Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Gregorek83
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2018, o 13:46
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Gregorek83 »

To może ja opiszę swoją przygodę z hamulcami. Przy przebiegu około 8000tys km (Auto kupione jako nowe 6 miesięcy wcześniej) hałas z tyłu przy hamowaniu przy wyższych prędkości (słyszalne do powiedzmy 80km/h). Po zapoznaniu się ze wszystkim wątkami w tym temacie na tym forum ruszyłem do najbliższego serwisu (Autowimar Al. Jerozolimskie Wawa). Zaznaczam że samodzielnie sprawdzeniu klocki - są całe, na moje oko jak nowe. Po spr. auta w serwisie dostałem informacje, że trzeba wymienić klocki i być może tarcze jeśli nie przejdą ich jakiegoś testu. Ich wstępna diagnoza była taka że klocki są zbyt słabe i się kleją do tarczy czy coś w tym stylu. Mówię że myślałem że auto z roku 2018 nie będzie miało tych wad które występują od kilku lat ale widać się myliłem. Konsultant stwierdził, że pewnie trafiłem na wadliwą partię etc. Ok, umówiłem się na inny termin że zostawię auto gdyż go potrzebowałem. Serwis stwierdził, że oczywiście mogę dalej jeździć i nie ma żadnego zagrożenia - no tak hamulce działały prawidłowo.

Kolejna wizyta tydzień później, zostawiam auto i dostaję informacje jeszcze przed naprawą/wymianą że zostaną wymienione klocki i tarcze na zamiennik o podwyższonej wytrzymałości - generalnie lepszej jakości. Oczywiście temat problemu z hamulcami jest im znany ale że po wymianie na te części klienci już nie wracają. Myślę ok fajnie, może się zreflektowali. Auto zostawiłem. Wracam po około 3.5h i tu buuummm. Nic nie zostało wymienione bo gwarant stwierdził, że skoro klocki są całe nie ma potrzeby wymieniać kompletu z tyłu. W zamian panowie z serwisu przeszlifowali tarcze i wyczyścili co się dało i już nic nie stuka. Mówię gościowi, który mnie obsługuje że 2 razy mi mówiono że zostaną wymienione przynajmniej klocki i zapewne tarcze, informowano mnie że komplety są już zamówione i będą montowane. Facet z obsługi przyznał mi rację że w jego opinii klocki powinny być wymienione bo problem jest szeroko znany i monitorowany ale gwarant zdecydował inaczej.

Obstawiam że za jakieś pół roku problem wystąpi ponownie.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Tom-Tdi »

Tak wyglądają naprawy w ASO, powinieneś już być do tego przyzwyczajony.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: JamesEnfield »

Ale to nie wina ASO tylko gwaranta. Tym niemniej musza miec slaba relacje ze Skoda Polska ;-)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: yaro_1 »

pytanie co by było gdybyś trafił do innego serwisu? co by było u dilera gdzie auto kupiłeś?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Tom-Tdi »

Najwygodniej jest zrzucić winę na gwaranta ;)
Gregorek83
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2018, o 13:46
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Gregorek83 »

Update. Wczoraj wziąłem auto aby sprawdzić czy rzeczywiście nic nie stuka i jak myślicie ? Stuka jak stukało. Haha. Dzisiaj dzwonie i umawiam się na kolejną wizytę. Dam znać co wydumali. Btw. Pojechałem do serwisu najbliższego mojemu miejscu zamieszkania zaś auto kupiłem w slaonie kilka kilometrów dalej. Też się zastanawiałem czy nie podjechać do nich w pierwszej kolejności ale wygrała bliższa lokalizacja.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piramida »

Gdzie nie pojedziesz to i tak chuja zrobią, szkoda czasu i pieniędzy ;-)
ppat3
Posty: 17
Rejestracja: 17 lip 2016, o 10:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Patryk
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: ppat3 »

Witam. Rownież mam problem z tylnymi hamulcami. Jakie Najlepiej kupic do S3 1.8tsi manual. Jakie wgl maksymalne parametry tarczy moga byc itp. ? z gory dzieki za odp
Gregorek83
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2018, o 13:46
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Gregorek83 »

UPDATE2 : wczoraj odebrałem ponownie autko z serwisu i Panowie tym razem zdecydowali się na wymianę samych klocków - oryginał a nie zamienniki jak wcześniej wspominali, niby inna partia - zobaczymy . Wziąłem auto na testy tuż po odbiorze i stwierdzam, że dzwięk jest w dalszym ciągu słyszalny ale jakby mniej i jest przytłumiony. Oczywiście klocki trzeba dotrzeć dlatego dam im szanse i pojeżdżę trochę. Jak się nic nie zmieni lub pogorszy to za 2-3 miesiące wracam do nich.
piicia
Posty: 20
Rejestracja: 6 gru 2017, o 18:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: LDZ

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piicia »

Witam ponownie. Znow w temacie tylnych hamulcow. To jest jakas kpina! Jak pisalem wczesniej wymienilem komplet tarczi klocków z tylu na 13kkm. Na 18kkm bylem w serwisie i sprawdzali mi stan klocków. 30% zuzycia tyl i przód. Na 22kkm w serwisie stwierdzili ze mam zuzyte klocki z tylu w 95%.
Przejechalem na komplecie kolckow 10kkm. Kur...by to zapial. Czesciej zmieniam klocki niz dolewam plyn do spryskiwaczy. Koledzy sie ze mnie smieja ze jak bede jechal w dluzsza podroz to powinienem zamiast zapasu wozic drugi komplet klockow. Nie dojechalem do 1 serwisu a mam do wymiany 2 komplet klockow.

Skoda mnie olala jezeli chodzi o pierwsze uszkodzenie. Teraz wymieniam nie w ASO. Zaloze klocki ATE i zobaczymy. Skoda robi swoje klocki w przedszkolu zeby bylo taniej. Dostarczaja plasteline i foremki a dzieci kleja z tego okladziny do klockow.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piramida »

Powód jest jeden, w mqb pompa hamulcowa dawkuje większe ciśnienie na tylny hamulec niż to było w poprzednich generacjach przez co hamulce bardziej dostają po piździe bez względu jakie klocki sie założy. Plus jest taki że tylne hamulce są niby nie co mocniejsze ale co z tego jak cała siła idzie na przedni hebel a po za tym klocki znikają w mgnieniu oka. Inna kwestia, we wszystkich wersjach oprócz wersji 280PS, siedzą niewentylowane tarcze bodajże 272mm które mało ciepła odprowadzają i są jak z papieru. Generalnie chujnia z grzybnią.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: orlik »

Nie wiem Panowie, ale u mnie już prawie 90 tys. i klocki z tyłu dalej na przyzwoitym poziomie. Do tej pory nic nie wymieniałem, ani z przodu, ani z tyłu, a też nie jeżdżę jak emeryt. Jak ktoś ma możliwość sprawdzić czy jest jakaś różnica między 1.4 tsi, a 2.0 tdi to może tu być gdzieś przyczyna. Tak jak Piramida mówi, albo soft pompy jest ujowy, a może jakaś inna pompa u mnie siedzi.

Słuchając waszych problemów myślałem, że mi czujniki nie działają od alarmowania o niskim stanie klocka :lol:, ale miałem przegląd, teraz wymianę opon i wszystko prawidłowo i na pewno jeszcze trochę pojeździ. Też mam autoholda i to osuszanie tarcz, ale jak widać nie wpływa to na eksploatacje...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piramida »

90kkm to zacny przebieg jak na jedne klocki w S3. Ja u siebie przy 65kkm już kończę 4kpl :lol:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: orlik »

No u Ciebie to rozumiem, chociaż i tak gruba przesada :lol: ale u tych co mają ,,cywilne" samochody :D to jednak coś jest na rzeczy, skoro jak widać na moim przykładzie bezproblemowo można wykręcić normalne przebiegi na seryjnych klockach.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: yaro_1 »

może tez styl jazdy robi swoje, ja też nie jeżdżę jak emeryt ale tak się jakiś nauczyłem że bardzo często zwalniam silnikiem, i raczej rzadko mi się zdarza depnąć heblem do podłogi. po 15k przebiegu przednie przód ok, klocki zewnętrzne przód i tył są ok (nie mam kanału żeby zobaczyć wewnętrzne), tylko tarcze tylne jakieś takie pasiaste kolory mają, nie jednolity jak z przodu, ale beż żadnych wżerów, rys, ot jakość jak by to zza wielkiego muru przypłynęło
ODPOWIEDZ