Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Mebig
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2016, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: Mebig »

Witam wszystkich. Superb Combi 1.8 tsi. Mam pytanie odnośnie pojemności zbiornika paliwa w Superb III Combi. Auto mam z rocznika 2016, ale już model roku 2017. Zgodnie z pierwszymi broszurami auto miało mieć zbiornik 55 litrów, od modelu roku 2017 już 66 litrów. Otóż moje pierwsze tankowanie po odebraniu z salonu to 73 litry, każde inne tankowanie do pełna nawet po zapaleniu się rezerwy wskazuje na tankowanie około 73-74 litrów. Gdy zatankujemy auto zgodnie ze wskazaniem deski (ilość do zatankowania wyświetlana na danych z auta na wyświetlaczu MFI) to wskaźnik paliwa znajduje się w położeniu pełnego zatankowania, jedna i tak da się dotankować jeszcze około 10 litrów do odbicia pistoletu.
Druga sprawa, co jakiś czas przy dość wysokich temperaturach z okolic tylnego prawego koła czuć zapach benzyny. Auto było już w serwisie na sprawdzeniu szczelności układu paliwowego, wszystko ponoć jest ok, wykonali także test zaworu recyrkulacji par paliwa, czego mi się niestety VCDS nie udało wykonać.

Ktoś z was spotkał się z takimi problemami w swoim aucie? Z góry proszę także o nie pisanie odpowiedzi typu, że jak wchodzi więcej paliwa to chyba fajniej itp, jeżdżę z 2 małych dzieci i wolałbym żeby jednak nie igrać z substancjami łatwopalnymi, a jak wiadomo opary paliwa które czuć na zewnątrz auta są mocno łatwopalne.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: piecu »

Mam MY2016 i mam 66 litrów, nie wiem skąd masz to info o 55…
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: whity »

Nigdy nie było 55 litrów w S3
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: CLO27 »

W s2 tak w s3 koło 70...jak ci wlazlo 73 to z 3literki na ziemi :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Mebig
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2016, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: Mebig »

Kiedyś gdzieś przeczytałem, nawet gość w serwisie sprawdzając pierwszy raz powiedział że 55 litrów, ale to pewnie jakiś błąd, potem oznajmił że 66, a do mojego wchodzi o 10 litrów więcej, i nie leci na ziemie, nic takiego, nawet zanim wskazówka zacznie opadać z pełnego zbiornika przejadę około 200 km. A ktoś ma jakiś pomysł co do zapachu benzyny?
Mebig
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2016, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: Mebig »

Właśnie przestudiowałem forum brytyjskie, dużo osób spotyka się z tym samym problemem co i u mnie. Instrukcja podaj ze zbiornik ma pojemność 66 litrów wraz z rezerwą. Na brytyjskim forum doszli do wniosku ze 66 litrów plus rezerwa, co dało by 73-74 litry pojemności zbiornika paliwa. Teraz pozostaje tylko jak poprosić auto aby pokazywało i na wskaźniku paliwa i w ilości do zatankowania poprawną ilość paliwa w zbiorniku. Czy VCDS da się radę to zrobić?
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: bartekpion »

66l mają 4x4, reszta ma bonus - większy zbiornik bo nie ma haldexa. A katalogowe dane są ogólnie podane. Było o tym gdzieś na forum.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: orlik »

dokładnie tak jak Bartek pisze, u mnie tez bez problemu wchodzi grubo powyżej 70l
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: daro »

Dieselki też mają 66l, tylko benzynki bez 4x4 maja ponad 70l
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: yaro_1 »

jak odebrałem swojego to na orlenie 100 metrów od salonu weszło 66 litrów (a przecież parę kropli jeszcze w zbiorniku było, wskazówka na 0)
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: anastazyy »

Mam 4x4 benzynę. Pierwsze tankowanie 71 litrów. Zobacze za teraz moze stacja oszukuje te kilka litrów.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: pab567 »

A może po prostu przelewacie wykorzystując odpowietrzanie? Fabia ma niby 45 litrów a tankuje w ten sposób ponad 10 więcej.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: bartekpion »

anastazyy pisze:Mam 4x4 benzynę. Pierwsze tankowanie 71 litrów. Zobacze za teraz moze stacja oszukuje te kilka litrów.
Ja wlałem 67l, ale sprzedawca zarzekał się że jest min. 5 litrów w zbiorniku. Później tylko 2 razy podobne wartości wlałem, wg wskaźnika to już opary były, a wg logiki coś tam było. tyle że biorąc pod uwagę powierzchnię dna zbiornika to może być z 1cm, może 2cm - tak czy siak, mało, szczególnie w zakrętach.

Zauważyłem, że jadąc ze stałymi parametrami, pod koniec zbiornika wskazówka szybciej opada, spalanie wg kompa pozostaje na stałym poziomie, a licząc na piechotę kolejne przejechane kilometry i odejmując od przewidywanego zasięgu to wartość się zmienia, jakby sugerując szybsze kończenie się paliwa i psychologicznie zaganiając na tankowanie.
Mebig
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2016, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: Mebig »

pab567 pisze:A może po prostu przelewacie wykorzystując odpowietrzanie? Fabia ma niby 45 litrów a tankuje w ten sposób ponad 10 więcej.
Zawsze tankuję do pierwszego odbicia, nie zdarzyło mi się nigdy żeby dobijać paliwo. Odpowietrzenie i tak mam zasadniczo pewnie popsute bo zdarza się jak pisałem powyżej że śmierdzi z okolic wlewu paliwa benzyną, co jest niestety uciążliwe, parkuję w garażu i czasami po wejściu czuć jakby stał tam zaparkowany maluch a nie auto za grubo ponad 100 tys.
jarzyn
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:47
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Silesia

Re: Zbiornik paliwa S3 - pojemność i nieprzyjemny zapach.

Post autor: jarzyn »

Maksymalnie udało mi się zatankować jakoś 72-73l w S3, benzyna FWD. Nie mam problemu z zapachem.
Regularnie tankuję ok. 70l, zostaje jakieś 20-30km wg. komputera.
ODPOWIEDZ