Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 pa藕 2018, o 09:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 29 kwi 2018, o 18:45 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 6 wrz 2017, o 21:52
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Witam. Dzisiaj po zatankowaniu paliwa wyskoczy艂a mi kontrolka systemu kontroli spalin (check). Przed tankowaniem nie by艂o jej. Co to mo偶e oznacza膰 mia艂 kto艣 ju偶 taki przypadek ?? Dodam, 偶e jak odkr臋ci艂em korek to taki odg艂os syczenia by艂. kto艣 co艣 ? Dzieki za pomoc

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 30 kwi 2018, o 19:40 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 mar 2016, o 15:36
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
mialem, okazalo sie, ze kabel do sondy przegryziony przez kune...

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2018, o 19:57 

W艂a艣nie dzi艣 odda艂em samoch贸d do ASO sonda by艂a zepsuta. Naprawiaj膮 na szcz臋艣cie na gwarancji. Nie wiem czy to przypadek czy nie ale po zatankowaniu paliwa na ORLENIE wczoraj usterka powsta艂a a dzisiaj czyta艂em, 偶e ORLEN wprowadzili nowe jakie艣 paliwa na rynek...

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2018, o 21:13 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
piszesz 偶e po zatankowaniu zapali艂a si臋 kontrolka, jak by艣 przejecha艂 troch臋 km to mo偶na by sugerowa膰 偶e to wina paliwa, inna spawa 偶e chyba szybciej posz艂y by wtryskiwacze gdyby艣 zatankowa艂 jaki艣 syf zamiast benzyny. je艣li winne by艂o by paliwo to bym szuka艂 na stacjach gdzie wcze艣niej tankowa艂e艣.

G贸ra

PostNapisane: 2 maja 2018, o 10:58 

Ca艂y czas tankuje na Orlenie i na jednej stacji. Mo偶e zbieg okoliczno艣ci z tym paliwem nie wiem. W ASO te偶 nie powiedzieli dlaczego sonda si臋 uszkodzi艂a.

G贸ra

PostNapisane: 8 maja 2018, o 11:59 

Do艂膮czy艂(a): 31 lip 2017, o 08:38
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ja mia艂em (i mam) to samo.
Pierwszy raz kontrolka (pomara艅czowy symbol silnika) zapali艂a mi si臋 zim膮, kiedy by艂y siarczyste mrozy. Akurat by艂 to czas, kiedy auto trafi艂o do ASO po tym, jak inny uczestnik ruchu postanowi艂 zepchn膮膰 mnie z drogi. W ramach likwidacji skutk贸w st艂uczki, ASO zaj臋艂o si臋 i tym b艂臋dem. Poinformowano mnie w贸wczas, 偶e to b艂膮d pochodz膮cy z modu艂u odpowiedzialnego m. in. za likwidacj臋 skroplin pary wodnej w paliwie (to jest rzekomo niewielkie czarne pude艂ko znajduj膮ce si臋 pod mask膮 po lewej stronie silnika, kiedy patrzy si臋 na silnik od przodu samochodu). W贸wczas to mechanicy stwierdzili, 偶e przypuszczalnie podczas du偶ych mroz贸w minionej zimy, co艣 przymarz艂o w tym module (szczerze powiedziawszy, nie wiem, jak on dzia艂a) i komputer zasygnalizowa艂 b艂膮d. Po jego wykasowaniu, b艂膮d nie powt贸rzy艂 si臋 a偶 do wczoraj. Wiadomo, teraz mroz贸w nie ma, ja te偶 nie mam pewno艣ci, czy kontrolka pali si臋 z tego samego powodu co poprzednio (u mnie zapali艂a si臋 po uruchomieniu auta rano, nie tankowa艂em poprzedniego dnia), ale podejrzewam, 偶e b艂膮d pochodzi z tego samego modu艂u. Silnik pracuje normalnie, moc w normie... Nie wiem, czy to wilgo膰 mog艂a spowodowa膰 jakie艣 za艣niedzenie styk贸w, czy modu艂 jest po prostu uszkodzony.

Przy okazji, mo偶e kto艣 doradzi膰, co trzeba kupi膰, by samemu sobie zdiagnozowa膰 taki b艂膮d na desce rozdzielczej? Nie chc臋 co chwila je藕dzi膰 do warsztatu i p艂aci膰 za kasowanie b艂臋du...

G贸ra

PostNapisane: 8 maja 2018, o 13:39 

Do艂膮czy艂(a): 16 sty 2017, o 15:48
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)
OBD11

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w