[S3] Pamięc foteli i lusterek.

bartezzxx
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2013, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białystok

[S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: bartezzxx »

Witam,
Od pewnego czasu nie działa mi zapamiętywanie położenia fotela i lusterek. Wcześniej coś ustawiałem fotel, naciskałem Set pozniej numer i byl dzwiek ze zapamietało i faktycznie tak było, teraz to nie działa, próbowałem również że najpierw np. 1 a później Set ale bez zmian, wie ktoś o co może chodzić?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: orlik »

zrób reset fotela, gdzieś już ktoś pisał jak to się robi.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: Elninjo »

Czasami pamięć gubi ustawienia krańcowe foteli i trzeba zrobić procedurę resetu... Od ręki robili mi to w serwisie a w OBD 11 można zrobić samemu...
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: _tm_ »

A mnie wkurza jedna rzecz, ale może TTTM ? Ustawiłem fotel w taki sposób: tył siedziska maksymalnie w dół, przód siedziska maksymalnie w górę. Zapamiętałem ustawienie, które niby zostało zapamiętane, ale nie do końca - zawsze, jak wsiądę do samochodu, okazuje się, że mogę tył siedziska trochę opuścić, a przód trochę podnieść, czyli tak jakby podczas mojej nieobecności siedzisko lekko cofało ustawienia. Jest to różnica dosłownie 2cm, ale dlaczego ? Spotkał się ktoś z takim zachowaniem ?
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: Elninjo »

Tak. Praktycznie każdym razem po wejściu do samochodu jak już odpalę silnik i ruszam wciskam zapamiętany program (np. 1) fotela i prawie zawsze następuje ostateczna korekta ustawień...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: kamracik »

_tm_ pisze:A mnie wkurza jedna rzecz, ale może TTTM ? Ustawiłem fotel w taki sposób: tył siedziska maksymalnie w dół, przód siedziska maksymalnie w górę. Zapamiętałem ustawienie, które niby zostało zapamiętane, ale nie do końca - zawsze, jak wsiądę do samochodu, okazuje się, że mogę tył siedziska trochę opuścić, a przód trochę podnieść, czyli tak jakby podczas mojej nieobecności siedzisko lekko cofało ustawienia. Jest to różnica dosłownie 2cm, ale dlaczego ? Spotkał się ktoś z takim zachowaniem ?
Bo to nie jest idealne zapamiętanie, tylko jest n znaczników, po których jest zapamiętywana pozycja i już. Ustawia się do najniższego znacznika, a że nie jest on na końcu możliwego ruchu, peszek.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: RybaDK »

viewtopic.php?t=9063


Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
dempsej
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2016, o 11:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: dempsej »

U mnie przestalo dzialac ustawianie po przelaczeniu profilu kierowcy. Resetowanie przez przesuniecie do skrajnych polozen fotela niestety nie pomoglo, w ASO wgrali jakas poprawke i dziala OK (podobniez znany im blad).
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: [S3] Pamięc foteli i lusterek.

Post autor: RybaDK »

U mnie nie wiem co zrobili, może też wgrali nowy soft , ale i tak juz 2 x wywalił mi pamięć fotela i lusterek co prawda pomaga przesunięcie fotela na max do przodu i tylu po tym mogę już zapamiętać ustawienia fotela.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ