Zarysowane alufelgi

matthew
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Zarysowane alufelgi

Post autor: matthew »

Panowie mam felgi w takim stanie jak na zdjeciach. Chcialem kupic nowe ale musze sie wstrzymac. Chialbym poprawic ich wyglad ale szukam alternatywy zamiast malowania. Felgi sa chyba OEM Skoda z lakierowanymi na czarno wnekami. Pewien nie jestem ale wydaje mi sie, ze ramiona po zewnetrznej czesci nie sa lakierowane, tylko gole aluminium (chyba, ze jest na nich lakier bezbarwny?). Myslalem o spolerowaniu ramion po zewnetrznej stronie. Ktos przerabial cos takiego? Wiem, ze glebszych uszkodzen w ten sposob sie nie pozbede ale moze po polerce chociaz sie ujednolici kolor i struktura i uszkodzenia nie beda sie tak rzucac w oczy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Zarysowane alufelgi

Post autor: marioti »

Jeżeli czarny środek masz w dobrym stanie, to 600zł kosztuje obrobienie frontu + lakier bezbarwny.

Ja robiłem całą renowację swoich felg, czyli: piaskowanie całości, baza, kolor, obrabianie frontów cnc, klar. To chyba jedyny skuteczny sposób na renowację felg z takim frontem. Koszt 1200 za komplet. Firma z Oświęcimia.

Chyba że nie masz ciśnienia na "polerowany" front, to piaskowanie i malowanie na jeden kolor ok. 500-600zł
matthew
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Zarysowane alufelgi

Post autor: matthew »

Srodek jest bez zastrzezen. Bardziej sie zastanawialem, czy front ramion jest czyms pokryty, czy gole aluminium. W kazdym badz razie jak cos z tym rusze, to sie tutaj tym podziele.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Zarysowane alufelgi

Post autor: marioti »

powinien być pokryty lakierem bezbarwnym. Surowe aluminium, skorodowałoby ci po jednym sezonie
walbrzychdetailer1
Posty: 11
Rejestracja: 6 lis 2023, o 20:07
Samochód: Superb II combi 4x4
Rocznik: 2001
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Zarysowane alufelgi

Post autor: walbrzychdetailer1 »

Malowanie proszkowe jak najbardziej :D
ODPOWIEDZ