Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Foton

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: Foton »

Dziękuję
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: przemoka »

Panowie, ja również przyłączam się do zapytania. gdzie w Wawce oddać skodziankę na położenie ceramiki? Która powłoka ceramiczna jest najbardziej trwała, a jednocześnie zapewnia efekt hydrofobowy?
Chcę zrobić pakiet: lakier+szyby+felgi, bo alcantary raczej nie zamierzam zabezpieczać.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: sane »

przemoka pisze:Panowie, ja również przyłączam się do zapytania. gdzie w Wawce oddać skodziankę na położenie ceramiki? Która powłoka ceramiczna jest najbardziej trwała, a jednocześnie zapewnia efekt hydrofobowy?
Chcę zrobić pakiet: lakier+szyby+felgi, bo alcantary raczej nie zamierzam zabezpieczać.
Ceramika na białym lakierze jest dla tych, którzy mają za dużo pieniędzy i nie mają co z nimi zrobić :lol:
Prywatnie znam jednego specjalistę (przez duże S) od detailingu i powiedział mi, że oczywiście można zrobić powłokę ceramiczną na białym lakierze, ale nie ma co oczekiwać efektu "przed/po" jak na ciemnych lakierach, jeżeli chodzi o wydobycie głębi i świecenie jak psu ja...a na wiosnę :mrgreen: .
Jeżeli zaś chodzi o trwałość, to najlepsze powłoki są reklamowane jako trwałe przez 5 lat, a rzeczywistość to 2-3 lata pod warunkiem, że będziesz dbał i używał chemii do pielęgnacji.
Wysokiej jakości wosk załatwi sprawę kropelkowania raz na parę miesięcy, a wyjdzie kilka razy taniej.

Jeżeli chodzi o same powłoki, to tylko ceramika (trwalsza niż kwarc) i mój znajomy do Superba III (robił ich kilkanaście przed odbiorem z salonu przez klienta) poleca Maxprotect UNC-R.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: przemoka »

Właśnie nie chodzi mi o wydobywanie koloru, bo wiem, że nic tam nie osiągnę. Chodzi mi o to, żeby auto się jednak mniej brudziło, a woda z auta spływała - ceramika głównie ze względu na efekt hydrofobowy. Jak pewnie wiesz, w drzwiach, na progach podłogowych siada też mnóstwo wody z całym drogowym syfem. Tego bym się chciał pozbyć, bo nie chce mi się co chwilę na myjnię jeździć.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: sane »

przemoka pisze:Właśnie nie chodzi mi o wydobywanie koloru, bo wiem, że nic tam nie osiągnę. Chodzi mi o to, żeby auto się jednak mniej brudziło, a woda z auta spływała - ceramika głównie ze względu na efekt hydrofobowy. Jak pewnie wiesz, w drzwiach, na progach podłogowych siada też mnóstwo wody z całym drogowym syfem. Tego bym się chciał pozbyć, bo nie chce mi się co chwilę na myjnię jeździć.
To tym bardziej polecam Ci dobrej jakości wosk np. Soft99 Fusso Coat 12M albo jakiś Swisswax zamiast ceramiki. Efekt hydrofobowy będzie tak jak chcesz, a wyjdzie znaaaacznie taniej.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: Łuki_ssuperb »

myjesz na szczotkach?
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: Camillinhio »

Jak się bawisz w woski to zapominasz o szczotkach, czy ciśnieniowych. To chyba oczywiste?
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: orlik »

No ja też jestem za woskiem.
Użyłem nawet bardzo taniego z marketu (dwa razy nałożyłem w odstępie dwóch tyg.) i przez kilka miesięcy praktycznie wystarczyło auto opłukać. Teraz widzę różnicę, bo wosk już praktycznie zszedł i auto się szybko brudzi i trudniej domyć - tyle, że ostatnio pogoda paskudna na powtórzenie woskowania :|

Dlatego jak nie potrzebujesz wydobywać głębi, korygować lakieru to czy jest sens przepłacać?
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: sane »

Łuki_ssuperb pisze:myjesz na szczotkach?
Oczywiście, że nie :shock:

A to Łuki myślisz, że jak nałożysz powłokę ceramiczną za 2 koła, to możesz bez stresu na szczotki jeździć? :roll:
Powodzenia. Po parunastu myciach możesz zbierać na nową powłokę.

Co do tzw. Karcherów to zarówno przy dobrych woskach jak i przy powłoce są dopuszczalne. Tylko wtedy nie używasz pełnego programu z chemią z myjni na np. nabłyszczanie czy woski na gorąco.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: Camillinhio »

sane pisze:
A to Łuki myślisz,...... ?
W tej części zdania popełniłeś zasadniczy błąd :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: Łuki_ssuperb »

Camillinhio pisze:Jak się bawisz w woski to zapominasz o szczotkach, czy ciśnieniowych. To chyba oczywiste?
znam i takich asów :P
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: acidmk »

sane, dokładnie tak.

Jeśli zaczynacie z jakimikolwiek powłokami to zapominacie o szczotkach i programach nabłyszczających a pokusił bym się o stwierdzenie że o pianach aktywnych z myjni bezdotykowych też.

Najlepiej spłukiwać wtedy samochód na myjni bezdotykowej i to pomoże na 90% brudu z samochodu i wtedy osuszanie ręczne za pomocą ręczników z mikrofibry.
A przynajmniej raz w miesiąc tak aby :odetkać" powłokę mycie samochodu zgodnie ze sztuką...tj na dwa wiadra pianą oraz szamponem z neutralnym PH.

Co do powłok na ostatnim moim samochodzie miałem UNC-R'a i powłoka spisywała się rewelacyjnie. Trwałość około lub ponad rok czasu spokoju :)

Przed nałożeniem powłoki należy jednak dobrze przygotować lakier...tj zrobić co najmniej jednoetapową korektę lakieru oraz całkowicie wyjałowić lakier.
Cała operacja trwa 3 do 4 dni w zależności od stanu lakieru. (1-2 dni korekta i przygotowanie powierzchni, 1 dzień nakładanie powłoki na wszystkie elementy i jeden dzień utwardzanie powłoki).

Ja robiłem to w myjna http://www.na2wiadra.pl w Piasecznie. W Laurze też zamierzam położyć UNC-R'a z dwóch powodów, z mojego lakieru wyjdzie więcej ziarna i look'u niż z Twojego białego :P ale przede wszystkim dlatego że parkuję pod chmurką...i lakier jednak dostaje w kość całkiem porządnie :(

Myślę że mimo koloru warto zabezpieczyć lakier a UNC'r określany jest powłoką gumową która nie tylko chroni przed promieniami UV i blaknięciem lecz ochrania też lakier przed zadrapaniami itp.
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: kamracik »

Łuki_ssuperb pisze:
Camillinhio pisze:Jak się bawisz w woski to zapominasz o szczotkach, czy ciśnieniowych. To chyba oczywiste?
znam i takich asów :P
My Ciebie też znamy, ale nie mamy czym się chwalić :mrgreen:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: sane »

acidmk pisze:Myślę że mimo koloru warto zabezpieczyć lakier a UNC'r określany jest powłoką gumową która nie tylko chroni przed promieniami UV i blaknięciem lecz ochrania też lakier przed zadrapaniami itp.
Ja parkuję w garazu zarówno w domu jak i w pracy, a przebiegi robię 15kkm rocznie. Do tego biały kolor. Jak dla mnie zbędny wydatek.
Chociaż... może kiedyś zrobię, bo i tak mogę mieć to ogarnięte po kosztach. Ale to jak lakier już na pierwszy rzut oka będzie się prosił o one-stepa ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Tomcio83
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2016, o 18:04
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: warszawa bielany

Re: Gdzie w wawie oddać skodziane na spa?

Post autor: Tomcio83 »

http://car-perfecta.pl/ ale raczej nie należą do tanich bo z tego co widzę konkretne wózki obrabiają(pracuje obok).
ODPOWIEDZ