Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 23:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 111 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 14:11 

Do艂膮czy艂(a): 25 wrz 2018, o 13:46
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
To mo偶e ja opisz臋 swoj膮 przygod臋 z hamulcami. Przy przebiegu oko艂o 8000tys km (Auto kupione jako nowe 6 miesi臋cy wcze艣niej) ha艂as z ty艂u przy hamowaniu przy wy偶szych pr臋dko艣ci (s艂yszalne do powiedzmy 80km/h). Po zapoznaniu si臋 ze wszystkim w膮tkami w tym temacie na tym forum ruszy艂em do najbli偶szego serwisu (Autowimar Al. Jerozolimskie Wawa). Zaznaczam 偶e samodzielnie sprawdzeniu klocki - s膮 ca艂e, na moje oko jak nowe. Po spr. auta w serwisie dosta艂em informacje, 偶e trzeba wymieni膰 klocki i by膰 mo偶e tarcze je艣li nie przejd膮 ich jakiego艣 testu. Ich wst臋pna diagnoza by艂a taka 偶e klocki s膮 zbyt s艂abe i si臋 klej膮 do tarczy czy co艣 w tym stylu. M贸wi臋 偶e my艣la艂em 偶e auto z roku 2018 nie b臋dzie mia艂o tych wad kt贸re wyst臋puj膮 od kilku lat ale wida膰 si臋 myli艂em. Konsultant stwierdzi艂, 偶e pewnie trafi艂em na wadliw膮 parti臋 etc. Ok, um贸wi艂em si臋 na inny termin 偶e zostawi臋 auto gdy偶 go potrzebowa艂em. Serwis stwierdzi艂, 偶e oczywi艣cie mog臋 dalej je藕dzi膰 i nie ma 偶adnego zagro偶enia - no tak hamulce dzia艂a艂y prawid艂owo.

Kolejna wizyta tydzie艅 p贸藕niej, zostawiam auto i dostaj臋 informacje jeszcze przed napraw膮/wymian膮 偶e zostan膮 wymienione klocki i tarcze na zamiennik o podwy偶szonej wytrzyma艂o艣ci - generalnie lepszej jako艣ci. Oczywi艣cie temat problemu z hamulcami jest im znany ale 偶e po wymianie na te cz臋艣ci klienci ju偶 nie wracaj膮. My艣l臋 ok fajnie, mo偶e si臋 zreflektowali. Auto zostawi艂em. Wracam po oko艂o 3.5h i tu buuummm. Nic nie zosta艂o wymienione bo gwarant stwierdzi艂, 偶e skoro klocki s膮 ca艂e nie ma potrzeby wymienia膰 kompletu z ty艂u. W zamian panowie z serwisu przeszlifowali tarcze i wyczy艣cili co si臋 da艂o i ju偶 nic nie stuka. M贸wi臋 go艣ciowi, kt贸ry mnie obs艂uguje 偶e 2 razy mi m贸wiono 偶e zostan膮 wymienione przynajmniej klocki i zapewne tarcze, informowano mnie 偶e komplety s膮 ju偶 zam贸wione i b臋d膮 montowane. Facet z obs艂ugi przyzna艂 mi racj臋 偶e w jego opinii klocki powinny by膰 wymienione bo problem jest szeroko znany i monitorowany ale gwarant zdecydowa艂 inaczej.

Obstawiam 偶e za jakie艣 p贸艂 roku problem wyst膮pi ponownie.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 14:48 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Tak wygl膮daj膮 naprawy w ASO, powiniene艣 ju偶 by膰 do tego przyzwyczajony.

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 19:11 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2018, o 08:14
Samoch贸d: Superb III 4x4
Ale to nie wina ASO tylko gwaranta. Tym niemniej musza miec slaba relacje ze Skoda Polska ;-)

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 19:37 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
pytanie co by by艂o gdyby艣 trafi艂 do innego serwisu? co by by艂o u dilera gdzie auto kupi艂e艣?

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2018, o 23:48 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Najwygodniej jest zrzuci膰 win臋 na gwaranta ;)

G贸ra

PostNapisane: 26 wrz 2018, o 08:59 

Update. Wczoraj wzi膮艂em auto aby sprawdzi膰 czy rzeczywi艣cie nic nie stuka i jak my艣licie ? Stuka jak stuka艂o. Haha. Dzisiaj dzwonie i umawiam si臋 na kolejn膮 wizyt臋. Dam zna膰 co wydumali. Btw. Pojecha艂em do serwisu najbli偶szego mojemu miejscu zamieszkania za艣 auto kupi艂em w slaonie kilka kilometr贸w dalej. Te偶 si臋 zastanawia艂em czy nie podjecha膰 do nich w pierwszej kolejno艣ci ale wygra艂a bli偶sza lokalizacja.

G贸ra

PostNapisane: 26 wrz 2018, o 20:24 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
Gdzie nie pojedziesz to i tak chuja zrobi膮, szkoda czasu i pieni臋dzy ;-)

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 14:30 

Imi臋: Patryk
Do艂膮czy艂(a): 17 lip 2016, o 10:31
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Witam. Rownie偶 mam problem z tylnymi hamulcami. Jakie Najlepiej kupic do S3 1.8tsi manual. Jakie wgl maksymalne parametry tarczy moga byc itp. ? z gory dzieki za odp

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 08:06 

UPDATE2 : wczoraj odebra艂em ponownie autko z serwisu i Panowie tym razem zdecydowali si臋 na wymian臋 samych klock贸w - orygina艂 a nie zamienniki jak wcze艣niej wspominali, niby inna partia - zobaczymy . Wzi膮艂em auto na testy tu偶 po odbiorze i stwierdzam, 偶e dzwi臋k jest w dalszym ci膮gu s艂yszalny ale jakby mniej i jest przyt艂umiony. Oczywi艣cie klocki trzeba dotrze膰 dlatego dam im szanse i poje偶d偶臋 troch臋. Jak si臋 nic nie zmieni lub pogorszy to za 2-3 miesi膮ce wracam do nich.

G贸ra

PostNapisane: 25 pa藕 2018, o 22:55 

Do艂膮czy艂(a): 6 gru 2017, o 19:53
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Witam ponownie. Znow w temacie tylnych hamulcow. To jest jakas kpina! Jak pisalem wczesniej wymienilem komplet tarczi klock贸w z tylu na 13kkm. Na 18kkm bylem w serwisie i sprawdzali mi stan klock贸w. 30% zuzycia tyl i prz贸d. Na 22kkm w serwisie stwierdzili ze mam zuzyte klocki z tylu w 95%.
Przejechalem na komplecie kolckow 10kkm. Kur...by to zapial. Czesciej zmieniam klocki niz dolewam plyn do spryskiwaczy. Koledzy sie ze mnie smieja ze jak bede jechal w dluzsza podroz to powinienem zamiast zapasu wozic drugi komplet klockow. Nie dojechalem do 1 serwisu a mam do wymiany 2 komplet klockow.

Skoda mnie olala jezeli chodzi o pierwsze uszkodzenie. Teraz wymieniam nie w ASO. Zaloze klocki ATE i zobaczymy. Skoda robi swoje klocki w przedszkolu zeby bylo taniej. Dostarczaja plasteline i foremki a dzieci kleja z tego okladziny do klockow.

G贸ra

PostNapisane: 26 pa藕 2018, o 09:53 

Pow贸d jest jeden, w mqb pompa hamulcowa dawkuje wi臋ksze ci艣nienie na tylny hamulec ni偶 to by艂o w poprzednich generacjach przez co hamulce bardziej dostaj膮 po pi藕dzie bez wzgl臋du jakie klocki sie za艂o偶y. Plus jest taki 偶e tylne hamulce s膮 niby nie co mocniejsze ale co z tego jak ca艂a si艂a idzie na przedni hebel a po za tym klocki znikaj膮 w mgnieniu oka. Inna kwestia, we wszystkich wersjach opr贸cz wersji 280PS, siedz膮 niewentylowane tarcze bodaj偶e 272mm kt贸re ma艂o ciep艂a odprowadzaj膮 i s膮 jak z papieru. Generalnie chujnia z grzybni膮.

G贸ra

PostNapisane: 26 pa藕 2018, o 10:47 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Nie wiem Panowie, ale u mnie ju偶 prawie 90 tys. i klocki z ty艂u dalej na przyzwoitym poziomie. Do tej pory nic nie wymienia艂em, ani z przodu, ani z ty艂u, a te偶 nie je偶d偶臋 jak emeryt. Jak kto艣 ma mo偶liwo艣膰 sprawdzi膰 czy jest jaka艣 r贸偶nica mi臋dzy 1.4 tsi, a 2.0 tdi to mo偶e tu by膰 gdzie艣 przyczyna. Tak jak Piramida m贸wi, albo soft pompy jest ujowy, a mo偶e jaka艣 inna pompa u mnie siedzi.

S艂uchaj膮c waszych problem贸w my艣la艂em, 偶e mi czujniki nie dzia艂aj膮 od alarmowania o niskim stanie klocka :lol:, ale mia艂em przegl膮d, teraz wymian臋 opon i wszystko prawid艂owo i na pewno jeszcze troch臋 poje藕dzi. Te偶 mam autoholda i to osuszanie tarcz, ale jak wida膰 nie wp艂ywa to na eksploatacje...

G贸ra

PostNapisane: 26 pa藕 2018, o 18:54 

90kkm to zacny przebieg jak na jedne klocki w S3. Ja u siebie przy 65kkm ju偶 ko艅cz臋 4kpl :lol:

G贸ra

PostNapisane: 26 pa藕 2018, o 19:10 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Silnik: 1.4TSI (150KM)
No u Ciebie to rozumiem, chocia偶 i tak gruba przesada :lol: ale u tych co maj膮 ,,cywilne" samochody :D to jednak co艣 jest na rzeczy, skoro jak wida膰 na moim przyk艂adzie bezproblemowo mo偶na wykr臋ci膰 normalne przebiegi na seryjnych klockach.

G贸ra

PostNapisane: 26 pa藕 2018, o 20:07 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Silnik: 2.0TDI (150KM)
mo偶e tez styl jazdy robi swoje, ja te偶 nie je偶d偶臋 jak emeryt ale tak si臋 jaki艣 nauczy艂em 偶e bardzo cz臋sto zwalniam silnikiem, i raczej rzadko mi si臋 zdarza depn膮膰 heblem do pod艂ogi. po 15k przebiegu przednie prz贸d ok, klocki zewn臋trzne prz贸d i ty艂 s膮 ok (nie mam kana艂u 偶eby zobaczy膰 wewn臋trzne), tylko tarcze tylne jakie艣 takie pasiaste kolory maj膮, nie jednolity jak z przodu, ale be偶 偶adnych w偶er贸w, rys, ot jako艣膰 jak by to zza wielkiego muru przyp艂yn臋艂o

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 111 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: