Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lut 2019, o 13:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 143 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 30 gru 2018, o 23:54 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 6 gru 2017, o 19:53
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Witam ponownie. Zn贸w wtr膮ce swoje 3grosze do dyskusji. Po wymianie o kt贸rej wcze艣niej pisalem zrobi艂em juz kilka ty艣. Sprawdza艂am ostatnio przy okazji innych awarii stan klock贸w. Podobno po 4kkm nawetnie tkniete s膮. Ile w tym prawdy nie wiem.
PiotrW wprowadzi艂 wiele ciekawych informacji. Zatrzymalem sobie tarcze po pierwszej wymianie. Cze艣膰 od srodka tarczy ktora przylega do piasty ( chyba nie znam sie dokladnie na tym) jest masakrycznie skorodowana. Sypie sie w rekach. A przypomne ze wymiana byla na 13kkm.
Jako艣ciowo skoda le偶y. Ehhhh....
Teraz zastanawiam si臋 nad reklamowaniem tej pierwszej wymiany za mtora kazali mi p艂aci膰. Jak to ugry藕膰. Zglosic sie do serwisu?dealera? Czy skoda polska? Prawnik napisa艂 pismo ale tez nie wie gdzie to wys艂a膰.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 31 gru 2018, o 08:43 

Do艂膮czy艂(a): 29 gru 2018, o 14:20
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
yaro_1 napisa艂(a):
a osuszanie nie powinno dzia艂a膰 tylko przez jaki艣 czas od ruszenia?

W teorii tak, pytanie czy w rzeczywisto艣ci te偶. Podobnie si臋 ma sprawa systemu przygotowania uk艂adu hamulcowego do hamowania, w momencie odj臋cia nogi z gazu system delikatnie zwi臋ksza ci艣nienie w uk艂adzie hamulcowym 偶eby zmniejszy膰 op贸藕nienie. Wystarczy 偶e kto艣 ma z艂e przyzwyczajenia co do stylu jazdy i problem gotowy. Tak czy inaczej nie mo偶na zrzuci膰 tego problemu na u偶ytkownika je偶eli przy odbiorze samochodu nie zosta艂 o tym poinformowany oraz przygotowany do u偶ytkowania pojazdu z takimi systemami. Samo rzucenie 偶e w instrukcji by艂o nie wystarczy 偶eby nie uzna膰 gwarancji.

yaro_1 napisa艂(a):
a co do zapieczenia prowadnicy klocka, jak najbardziej mo偶e si臋 zdarzy膰 i to nie tylko z winy zacisku ale te偶 klocka

Ja akurat przytoczy艂em przyk艂ad prowadnic zacisku a nie klock贸w ale faktycznie 藕le spasowane klocki te偶 mog膮 powodowa膰 szybsze zu偶ycie. Tylko 藕le spasowane klocki od razu wychodz膮 na jaw, musisz je wbija膰 偶eby zamontowa膰 a raczej ka偶dy wie 偶e klocek powinien wchodzi膰 na prowadnic臋 lekko.

piicia napisa艂(a):
Zatrzymalem sobie tarcze po pierwszej wymianie. Cze艣膰 od srodka tarczy ktora przylega do piasty ( chyba nie znam sie dokladnie na tym) jest masakrycznie skorodowana. Sypie sie w rekach.

Je藕dzisz du偶o po drogach gruntowych / kamienistych ? To wzmaga korozj臋, szczeg贸lnie od wewn膮trz. Moim zdaniem ci臋偶ko Ci b臋dzie wyci膮gn膮膰 zwrot koszt贸w w przypadku hamulc贸w. Chyba 偶e gdzie艣 masz dowody na to jak pracownik Skody itp. przyznaj膮 si臋 do tego 偶e faktycznie jest problem z podzespo艂ami. Wtedy rzecznik praw konsumenta mo偶e by za艂atwi艂 spraw臋.

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2019, o 13:27 

Do艂膮czy艂(a): 17 pa藕 2011, o 21:58
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Po dzisiejszej wizycie w ASO mam informacje 偶e klocki i tarcze s膮 OK. Pracownik ASO powiedzia艂 mi, 偶e dostali info z centrali o nowej akcji serwisowej zwi膮zanej z tylnymi hamulcami w SIII, p贸ki co nie znaj膮 szczeg贸艂贸w i nr VIN akcji serwisowej....
Ile w tym prawdy? Nie wiem- je艣li m贸j SIII jest obj臋ty akcj膮 dostan臋 powiadomienie.

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2019, o 19:18 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 4 sty 2019, o 19:14
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
U mnie powiedzieli w serwisie Cz臋stochowie ze na gwarancji moga wymienic do 6 miesi臋cy lub 30tys km. Auto ma 18800km
A ze auto jest juz 8 miesi臋cy to nie moga tego w ramach gwarancji zrobi膰

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2019, o 20:26 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Obrazek

a tak wygl膮daj膮 u mnie tylne tarcze, na zdj臋ciu prawa strona, lewa podobna, ta ryska ledwie wyczuwalna pod palcem, przebieg 19k

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2019, o 02:36 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
jest akcja serwisowa na tylnie hamulce

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2019, o 07:19 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2018, o 08:14
Samoch贸d: Superb III 4x4
U mnie nic na temat tej akcji nie wiedza mimo bardzo duzych uszkodzen powierzchniowych tylnich tarcz. Byc moze moj to juz te poprawione co dobrze wrozy powodzeniu akcji ;)

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2019, o 10:29 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Pom贸g艂by zapewne numer tej akcji.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2019, o 17:28 

Do艂膮czy艂(a): 4 wrz 2016, o 15:46
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
szkoda ze nie wiedzialem bo wymienialem komplet tarcz z tylu i klockow 1200zl bez robocizny w aso

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2019, o 21:07 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2018, o 10:30
To m贸j pierwszy post na forum wi臋c witam wszystkich serdecznie.
Auto zakupi艂em w czerwcu 2018 i do tej pory przejecha艂em nieca艂e 14 ty艣 km., wi臋kszo艣膰 po mie艣cie. Niestety mnie r贸wnie偶 dopad艂y tylne hamulce. Mocno ha艂asuj膮 ( szuraj膮 ) i dudni膮 gdy hamuje mocniej z wi臋kszej pr臋dko艣ci. By艂em z tym dzi艣 w serwisie i przyznali si臋, 偶e problem jest znany i wymieni膮 mi klocki hamulcowe w ramach gwarancji. Zdziwi艂o mnie tylko, gdy zosta艂em poinformowany, 偶e klocki nie maj膮 zu偶ytej ok艂adziny i s膮 ok, tylko 偶e ha艂asuj膮. Nie chce mi si臋 w to wierzy膰, je藕dzi艂em ju偶 autem, kt贸re ma ca艂kowicie zdart膮 ok艂adzin臋 z klocka hamulcowego i objaw by艂 ten sam czyli szuranie i dudnienie, ten w膮tek te偶 to potwierdza. Z zewn膮trz nie wida膰 zu偶ycia , ciekawi mnie jak to wygl膮da od wewn臋trznej strony.
Jak czyta艂em ten w膮tek to a偶 mi si臋 wierzy膰 nie chce, 偶e skoda pakuje taki bubel do swojego flagowca, tarcze rdzewiej膮 ju偶 w momencie gdy stygn膮 po je藕dzie w deszczu , klocki z g贸wnolitu, kurde tyle kasy a taka niska jako艣膰. Ch臋tnie dowiedzia艂bym si臋 co艣 wi臋cej o tej niby akcji serwisowej bo akurat zadzwoni艂em dzi艣 do skoda polska i oni nic nie wiedz膮, chocia偶 go艣膰 po drugiej stronie s艂uchawki stwierdzi艂, 偶e to infolinia handlowa i o akcje mam pyta膰 w swoim serwisie.

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2019, o 22:32 
Moderator

Moje bucz膮ce niegdy艣 klocki te偶 nie by艂y w og贸le zu偶yte. Ale wystarczy je raz przysma偶y膰 i jest po temacie.

WRK brakes oferuje przej艣ci贸wk臋 na tylny zacisk do 280 KM. Wtedy do fabrycznych klock贸w i zacisku podchodzi tarcza z
Phateona 330 mm. Problem wtedy r贸wnie偶 znika. Koszt 600 z艂.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 06:13 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 15 sie 2018, o 09:06
Enriquez masz mo偶e jakie艣 nr cz臋艣ci a mo偶e link ?apropos tych hamulc贸w

Wys艂ane z mojego MI 6 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 07:21 
Moderator

Facebook 鈥> WRK Brakes

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2019, o 16:31 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 15 sie 2018, o 09:06
Ok dzi臋kuj臋

Wys艂ane z mojego MI 6 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2019, o 09:49 

Do艂膮czy艂(a): 11 sty 2019, o 09:45
Aktualnie: 272 z gpf
auto odebrane w pa藕dzierniku
aktualnie 6k przebiegu
Obrazek
Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 143 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: