Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 gru 2018, o 19:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 49 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 mar 2017, o 22:22 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
Dzi臋kuj臋

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 12 maja 2017, o 08:32 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2016, o 10:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: jeszcze 280 KM
Panowie, ja r贸wnie偶 przy艂膮czam si臋 do zapytania. gdzie w Wawce odda膰 skodziank臋 na po艂o偶enie ceramiki? Kt贸ra pow艂oka ceramiczna jest najbardziej trwa艂a, a jednocze艣nie zapewnia efekt hydrofobowy?
Chc臋 zrobi膰 pakiet: lakier+szyby+felgi, bo alcantary raczej nie zamierzam zabezpiecza膰.

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 10:35 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 254KM/408Nm
przemoka napisa艂(a):
Panowie, ja r贸wnie偶 przy艂膮czam si臋 do zapytania. gdzie w Wawce odda膰 skodziank臋 na po艂o偶enie ceramiki? Kt贸ra pow艂oka ceramiczna jest najbardziej trwa艂a, a jednocze艣nie zapewnia efekt hydrofobowy?
Chc臋 zrobi膰 pakiet: lakier+szyby+felgi, bo alcantary raczej nie zamierzam zabezpiecza膰.

Ceramika na bia艂ym lakierze jest dla tych, kt贸rzy maj膮 za du偶o pieni臋dzy i nie maj膮 co z nimi zrobi膰 :lol:
Prywatnie znam jednego specjalist臋 (przez du偶e S) od detailingu i powiedzia艂 mi, 偶e oczywi艣cie mo偶na zrobi膰 pow艂ok臋 ceramiczn膮 na bia艂ym lakierze, ale nie ma co oczekiwa膰 efektu "przed/po" jak na ciemnych lakierach, je偶eli chodzi o wydobycie g艂臋bi i 艣wiecenie jak psu ja...a na wiosn臋 :mrgreen: .
Je偶eli za艣 chodzi o trwa艂o艣膰, to najlepsze pow艂oki s膮 reklamowane jako trwa艂e przez 5 lat, a rzeczywisto艣膰 to 2-3 lata pod warunkiem, 偶e b臋dziesz dba艂 i u偶ywa艂 chemii do piel臋gnacji.
Wysokiej jako艣ci wosk za艂atwi spraw臋 kropelkowania raz na par臋 miesi臋cy, a wyjdzie kilka razy taniej.

Je偶eli chodzi o same pow艂oki, to tylko ceramika (trwalsza ni偶 kwarc) i m贸j znajomy do Superba III (robi艂 ich kilkana艣cie przed odbiorem z salonu przez klienta) poleca Maxprotect UNC-R.

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 11:39 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2016, o 10:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: jeszcze 280 KM
W艂a艣nie nie chodzi mi o wydobywanie koloru, bo wiem, 偶e nic tam nie osi膮gn臋. Chodzi mi o to, 偶eby auto si臋 jednak mniej brudzi艂o, a woda z auta sp艂ywa艂a - ceramika g艂贸wnie ze wzgl臋du na efekt hydrofobowy. Jak pewnie wiesz, w drzwiach, na progach pod艂ogowych siada te偶 mn贸stwo wody z ca艂ym drogowym syfem. Tego bym si臋 chcia艂 pozby膰, bo nie chce mi si臋 co chwil臋 na myjni臋 je藕dzi膰.

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 11:57 

przemoka napisa艂(a):
W艂a艣nie nie chodzi mi o wydobywanie koloru, bo wiem, 偶e nic tam nie osi膮gn臋. Chodzi mi o to, 偶eby auto si臋 jednak mniej brudzi艂o, a woda z auta sp艂ywa艂a - ceramika g艂贸wnie ze wzgl臋du na efekt hydrofobowy. Jak pewnie wiesz, w drzwiach, na progach pod艂ogowych siada te偶 mn贸stwo wody z ca艂ym drogowym syfem. Tego bym si臋 chcia艂 pozby膰, bo nie chce mi si臋 co chwil臋 na myjni臋 je藕dzi膰.

To tym bardziej polecam Ci dobrej jako艣ci wosk np. Soft99 Fusso Coat 12M albo jaki艣 Swisswax zamiast ceramiki. Efekt hydrofobowy b臋dzie tak jak chcesz, a wyjdzie znaaaacznie taniej.

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 12:07 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
myjesz na szczotkach?

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 12:22 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Jak si臋 bawisz w woski to zapominasz o szczotkach, czy ci艣nieniowych. To chyba oczywiste?

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 12:36 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
Silnik: Inny
chyba, 偶e kupi艂e艣 duuu偶o wosku...

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 12:37 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
No ja te偶 jestem za woskiem.
U偶y艂em nawet bardzo taniego z marketu (dwa razy na艂o偶y艂em w odst臋pie dw贸ch tyg.) i przez kilka miesi臋cy praktycznie wystarczy艂o auto op艂uka膰. Teraz widz臋 r贸偶nic臋, bo wosk ju偶 praktycznie zszed艂 i auto si臋 szybko brudzi i trudniej domy膰 - tyle, 偶e ostatnio pogoda paskudna na powt贸rzenie woskowania :|

Dlatego jak nie potrzebujesz wydobywa膰 g艂臋bi, korygowa膰 lakieru to czy jest sens przep艂aca膰?

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 12:39 

艁uki_ssuperb napisa艂(a):
myjesz na szczotkach?

Oczywi艣cie, 偶e nie :shock:

A to 艁uki my艣lisz, 偶e jak na艂o偶ysz pow艂ok臋 ceramiczn膮 za 2 ko艂a, to mo偶esz bez stresu na szczotki je藕dzi膰? :roll:
Powodzenia. Po parunastu myciach mo偶esz zbiera膰 na now膮 pow艂ok臋.

Co do tzw. Karcher贸w to zar贸wno przy dobrych woskach jak i przy pow艂oce s膮 dopuszczalne. Tylko wtedy nie u偶ywasz pe艂nego programu z chemi膮 z myjni na np. nab艂yszczanie czy woski na gor膮co.

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 12:55 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
sane napisa艂(a):

A to 艁uki my艣lisz,...... ?

W tej cz臋艣ci zdania pope艂ni艂e艣 zasadniczy b艂膮d :lol:

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 12:56 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
Camillinhio napisa艂(a):
Jak si臋 bawisz w woski to zapominasz o szczotkach, czy ci艣nieniowych. To chyba oczywiste?

znam i takich as贸w :P

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 13:03 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2017, o 20:47
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
sane, dok艂adnie tak.

Je艣li zaczynacie z jakimikolwiek pow艂okami to zapominacie o szczotkach i programach nab艂yszczaj膮cych a pokusi艂 bym si臋 o stwierdzenie 偶e o pianach aktywnych z myjni bezdotykowych te偶.

Najlepiej sp艂ukiwa膰 wtedy samoch贸d na myjni bezdotykowej i to pomo偶e na 90% brudu z samochodu i wtedy osuszanie r臋czne za pomoc膮 r臋cznik贸w z mikrofibry.
A przynajmniej raz w miesi膮c tak aby :odetka膰" pow艂ok臋 mycie samochodu zgodnie ze sztuk膮...tj na dwa wiadra pian膮 oraz szamponem z neutralnym PH.

Co do pow艂ok na ostatnim moim samochodzie mia艂em UNC-R'a i pow艂oka spisywa艂a si臋 rewelacyjnie. Trwa艂o艣膰 oko艂o lub ponad rok czasu spokoju :)

Przed na艂o偶eniem pow艂oki nale偶y jednak dobrze przygotowa膰 lakier...tj zrobi膰 co najmniej jednoetapow膮 korekt臋 lakieru oraz ca艂kowicie wyja艂owi膰 lakier.
Ca艂a operacja trwa 3 do 4 dni w zale偶no艣ci od stanu lakieru. (1-2 dni korekta i przygotowanie powierzchni, 1 dzie艅 nak艂adanie pow艂oki na wszystkie elementy i jeden dzie艅 utwardzanie pow艂oki).

Ja robi艂em to w myjna http://www.na2wiadra.pl w Piasecznie. W Laurze te偶 zamierzam po艂o偶y膰 UNC-R'a z dw贸ch powod贸w, z mojego lakieru wyjdzie wi臋cej ziarna i look'u ni偶 z Twojego bia艂ego :P ale przede wszystkim dlatego 偶e parkuj臋 pod chmurk膮...i lakier jednak dostaje w ko艣膰 ca艂kiem porz膮dnie :(

My艣l臋 偶e mimo koloru warto zabezpieczy膰 lakier a UNC'r okre艣lany jest pow艂ok膮 gumow膮 kt贸ra nie tylko chroni przed promieniami UV i blakni臋ciem lecz ochrania te偶 lakier przed zadrapaniami itp.

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 13:03 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
艁uki_ssuperb napisa艂(a):
Camillinhio napisa艂(a):

znam i takich as贸w :P

My Ciebie te偶 znamy, ale nie mamy czym si臋 chwali膰 :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 13:26 

acidmk napisa艂(a):
My艣l臋 偶e mimo koloru warto zabezpieczy膰 lakier a UNC'r okre艣lany jest pow艂ok膮 gumow膮 kt贸ra nie tylko chroni przed promieniami UV i blakni臋ciem lecz ochrania te偶 lakier przed zadrapaniami itp.

Ja parkuj臋 w garazu zar贸wno w domu jak i w pracy, a przebiegi robi臋 15kkm rocznie. Do tego bia艂y kolor. Jak dla mnie zb臋dny wydatek.
Chocia偶... mo偶e kiedy艣 zrobi臋, bo i tak mog臋 mie膰 to ogarni臋te po kosztach. Ale to jak lakier ju偶 na pierwszy rzut oka b臋dzie si臋 prosi艂 o one-stepa ;)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 49 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: