moduł bluetooth - nie uruchamia się

AKE
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 13:16
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Art
Lokalizacja: LU

moduł bluetooth - nie uruchamia się

Post autor: AKE »

czołem,

zakładam nowy wątek, bo nie spotkałem takiego na forum. Jeśli gdzieś jest proszę o przekierowanie.

miewam w swoim aucie błędy braku dostępności telefonu/telefonów. Na ekranie głównym i na wyświetlaczu między zegarami (po angielsku, bo tak mam ustawione auto) wyskakuje komunikat 'phone is currently not available'. Błąd taki pojawia się tylko przy uruchamianiu systemu. W efekcie dostaję taki komunikat i nic nie mogę z modułem bluetooth zrobić aż do następnego uruchomienia systemu po odpowiednio długim odczekaniu, 'aż prąd spłynie z obiegu' ;-) Efekty to zupełnie jak przy braku bluetooth w aucie - nie działa nic związanego z telefonami, auto ich nie widzi, brak możliwości ich ponownego parowania itd. Gdy moduł się uruchomi przy startowaniu auta to działa gładko. Nie rozłączył się w trakcie.

Problem jest nieregularny ale powracający od nowości auta (2 lata). Serwis nie ma pojęcia co to i dlaczego. Centrala skody czepia się używanych przeze mnie telefonów (a łącznie było to 7 modeli, obecne z autoryzowanej listy). Serwisowy upgrade softu skody też nie załatwił tematu.
Wdzięczny będę za info o tym czy komuś z forumowiczów takie coś się przytrafiło i jak sobie z tym poradził,

dzięki,
pzdr
ak
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: moduł bluetooth - nie uruchamia się

Post autor: pab567 »

Jakie radio? Skąd jesteś?
AKE
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 13:16
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Art
Lokalizacja: LU

Re: moduł bluetooth - nie uruchamia się

Post autor: AKE »

cześć,
jestem z LU. Radio nie pamiętam jak się nazywa, to bez navi ale z dab'em
Blueskojota
Posty: 65
Rejestracja: 2 lis 2017, o 19:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: moduł bluetooth - nie uruchamia się

Post autor: Blueskojota »

coś tam faktycznie jest z połączeniem. ja mam drugiego S3 i w obu od czasu do czasu apple carplay nie łączy. ot, nawiązuje połączenie i rozłącza. zostawiasz na parę godzin, "prąd spłynie" i jest ok.
może z bluetoothem jest tak samo...
AKE
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 13:16
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Art
Lokalizacja: LU

Re: moduł bluetooth - nie uruchamia się

Post autor: AKE »

to inna sprawa, u mnie po prostu moduł bluetooth co jakiś czas nie startuje. Nie działa wtedy cała funkcjonalność bluetooth, żadna opcja, wyszukiwanie urządzeń, dodawanie, usuwanie pary, odtwarzanie muzyki itd. Gdy się uruchomi to połączenia z każdym urządzeniem trzyma stabilnie. Raz podjechałem do serwisu akurat wtedy, gdy błąd przy uruchomieniu się pojawił, podłączyli auto, odczytali błąd modułu bluetooth, wysłali do fabryki i tyle. Ci wymyślają, że mam złe telefony (a są z ich listy nadających się do tego auta), złą kamerę, ładowarki, cb itp... nie rozumieją sytuacji, że moduł co jakiś czas nie startuje przy uruchamianiu auta...
ODPOWIEDZ