Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marekb »

Marco0 pisze:
Bebok pisze:Mimo wszystko trochę to żenujące. Producent pierwszy raz klocki klepie czy jak?
W superbach do roku 2018 klocki były ok, w superbach z 2018 zmodyfikowali na gówniany i masowo auta wracają. Znajomy jeździ superbem chyba z 2016 i tam żadnych problemów z tym nie ma.
Nie do końca się zgodzę bo mam z 16 tego i problem jest duży nie mają problemu tylko ludzie co jeżdżą tak że hamulce nie dostaną wyższej temperatury

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marco0 »

Marekb pisze:
Marco0 pisze:
Bebok pisze:Mimo wszystko trochę to żenujące. Producent pierwszy raz klocki klepie czy jak?
W superbach do roku 2018 klocki były ok, w superbach z 2018 zmodyfikowali na gówniany i masowo auta wracają. Znajomy jeździ superbem chyba z 2016 i tam żadnych problemów z tym nie ma.
Nie do końca się zgodzę bo mam z 16 tego i problem jest duży nie mają problemu tylko ludzie co jeżdżą tak że hamulce nie dostaną wyższej temperatury

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Nie da się tak jeździć aby nie dostały.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marekb »

Oj uwierz że da ,a jak się jeździ szybko to każda z takich osób w Slll ma problem i myślę że to nie tylko problem w klockach

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marco0 »

Marekb pisze:Oj uwierz że da ,a jak się jeździ szybko to każda z takich osób w Slll ma problem i myślę że to nie tylko problem w klockach

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Założyli mi klocki po modyfikacji które mają rozwiązać problem. Pojeździmy zobaczymy, narazie jest ok...a trasę zrobiłem jak narazie jedną
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marekb »

Myślę że problem jest ogólny,za słabe heble do tego auta ale życzę aby było dobrze ja już fabrycznych zestawów nie założę bo są nędzne teraz będę EBC testował

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kacza
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 13:15
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Kacza »

Tak czytam i czytam... Za słabe do tego auta... A co to za auto? Mój superb waży 1430kg... Waga piorkowa. Średnica hebli jest duża... Wydaje mi się że raz to jakośc tego co montuja w fabryce jest słaba w huuu* a dwa coś mi tu śmierdzi złym rozdzieleniem siły hamowania przód /tył. W pt zakładam ceramiczne klocki i tarcze ate na tył. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marekb »

Kacza pisze:Tak czytam i czytam... Za słabe do tego auta... A co to za auto? Mój superb waży 1430kg... Waga piorkowa. Średnica hebli jest duża... Wydaje mi się że raz to jakośc tego co montuja w fabryce jest słaba w huuu* a dwa coś mi tu śmierdzi złym rozdzieleniem siły hamowania przód /tył. W pt zakładam ceramiczne klocki i tarcze ate na tył. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Piszesz że 1430 mój 1600 około jedno hamowanie 200-0 i tylne tarcze na śmietnik a co do rozłożenia siły hamowania to jest zależne od prędkości i w tym problem oraz to co napisałeś materiały są ......brak słów

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Enriquez »

Marco0 pisze:Założyli mi klocki po modyfikacji które mają rozwiązać problem. Pojeździmy zobaczymy, narazie jest ok...a trasę zrobiłem jak narazie jedną
Chciałbym nieśmiało zauważyć, że na dzień 9 maja, żadnej modyfikacji klocków jeszcze nie wprowadzono. Jeżeli możesz zrób zdjęcie klocka, gdzie jest nadruk.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: jdef90 »

Marco0 pisze:
Marekb pisze:
Marco0 pisze:]Nie do końca się zgodzę bo mam z 16 tego i problem jest duży nie mają problemu tylko ludzie co jeżdżą tak że hamulce nie dostaną wyższej temperatury
Nie da się tak jeździć aby nie dostały.
da się. jestem tego najlepszym przykładem. często z trasy +500 km mam średnią powyżej 130 km/h ale mocniej niż hamulców używam jednak głowy.
posiadający automat lub używający autohold często też na własne życzenie fundują sobie problemy, gdy po mocnym hamowaniu (np przed światłami z wyższych prędkości) stają w miejscu i dochodzi do punktowego transferu materiału z klocków na tarczę (wtedy pojawiają się wibracje). Inne błędy to z gorącymi tarczami ludzie jadą na myjnię lub wjeżdżają w kałuże...

jednak najczęściej faktycznie dochodzi do przegrzania hamulców, czasem także do awarii (jak nieodbijanie tłoczka)
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: siemi1 »

Mi 17.04 wymienili tarcze i klocki, jak ktoś odczyta nr to można porównać nr tarcz.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Kacza
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 13:15
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Kacza »

Ludziki nie popadajmy w skrajności i nie szukajmy blachych tłumaczeń... To jest samochód do codziennego użytku normalnych ludzi... Z tym nie trzeba się obchodzić jak z jajkiem... Przynajmniej nie powinno...
Nie jedno auto przeszlo przez moje ręce od Passatow po S4 i inne wynalazki... Nigdzie nie było tak skrajnej przypadłości... Jestem w szoku ze koncern nie wziął na klate wady fabrycznej danych elementów i nie ma ogólnej akcji serwisowej dla tych aut... Cóż.. W piątek wrzucam ate + ceramika na tył.. Zobaczymy ile pjeżdża.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: yaro_1 »

mój traktor też w końcu musi zawitać do serwisu, niby tarcze z tyłu gładkie ale zrobił się rant dość szeroki z wyraźną rdzą i jak hamuję to odgłosy takie jak bym starym pociągiem jechał, przebieg 26,5 kkm. ciekawe czy podejdzie jeszcze pod gwarancję?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: orlik »

do 30 tysięcy przebiegu pociągają na gwarancji.
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: kmink »

Kacza pisze:Tak czytam i czytam... Za słabe do tego auta... A co to za auto? Mój superb waży 1430kg... Waga piorkowa. Średnica hebli jest duża... Wydaje mi się że raz to jakośc tego co montuja w fabryce jest słaba w huuu* a dwa coś mi tu śmierdzi złym rozdzieleniem siły hamowania przód /tył. W pt zakładam ceramiczne klocki i tarcze ate na tył. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Byłeś nim na profi wadze, a nie takiej, na której ważą węgiel?
Awatar użytkownika
Kacza
Posty: 17
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 13:15
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Kacza »

kmink pisze:
Kacza pisze:Tak czytam i czytam... Za słabe do tego auta... A co to za auto? Mój superb waży 1430kg... Waga piorkowa. Średnica hebli jest duża... Wydaje mi się że raz to jakośc tego co montuja w fabryce jest słaba w huuu* a dwa coś mi tu śmierdzi złym rozdzieleniem siły hamowania przód /tył. W pt zakładam ceramiczne klocki i tarcze ate na tył. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Byłeś nim na profi wadze, a nie takiej, na której ważą węgiel?
Kolego, posilkuje się waga z dowodu a tam raczej powinna być właściwa.
ODPOWIEDZ