Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 sie 2019, o 20:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 237 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 20 maja 2019, o 17:16 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 15 sie 2018, o 09:06
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Marco0 napisa艂(a):
Bebok napisa艂(a):
Mimo wszystko troch臋 to 偶enuj膮ce. Producent pierwszy raz klocki klepie czy jak?

W superbach do roku 2018 klocki by艂y ok, w superbach z 2018 zmodyfikowali na g贸wniany i masowo auta wracaj膮. Znajomy je藕dzi superbem chyba z 2016 i tam 偶adnych problem贸w z tym nie ma.
Nie do ko艅ca si臋 zgodz臋 bo mam z 16 tego i problem jest du偶y nie maj膮 problemu tylko ludzie co je偶d偶膮 tak 偶e hamulce nie dostan膮 wy偶szej temperatury

Wys艂ane z mojego MI 6 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 20 maja 2019, o 17:18 

Imi臋: Marco0
Do艂膮czy艂(a): 5 gru 2017, o 20:09
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Marekb napisa艂(a):
Marco0 napisa艂(a):
Bebok napisa艂(a):
Mimo wszystko troch臋 to 偶enuj膮ce. Producent pierwszy raz klocki klepie czy jak?

W superbach do roku 2018 klocki by艂y ok, w superbach z 2018 zmodyfikowali na g贸wniany i masowo auta wracaj膮. Znajomy je藕dzi superbem chyba z 2016 i tam 偶adnych problem贸w z tym nie ma.
Nie do ko艅ca si臋 zgodz臋 bo mam z 16 tego i problem jest du偶y nie maj膮 problemu tylko ludzie co je偶d偶膮 tak 偶e hamulce nie dostan膮 wy偶szej temperatury

Nie da si臋 tak je藕dzi膰 aby nie dosta艂y.

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2019, o 17:21 

Oj uwierz 偶e da ,a jak si臋 je藕dzi szybko to ka偶da z takich os贸b w Slll ma problem i my艣l臋 偶e to nie tylko problem w klockach

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2019, o 17:22 

Imi臋: Marco0
Do艂膮czy艂(a): 5 gru 2017, o 20:09
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Marekb napisa艂(a):
Oj uwierz 偶e da ,a jak si臋 je藕dzi szybko to ka偶da z takich os贸b w Slll ma problem i my艣l臋 偶e to nie tylko problem w klockach

Za艂o偶yli mi klocki po modyfikacji kt贸re maj膮 rozwi膮za膰 problem. Poje藕dzimy zobaczymy, narazie jest ok...a tras臋 zrobi艂em jak narazie jedn膮

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2019, o 17:35 

My艣l臋 偶e problem jest og贸lny,za s艂abe heble do tego auta ale 偶ycz臋 aby by艂o dobrze ja ju偶 fabrycznych zestaw贸w nie za艂o偶臋 bo s膮 n臋dzne teraz b臋d臋 EBC testowa艂

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2019, o 20:30 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 14 kwi 2019, o 13:15
Tak czytam i czytam... Za s艂abe do tego auta... A co to za auto? M贸j superb wa偶y 1430kg... Waga piorkowa. 艢rednica hebli jest du偶a... Wydaje mi si臋 偶e raz to jako艣c tego co montuja w fabryce jest s艂aba w huuu* a dwa co艣 mi tu 艣mierdzi z艂ym rozdzieleniem si艂y hamowania prz贸d /ty艂. W pt zak艂adam ceramiczne klocki i tarcze ate na ty艂. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2019, o 20:41 

Kacza napisa艂(a):
Tak czytam i czytam... Za s艂abe do tego auta... A co to za auto? M贸j superb wa偶y 1430kg... Waga piorkowa. 艢rednica hebli jest du偶a... Wydaje mi si臋 偶e raz to jako艣c tego co montuja w fabryce jest s艂aba w huuu* a dwa co艣 mi tu 艣mierdzi z艂ym rozdzieleniem si艂y hamowania prz贸d /ty艂. W pt zak艂adam ceramiczne klocki i tarcze ate na ty艂. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Piszesz 偶e 1430 m贸j 1600 oko艂o jedno hamowanie 200-0 i tylne tarcze na 艣mietnik a co do roz艂o偶enia si艂y hamowania to jest zale偶ne od pr臋dko艣ci i w tym problem oraz to co napisa艂e艣 materia艂y s膮 ......brak s艂贸w

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2019, o 21:34 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Marco0 napisa艂(a):
Za艂o偶yli mi klocki po modyfikacji kt贸re maj膮 rozwi膮za膰 problem. Poje藕dzimy zobaczymy, narazie jest ok...a tras臋 zrobi艂em jak narazie jedn膮

Chcia艂bym nie艣mia艂o zauwa偶y膰, 偶e na dzie艅 9 maja, 偶adnej modyfikacji klock贸w jeszcze nie wprowadzono. Je偶eli mo偶esz zr贸b zdj臋cie klocka, gdzie jest nadruk.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2019, o 09:55 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Marco0 napisa艂(a):
Marekb napisa艂(a):
Marco0 napisa艂(a):
]Nie do ko艅ca si臋 zgodz臋 bo mam z 16 tego i problem jest du偶y nie maj膮 problemu tylko ludzie co je偶d偶膮 tak 偶e hamulce nie dostan膮 wy偶szej temperatury

Nie da si臋 tak je藕dzi膰 aby nie dosta艂y.

da si臋. jestem tego najlepszym przyk艂adem. cz臋sto z trasy +500 km mam 艣redni膮 powy偶ej 130 km/h ale mocniej ni偶 hamulc贸w u偶ywam jednak g艂owy.
posiadaj膮cy automat lub u偶ywaj膮cy autohold cz臋sto te偶 na w艂asne 偶yczenie funduj膮 sobie problemy, gdy po mocnym hamowaniu (np przed 艣wiat艂ami z wy偶szych pr臋dko艣ci) staj膮 w miejscu i dochodzi do punktowego transferu materia艂u z klock贸w na tarcz臋 (wtedy pojawiaj膮 si臋 wibracje). Inne b艂臋dy to z gor膮cymi tarczami ludzie jad膮 na myjni臋 lub wje偶d偶aj膮 w ka艂u偶e...

jednak najcz臋艣ciej faktycznie dochodzi do przegrzania hamulc贸w, czasem tak偶e do awarii (jak nieodbijanie t艂oczka)

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2019, o 11:31 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Mi 17.04 wymienili tarcze i klocki, jak kto艣 odczyta nr to mo偶na por贸wna膰 nr tarcz.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2019, o 18:35 

Ludziki nie popadajmy w skrajno艣ci i nie szukajmy blachych t艂umacze艅... To jest samoch贸d do codziennego u偶ytku normalnych ludzi... Z tym nie trzeba si臋 obchodzi膰 jak z jajkiem... Przynajmniej nie powinno...
Nie jedno auto przeszlo przez moje r臋ce od Passatow po S4 i inne wynalazki... Nigdzie nie by艂o tak skrajnej przypad艂o艣ci... Jestem w szoku ze koncern nie wzi膮艂 na klate wady fabrycznej danych element贸w i nie ma og贸lnej akcji serwisowej dla tych aut... C贸偶.. W pi膮tek wrzucam ate + ceramika na ty艂.. Zobaczymy ile pje偶d偶a.

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2019, o 19:59 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
m贸j traktor te偶 w ko艅cu musi zawita膰 do serwisu, niby tarcze z ty艂u g艂adkie ale zrobi艂 si臋 rant do艣膰 szeroki z wyra藕n膮 rdz膮 i jak hamuj臋 to odg艂osy takie jak bym starym poci膮giem jecha艂, przebieg 26,5 kkm. ciekawe czy podejdzie jeszcze pod gwarancj臋?

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2019, o 20:11 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: Inny
Aktualnie: 272KM
do 30 tysi臋cy przebiegu poci膮gaj膮 na gwarancji.

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2019, o 21:07 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 14 mar 2018, o 15:10
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kacza napisa艂(a):

By艂e艣 nim na profi wadze, a nie takiej, na kt贸rej wa偶膮 w臋giel?

G贸ra

PostNapisane: 31 maja 2019, o 15:25 

kmink napisa艂(a):
Kacza napisa艂(a):

By艂e艣 nim na profi wadze, a nie takiej, na kt贸rej wa偶膮 w臋giel?

Kolego, posilkuje si臋 waga z dowodu a tam raczej powinna by膰 w艂a艣ciwa.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 237 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: