Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lip 2019, o 07:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 223 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 lis 2018, o 23:00 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Podobno korektor si艂y hamowania, jakim jest ABS w S3 daje wi臋cej ci艣nienia na ty艂, st膮d po prostu po kilku mocnych dohamowaniach wszsytko si臋 gotuje i zaczyna przypieka膰 miejscowo tarcz臋. St膮d buczenie. Sytuacj臋 pogarsza jeszcze auto hold.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 9 lis 2018, o 10:48 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Rogal o tym pisa艂 swego czasu na fejsie, pewnie trzeba by by艂o przeprogramowa膰 prace pompy aby zmniejszy膰 nacisk na tyln膮 o艣. U mnie klocki z tylu zrobi膮 max 25kkm mimo czterot艂oka na przodzie, w艂a艣nie patrzy艂em i powoli si臋 ko艅cz膮. Przed za艂o偶eniem wydajniejszego zacisku na prz贸d, klocki z tylu starcza艂y na 15kkm

G贸ra

PostNapisane: 9 lis 2018, o 11:55 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
piicia napisa艂(a):
@smrek
Nie daj sie. Dzis bylem w serwisie we Wloclawku. Tu serwis wie ze skoda ma problem z hamulcami. Wymienili mi klocki w ramach gwarancji. Nie mozna im tego odpu艣ci膰. Zosta艂a wydana opinia dla Skody ze jakas duza partia klockow jest wadliwa i zuzywa sie nadmiernie szybko. Serwisy maja wymieniac na zamienniki a juz jest podobno w produkcji jest nowa partia klockow.
Jezeli klocki sa wadliwe i niszcza tarcze to powinny byc wymienione na gwarancji. Ja spraw臋 oddalem do prawnika. I nawet gdybym mial oddac prawnikowi te pieniadze za komplet tarcz to i tak chce.
Uwazam ze sprawa nadaje sie dla dziennikarzy moto.
Skoda wali w ch... Jedne serwisy chcialy za wymiane klockow 700pln a inny bez naciskow wymienia w ramach gwarancji.

z kt贸rym serwisem bedziesz walczy艂??? Bednarek czy Zimny?

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2018, o 17:40 

Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Mam informacje od swojego dealera, ze skoda b臋dzie wymienia膰 klocki i Tarcze do przebiegu 30.000km!! W ramach gwarancji z wi膮zku z problemami tylnych hamulc贸w.
Jak macie z tym problemem pytajcie u siebie o to niech wam wymieniaj膮. Wcze艣niej to obowi膮zywa艂o tylko na klocki bez tarcz.

Wys艂ane z mojego ONEPLUS A6003 przy u偶yciu Tapatalka

S3 Sportline White Moon 2.0TDI Kombi 190KM DSG7 4x4

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2018, o 20:23 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Te偶 mi r贸偶nica, jak to nie hamuje w og贸le.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2018, o 00:19 

Dla niekt贸rych to mog膮 by膰 2 wymiany hamulc贸w :) jestem ciekaw jak to b臋dzie u mnie jak je偶d偶臋 ca艂y czas na ACC i z AutoHoldem.

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2018, o 06:40 

Do艂膮czy艂(a): 17 pa藕 2011, o 21:58
I u mnie zacz臋艂o bucze膰 przy hamowaniu, przebieg 18 000. Zacz臋艂o si臋 po niezbyt szybkiej trasie podczas deszczu na autostradzie...

G贸ra

PostNapisane: 28 gru 2018, o 21:54 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2018, o 08:14
To ja przebije wszystkich:

Przebieg 2300 km, tarcze i klocki przod jak z salonu, tarcze i klocki tyl poprzeczne rysy na calej powierzchni, cos jak odcisniete klocki hamulcowe w kilku miejscach. Hamulce na zimnym z tylu stukaja przy lekkim docisnieciu pedalu. Jezdzilem z auto hold.

Serwis w styczniu...

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2018, o 00:40 

艁o panie domagaj sie wymiany tsrcz i klockow. Az spojrze u siebie bo 2.3k pyklo wlasnie :) a tez AutoHold i ACC prawie csly czas

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2018, o 11:33 

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2018, o 14:15
Czy u Was te偶 tylne hamulce skrzypi膮 w ostatniej fazie hamowania tu偶 przed zatrzymaniem? Jak samoch贸d postoi i tarcze pokryj膮 si臋 nalotem to po paru hamowaniach wida膰, 偶e tylko po艂owa tarczy, ta najbardziej zewn臋trzna si臋 oczyszcza, jakby ta cz臋艣膰 klocka by艂a mocniej dociskana do powierzchni tarczy. Nie wydaje mi si臋, 偶e tak powinno by膰. Co o tym s膮dzicie?

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2018, o 18:46 

Do艂膮czy艂(a): 29 gru 2018, o 14:20
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Je偶eli tylko jeden klocek zostaje uszkodzony w uk艂adzie w kt贸rym znajduj膮 si臋 4 klocki to problem jest po stronie zacisku a konkretnie prowadnic zacisku (dwa to mo偶e by膰 dopiero t艂oczek lub r臋czny po jednej stronie). W momencie naci艣ni臋cia hamulca t艂oczek dopycha klocek do tarczy i ca艂y zacisk idzie do wewn膮trz pojazdu. Je偶eli pu艣cimy hamulec to t艂oczek si臋 cofnie a razem z nim wewn臋trzny klocek. Przy zapieczonej prowadnicy klocek zewn臋trzny b臋dzie ca艂y czas dociska艂 do tarczy. Z tego powodu radzyku mia艂 zjechany klocek zewn臋trzny poniewa偶 mia艂 uszkodzone prowadnice zacisku po stronie lewej. Absolutnie nie ma na to wp艂ywu eksploatacja. Natomiast mo偶e mie膰 na to wp艂yw wadliwa prowadnica zacisku i tutaj s膮 dwie mo偶liwo艣ci albo problem powsta艂 w fabryce albo w momencie zmiany klock贸w w serwisie. Nie robi艂em osobi艣cie jeszcze ani razu hamulc贸w ty艂 w Superbie III wi臋c si臋 nie wypowiem ale je偶eli jest tam na jednej prowadnicy gumowy oring to mo偶e on by膰 powodem nie cofania si臋 zacisku. Je偶eli klocki zmienia kto艣 kto nie ma o tym poj臋cia i nie oczy艣ci lub u偶yje z艂ego smaru do prowadnicy to mamy problem gwarantowany.

Natomiast je偶eli nast臋puje zu偶ycie wszystkich klock贸w r贸wno to problemem mo偶e by膰 osuszanie hamulc贸w kt贸re dzia艂a za ka偶dym razem kiedy u偶ywamy wycieraczek. Jad膮c na autostradzie w deszczu przez 100km wystarczy 偶eby spali膰 hamulce je偶eli jedziemy 140km/h. Natomiast to czy istniej膮 klocki kt贸re s膮 do tego typu systemu przygotowane trudno mi powiedzie膰.

Je偶eli chodzi o nadmiern膮 korozj臋 tarcz oznacza to s艂abej jako艣ci cz臋艣膰. Dla przyk艂adu podam wam tarcze Bosch kt贸re s膮 w ca艂o艣ci zabezpieczone lub ATE (ta sama technologia zabezpieczenia), tarcze nawet w samochodzie kt贸ry stoi przez tydzie艅 nie 艂api膮 nadmiernego nalotu, natomiast tarcze innych firm to ju偶 r贸偶nie bywa. Widzia艂em TRW kt贸re potrafi艂y pokry膰 si臋 patyn膮 po 2 dniach nie u偶ywania a pozosta艂a cz臋艣膰 tarczy kt贸ra nie pracuje, po 2 miesi膮cach by艂a skorodowana. Ostatnio 艣ci膮ga艂em ko艂a w Peugeot 206 w kt贸rym zak艂ada艂em tarcze ATE 2 lata temu i dalej nie ma na nich korozji (samoch贸d robi lekko ponad 10k km rocznie i nie jest gara偶owany).

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2018, o 19:42 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2018, o 08:14
No to zaczyna to miec sens bo ja wrocilem z bardzo deszczowej/snieznej trasy a lecialem miedzy 120 a 160. Tyle ze nikt nie uprzedzal przy sprzedazy auta ze nie wolno nim szybko jezdzic w deszczu :)

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2018, o 20:26 

Do艂膮czy艂(a): 29 pa藕 2017, o 20:03
Aktualnie: standard stockowy
JamesEnfield napisa艂(a):
No to zaczyna to miec sens bo ja wrocilem z bardzo deszczowej/snieznej trasy a lecialem miedzy 120 a 160. Tyle ze nikt nie uprzedzal przy sprzedazy auta ze nie wolno nim szybko jezdzic w deszczu :)

Je藕dzi膰 wida膰 mo偶na, nie mo偶na u偶ywa膰 wycieraczek. :lol:

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2018, o 20:40 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
a osuszanie nie powinno dzia艂a膰 tylko przez jaki艣 czas od ruszenia? w ko艅cu po przejechaniu jakiego艣 dystansu poza miastem od samej si艂y od艣rodkowej tarcze i tak by wysch艂y, a i same tarcze troch臋 si臋 nagrzej膮, nawet bez wielu hamowa艅

jest jeszcze jedna kwestia - jako艣ci, ja przejecha艂em 18kkm i nic niepokoj膮cego nie wida膰, i jak pisze Piotr tarcze te偶 nie s膮 pordzewia艂e jako艣 specjalnie, mimo 偶e auto sta艂o z p贸艂 roku u dilera (auto z placu, kupione w listopadzie 2017 a produkcja pocz膮tek kwietnia wg dekodera vin)
a co do zapieczenia prowadnicy klocka, jak najbardziej mo偶e si臋 zdarzy膰 i to nie tylko z winy zacisku ale te偶 klocka - niedok艂adne wykonanie elementu co wchodzie w prowadnic臋 w zacisku, jak prowadnica w zacisku b臋dzie minimalnie za ma艂a a dodatkowo ta w klocku za du偶a, to zapieczenie klocka jest pewne

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2018, o 22:56 

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
Qba30 napisa艂(a):
I u mnie zacz臋艂o bucze膰 przy hamowaniu, przebieg 18 000. Zacz臋艂o si臋 po niezbyt szybkiej trasie podczas deszczu na autostradzie...

Przy 18kkm to juz masz klocki do wymiany ;-)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 223 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: