰 francuskiej my艣li technicznej si臋 k艂ania, w talizmanie jak za艣wieci si臋 rezerwa to przestaje pokazywa膰 dystans do przejechania. Ja jad膮c autostrad膮 w艂a艣nie mia艂em tak膮 sytuacj臋 偶e jad臋 i za艣wieci艂a.mi si臋 rezerwa i k...wa ostatnie wskazanie by艂o 偶e mam dystans 70km do przejechania ale wiadomo 偶e to spada, oczywi艣cie od razu noga z gazu 偶eby zaoszcz臋dzi膰 paliwa i szukanie za ile stacja lub zjazd okaza艂o si臋 偶e stacja za ok. 60km wi臋c najbli偶szy zjazd i szukanie stacji na wsiach. Tak wi臋c w skodzie nie jest 藕le.
mercedes tez tak ma

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 15:04 

_tm_ napisa艂(a):
CLO27 napisa艂(a):

To jakie艣 nowe przys艂owie ludowe ? :lol: Ja bym powiedzia艂, 偶e to efekt mojego lenistwa. Nie chce mi si臋 na stacj臋 je藕dzi膰, wi臋c tankuj臋 zawsze na full (a偶 si臋 prawie wylewa :)), a potem wyje偶d偶am zbiornik do ko艅ca. Trzeba b臋dzie zmieni膰 przyzwyczajenia :(.

Nie oszukuj za 5 dych i do ostatniej ktopli :lol: :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 20:04 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
mo偶e przez to 偶e zalewasz odpowietrzanie komputer zg艂upia艂, inna inkszo艣膰 偶e te informacje z komputera to dane przybli偶one, komputer zawsze zani偶a spalanie to mo偶e i podawa膰 wi臋kszy zasi臋g

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 20:29 

Do艂膮czy艂(a): 29 sie 2015, o 22:15
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Wsp贸艂czuj臋 nerw贸w i obawiam si臋 偶e mnie te偶 to kiedy艣 spotka. 呕ona odgra偶a mi si臋 zawsze 偶e nie b臋dzie mi paliwa przywozi膰 jak mi kiedy艣 zabraknie. A ja po prostu nie lubi臋 tankowa膰 cz臋艣ciej ni偶 raz w tygodniu, a tygodniowo robi臋 900km. Dlatego prawie co tydzie艅 je偶d偶臋 na rezerwoe i kilkukrotnie zszed艂em do zera na ostatnich km przed stacj膮. S膮 emocje, zw艂aszcza 偶e do przydomowej stacji ma pod g贸rk臋 a nie wiem czy w superbie szybciej zabraknie paliwa pod g贸r臋 czy z g贸rki. Kto艣 wie?

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 20:39 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 424PS/525Nm
Je藕dzijcie do "zera" wci膮gajcie en syf z dna.... potem nie p艂aczcie, 偶e wtryski siad艂y :)

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2018, o 22:43 

Dok艂adnie....

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 33 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: