Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 pa藕 2019, o 10:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 257 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 31 maja 2019, o 15:55 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 322KM/404Nm
Kacza napisa艂(a):
Kolego, posilkuje si臋 waga z dowodu a tam raczej powinna by膰 w艂a艣ciwa.

:lol:

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 cze 2019, o 20:24 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2018, o 15:10
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Kacza napisa艂(a):
kmink napisa艂(a):
Kacza napisa艂(a):
Tak czytam i czytam... Za s艂abe do tego auta... A co to za auto? M贸j superb wa偶y 1430kg... Waga piorkowa. 艢rednica hebli jest du偶a... Wydaje mi si臋 偶e raz to jako艣c tego co montuja w fabryce jest s艂aba w huuu* a dwa co艣 mi tu 艣mierdzi z艂ym rozdzieleniem si艂y hamowania prz贸d /ty艂. W pt zak艂adam ceramiczne klocki i tarcze ate na ty艂. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

By艂e艣 nim na profi wadze, a nie takiej, na kt贸rej wa偶膮 w臋giel?

Kolego, posilkuje si臋 waga z dowodu a tam raczej powinna by膰 w艂a艣ciwa.

:lol: :lol: :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 1 cze 2019, o 23:08 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
no nie bardzo :)

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2019, o 23:59 

Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2010, o 23:26
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Ciekawe, czy w Superbie po fl to poprawili.

G贸ra

PostNapisane: 4 cze 2019, o 16:04 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Napewno. Przecie偶 ju偶 pisz膮 偶e klocki s膮 lepsze. Podkre艣lam pisz膮.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 4 cze 2019, o 16:16 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Spoko mi juz z powrotem z tylu bucza.... Przy 10kkm wymiana tarcz i klockow a teraz 15k pyknie zaraz

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

PostNapisane: 8 lip 2019, o 08:43 

Do艂膮czy艂(a): 15 gru 2018, o 00:32
Samoch贸d: Superb III 4x4
No i mnie dopad艂o :(

Auto z grudnia 2018, Sportline 272PS, liftback, aktualnie przejechane 11600km.
Zacz臋艂o si臋 przy oko艂o 10200km, lekkie buczenie gdzie艣 w tyle przy hamowaniu z wi臋kszych pr臋dko艣ci, potem coraz cz臋艣ciej i g艂o艣niej do tego stopnia, 偶e dudni艂o ju偶 porz膮dnie i trz臋s艂o ca艂ym autem. Nawet przy hamowaniu z 50-60km/h by艂o czu膰 nier贸wnomierno艣膰 w zatrzymywaniu.

Pojecha艂em do ASO z przebiegiem 11450km. Pierwsza wizyta (艣roda) zako艅czy艂a si臋 wymian膮 samych klock贸w (a umawiaj膮c si臋 us艂ysza艂em, 偶e pomierz膮 bicie tarcz). Podeszli to tematu na zasadzie "wiemy co robimy i nie b臋dziesz nam m贸wi艂". Odebra艂em auto tego samego dnia - pierwsza jazda, jest ciszej, ale nadal przy hamowaniu ze 120-140 dudni. W czwartek, podej艣cie numer dwa... Tym razem kierownik serwisu do odpowiedzi :) Wskaza艂 mechanika i zrobi艂em z nim jazd臋 pr贸bn膮 - pierwsze hamowanie i ju偶 by艂o wiadomo, 偶e wymienione same klocki nic nie da艂y. Auto na serwis.

W pi膮tek odebra艂em i jest sukces :) Wymieniono komplet tarcz i klock贸w na ty艂 w ramach gwarancji i dodatkowo dwie sprawy (listwa dolna na drzwiach kierowcy oraz regulacja tylnej klapy) Zrobili 47km jazdy pr贸bnej by si臋 upewni膰 - a偶 mnie zaskoczy艂o bo normalnie to jazda pr贸bna by艂a "na papierze".

Wyj臋te klocki by艂y r贸wno zu偶yte - ogl膮da艂em je, a tarcze nie wygl膮da艂y na zniszczone a mimo to powsta艂o jakie艣 bicie.

ASO i sam kierownik stan膮艂 na wysoko艣ci zadania. Na koniec zada艂em pytanie czy zobaczymy si臋 za kolejne 10 ty艣 km ? Odpowiedzeli, 偶e by艂a wadliwa seria klock贸w i teraz mam takie same nowe tarcze, ale inne klocki z poprawionej partii i powinno by膰 OK. Zobaczymy...

Tak czy siak - jest sukces :)

BTW - gadka serwisanta, 偶e AutoHold hamuje ty艂em i si臋 psuj膮 klocki mi臋dzy bajki, gdy偶 AutoHold trzyma wszystkie 4 ko艂a, a elektro-r臋czny tylko tylne. Natomiast prawd膮 jest, 偶e Superb tak jak Passat stabilizuje hamowanie by auto nie nurkowa艂o przodem i do tego u偶ywa bardziej tylnych hamulc贸w szczeg贸lnie przy pr臋dko艣ciach poni偶ej 7km/h - jest to nawet w SSP opisane.

G贸ra

PostNapisane: 10 lip 2019, o 20:12 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (272KM)
przebieg 28kkm, na gwarancji wymienione tarcze i klocki na tyle, klock贸w starych nie widzia艂em, ale go艣膰 z serwisu powiedzia艂 偶e nie by艂y zu偶yte, pow贸d wymiany buczenie przy hamowaniu z wi臋kszych pr臋dko艣ci i rant z rdzy na tarczach

G贸ra

PostNapisane: 17 lip 2019, o 22:41 

Do艂膮czy艂(a): 17 lip 2019, o 22:34
Po rocznej batalii m贸j dealer powiedzia艂, 偶e skoda podj臋艂a dzia艂ania w tej sprawie. Hamowanie z wi臋kszej pr臋dko艣ci odbywa艂o si臋 z maga ha艂asem z tylnych hamulc贸w.Wymienili mi tarcze i klocki ty艂 - jest cisza, uff. auto ma 11 mc i 14 ty艣 kilometr贸w.

G贸ra

PostNapisane: 18 lip 2019, o 12:35 

Do艂膮czy艂(a): 22 lip 2014, o 08:48
Tak偶e do艣wiadczy艂em bucz膮cych hamulcy i drga艅 podczas hamowania, wymieniono tarcze i klocki z ty艂u bezp艂atnie na gwarancji. Po tym zabiegu nasta艂a cisza, jednak drgania nie ust膮pi艂y. Serwis stwierdzi艂, 偶e winne s膮 przednie tarcze, pomimo, 偶e zachowane s膮 parametry tj. jaki艣聽odhy艂 od normy. ASO odm贸wi艂o wymiany przednich tarcz na gwarancji, sprawa trafi艂a do importera - na ten moment jeszcze brak decyzji.
Czy Waszym zdaniem przypad艂o艣膰 tylnych tarcz i klock贸w mog艂a mie膰聽wp艂yw na stan tarcz i klock贸w z przodu ?

G贸ra

PostNapisane: 18 lip 2019, o 13:34 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 15 sie 2018, o 09:06
Aktualnie: 211
giasek napisa艂(a):
Tak偶e do艣wiadczy艂em bucz膮cych hamulcy i drga艅 podczas hamowania, wymieniono tarcze i klocki z ty艂u bezp艂atnie na gwarancji. Po tym zabiegu nasta艂a cisza, jednak drgania nie ust膮pi艂y. Serwis stwierdzi艂, 偶e winne s膮 przednie tarcze, pomimo, 偶e zachowane s膮 parametry tj. jaki艣聽odhy艂 od normy. ASO odm贸wi艂o wymiany przednich tarcz na gwarancji, sprawa trafi艂a do importera - na ten moment jeszcze brak decyzji.
Czy Waszym zdaniem przypad艂o艣膰 tylnych tarcz i klock贸w mog艂a mie膰聽wp艂yw na stan tarcz i klock贸w z przodu ?
My艣l臋 偶e nie ,problem to ostrzejsza jazda ,zacznij je藕dzi膰 wolniej i zapomnisz o problemie Superb to wozid艂o a nie sportowy samoch贸d,hamulce s膮 za s艂abe w tym aucie og贸lnie i albo swap na wi臋ksze albo spokojna jazda inaczej ci臋偶ko to rozwi膮za膰,pomijaj膮c fakt 偶e materia艂y u偶yte do produkcji hamulc贸w w tym aucie s膮 do d....

Wys艂ane z mojego MI 6 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 18 lip 2019, o 20:23 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Silnik: 2.0TSI (272KM)
a tam, wystarczy 偶e przy rozgrzanych hamulcach przejedziesz szybciej po wi臋kszej ka艂u偶y i tarcze mog膮 si臋 zwichrowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 18 lip 2019, o 21:28 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 15 sie 2018, o 09:06
Aktualnie: 211
yaro_1 napisa艂(a):
a tam, wystarczy 偶e przy rozgrzanych hamulcach przejedziesz szybciej po wi臋kszej ka艂u偶y i tarcze mog膮 si臋 zwichrowa膰.
Niby masz racj臋 ale w 偶adnym aucie nie mia艂em takich problem贸w z hamulcami a by艂o ich kilkana艣cie a to o czym艣 艣wiadczy

Wys艂ane z mojego MI 6 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2019, o 19:32 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2018, o 15:10
Mi w艂a艣nie wsadzili nowy zestaw na ty艂 :) Ostatnia rewizja klock贸w na kt贸rych jest ju偶 ok

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2019, o 21:28 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Ja wim u mnie po 10k wymienili, w trasie na urlop znow bucza przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach znow bede zglaszal do wymiany.. jesli tak bedzie dalej to slabo...
Nie po to bralem AC i autoholda aby z tego nie korzystac... Ciekawe co na to ALD po gwarancji i po 30kkm jakie podobno skoda okre艣li艂a jako limit.

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 257 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: