Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 gru 2018, o 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 25 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 lip 2018, o 21:18 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2016, o 18:47
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Witam,

ostatnio strasznie czuc u mnie benzyne z baku, jak odkrecalem bak by zatankowac to uderzyl mnie bardzo mocno smrod benzyny, zatankowalem, wytarlem bak, ale dalej strasznie wali, rozwiazal ktos ten problem?

Pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 sie 2018, o 01:09 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 12 cze 2016, o 19:47
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Jedrula napisa艂(a):
Witam,

ostatnio strasznie czuc u mnie benzyne z baku, jak odkrecalem bak by zatankowac to uderzyl mnie bardzo mocno smrod benzyny, zatankowalem, wytarlem bak, ale dalej strasznie wali, rozwiazal ktos ten problem?

Pozdrawiam

Witam, nadal mam ten sam problem, jak odkr臋c臋 bak to walnie czasami tak 偶e nie da si臋 wytrzyma膰, zauwa偶y艂em 偶e problem narasta wraz z wzrostem wysokich temperatur i ciut agresywniejszej jazdy. U siebie podejrzewam dwie rzeczy, albo co艣 nie tak z uk艂adem poch艂aniacza opar贸w paliwa, kt贸ry nie uruchamia si臋, przez co zaw贸r ci艣nienia w korku wyrzuca nadmiar opar贸w, albo sam korek, kt贸ry przepuszcza opary przy ni偶szym ci艣nieniu ni偶 jest dla niego przewidziany a co powoduje jednocze艣nie 偶e uk艂ad poch艂aniania opar贸w si臋 nie uruchamia. Kt贸ry艣 z tych element贸w uwa偶am za uszkodzony, serwis testowa艂 uk艂ad poch艂aniania opar贸w, pono膰 jest sprawny. Pozostaje korek, na w艂asn膮 r臋k臋 jako艣 nie za bardzo chce mi si臋 go wymienia膰 (koszt oko艂o 150 z艂 a auto z 4 letni膮 gwarancj膮) dlatego chyba w najbli偶szym czasie oddam auto do serwisu i poprosz臋 grzecznie o usuni臋cie usterki. Ostatnio jak wchodzi艂em do gara偶u to si臋 poczu艂em jakbym parkowa艂 w nim malucha, smr贸d by艂 taki 偶e 2 pomieszczenia dalej nadal by艂o czu膰 paliwo. Pomin臋 tutaj aspekt bezpiecze艅stwa wydostaj膮cych si臋 opar贸w benzyny.

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2018, o 08:45 

Do艂膮czy艂(a): 7 mar 2016, o 21:25
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Kolego , mia艂em ten sam problem . Ca艂y czas czu膰 by艂o zapach benzyny w okolicach prawego tylu. Usterka to podwini臋ta uszczelka od odpowietrzania , zrobione w ASo w ramach gwarancji

G贸ra

PostNapisane: 24 wrz 2018, o 14:11 

Hej,

u mnie to bardziej zlozony problem, okazalo sie, ze oprocz podwinietej uszczelki przy wlewie, okazalo sie, ze mam lekko przetarty wezyk pomiedzy wlewem i bakiem i trzeba wymienic caly bak, bo jest zespolony z ta rurka.. koszt niemaly, wiec Skoda nie chce tego robic na gwarancji, bo twierdza, ze to uszkodzenie mechaniczne.
Czy ktos mial tak samo?

Zglosilem szkode z AC i zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 24 wrz 2018, o 14:19 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
A jak niby mo偶na uszkodzi膰 ten w臋偶yk? Tak z ciekawo艣ci zapytam.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 24 wrz 2018, o 14:50 

Do艂膮czy艂(a): 7 mar 2016, o 21:25
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Skoda w ramach gwarancji to niewiele rzeczy chce robi膰. U mnie by艂o tak 偶e zg艂osi艂em im problem przy ostatnim przegl膮dzie na co mi艂y pan powiedzia艂 偶e pewnie przelewam tankuj膮c benzyn臋 i poradzi艂 aby tankowa膰 do pierwszego odbicia - wy艣mia艂em go 偶e Ameryki nie odkry艂 i 偶e robi臋 tak zawsze , stwierdzi艂 偶e w takim razie nie 鈥 strzepuje 鈥 pistoletu przy tankowaniu i dlatego czu膰 przy wlewie. Powiedzia艂am mu 偶e po pierwsze strzepuje zawsze :) :) nie tylko przy tankowaniu a poza tym jest r贸偶nica w 艣wie偶ych oparach benzyny a w zaschnietych kroplach kt贸re ju偶 dawno odparowa艂y. Go艣膰 stwierdzi艂 偶e go przerasta to dzia艂ania w ramach przegl膮du i nic nie poradzi. Pojecha艂em do drugie aso gdzie mam znajomych ma serwisie i od razu stwierdzili 偶e to uszczelka. Po tym zero problemu. Nie rozumiem jak przetarty wa偶 mo偶e by膰 uszkodzeniem mechanicznym. Nawet je艣li to nie z winy u偶ytkowania a b艂臋du w monta偶u. R贸b dym bo to nie jest wina u偶ytkownika

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 16:59 

Widzialem zdjecia, niby tam jest dostep od podwozia wiec teoretycznie moglo sie to uszkodzic od kamienia.
Problem w tym, ze Allianz chce wymontowac zbiornik by sprawdzic przyczyne, a wiadomo nie chce sie pozbywac auta na kilka tygodni, wiec bede walczyl, ale cos czuje, ze czeka mnie przepychanka pomiedzy Skoda i Allianzem

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2018, o 11:02 

Imi臋: 艁ukasz
Do艂膮czy艂(a): 20 lut 2018, o 09:08
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Mam te same objawy :( Trzeba z tym jecha膰 do ASO czy mo偶na to w jaki艣 prosty spos贸b poprawi膰?

boski napisa艂(a):
Kolego , mia艂em ten sam problem . Ca艂y czas czu膰 by艂o zapach benzyny w okolicach prawego tylu. Usterka to podwini臋ta uszczelka od odpowietrzania , zrobione w ASo w ramach gwarancji

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2018, o 14:04 

U mnie ASO.

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2018, o 11:24 

W poniedzialek auto wjezdza do ASO na sprawdzenie co bylo przyczyna, ale juz mi sugeruja, ze Allianz sie wykpi, ze to nie jest niby uszkodzenie mechaniczne (Skoda twierdzi ze jest), co radzicie w tej sytuacji, to jest w takim miejscu, ze sam bym sobie tego nie zrobil (wezyk pomiedzy bakiem i wlewem), czy wziac niezaleznego rzeczoznawce (moze ktos kogos polecic w Warszawie?), bo czuje, ze bedzie dluga przepychanka :/

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 25 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: