Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 lut 2017, o 19:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1537 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 sie 2016, o 21:41 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Czym wyczy艣ci膰 dobrze powierzchnie piano black we wn臋trzu? Chodzi mi zar贸wno o narz臋dzie (to chyba bardzo 艂atwo porysowa膰, nie ka偶da 艣ciera si臋 nada), jak i o jaki艣 艣rodek, dzi臋ki kt贸remu nie b臋dzie si臋 tak kurz na tym osadza艂.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 06:02 

Do艂膮czy艂(a): 21 sty 2014, o 23:17
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 177/383
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 3 pa藕 2016, o 19:58 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 1 gru 2015, o 16:47
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
bodziobsz napisa艂(a):
Iron napisa艂(a):
Mo偶e ja si臋 troch臋 te偶 pochwal臋.
Czas zabawy 6h, bule kr臋gos艂upa oraz nie czuj臋 n贸g ale efekt - bezcenny :)

Po kolei:
Karoseria
1. Mycie R222 BodyWork - jakie艣 20-30 minut
2. Cleaner CarPro Iron X - 艣rodek do usuni臋cia kawa艂k贸w metali wbitych w lakier - UWAGA! Jak u偶ywacie go to musicie mie膰 dost臋p do Myjki ci艣nieniowej aby to sp艂uka膰. Nie bawcie si臋 wiadrami czy r臋cznikami :) Bez myjki mnie to zaj臋艂o 2h.
3. Cleaner R222 PaintWork - po tym mamy efekt lustra - 30 - 40 min
4. Sonus The Prfect Shine - glinka - przy tym chyba lepiej dokupi膰 Sonus Clay Glyde Lubricant - z wod膮 idzie ale czasami czego艣 brakuje - 30 min
5. R222 Carnauba Wax - 30 - 40

Felgi (alu)
1. R222 Wheel Cleaner - 10 - 15 min
2. Cleaner CarPro Iron X - 20 min
3. Sonus The Perfect Shine - glinka - 20 min
4. Chemical Guys - Wheel Guard - 15 min na艂o偶enie - 15 min czekanie i 15 min 艣ci膮ganie.

Jak widzicie 6h po艣wi臋ci艂em na karoseri臋 i ko艂a. Mam jeszcze do zrobienia wn臋trze ale to innym razem.
Oczywi艣cie chcia艂em zrobi膰 zdj臋cia ale jak sko艅czy艂em karoseri臋 to cieszy艂em si臋 ca艂ym pi臋knem 3 minuty poniewa偶 zaraz przysz艂a burza i oczywi艣cie ka偶dy napisa艂by, 偶e nie by艂o co pokazywa膰 ale min臋艂o 6 dni a w tym czasie samoch贸d zrobi艂 kurs z Katowic do Warszawy oczywi艣cie przeszed艂 kilka burz no i kilka jazd po mokrym i ..... kurcze on dalej wygl膮da jakby by艂 wczoraj umyty. Brud si臋 go nie trzyma. Postaram si臋 zrobi膰 nied艂ugo zdj臋cia ale wcze艣niej tylko przetr臋 go wilgotn膮 szmatk膮... tylko tym i sami ocenicie.

Acha koszt 艣rodk贸w to oko艂o 600 z艂 ale jest to warte.

Troch臋 odgrzej臋 tego kotleta bo chyba z 5 lat temu, ale chodzi mi w艂a艣nie o taki mini poradnik na dzisiejsze czasy/preparaty. Co艣 si臋 zmieni艂o przez ten czas czy ten post dalej aktualny je偶eli cacy auto chcemy mie膰?

tak na szybkio :)
Po kolei:
Karoseria
1. Mycie: prewash np shiny garage perfect active ( 5-10 minut )-> p艂ukanie ci艣nieniem -> mycie na dwa wiadra z grid guard. Jedno wiadro woda, drugie wiadro woda z szamponem. R臋kawica car pro -
2. deironizer - wci膮偶 kr贸lem jest Iron X - 艣rodek do usuni臋cia kawa艂k贸w metali wbitych w lakier - UWAGA! Jak u偶ywacie go to musicie mie膰 dost臋p do Myjki ci艣nieniowej aby to sp艂uka膰. Nie bawcie si臋 wiadrami czy r臋cznikami :) Bez myjki mnie to zaj臋艂o 2h.
2,5 odsmalanie - Tutaj jak narazie kr贸lem jest prickbort. Czas pracy na lakierze 10-15 minut i p艂ukanie ci艣nieniem
3. Cleaner M贸j ulubiony cleaner pod wosk syntetyczny Autofinesse rejuvenate - 30 - 40 min
4. Glinka bilt hamber jest dobra. Wybierasz jej moc pod dany lakier najbezpieczniejszy jest soft. Dobrze dzia艂a lubrykant z good stuff. Ja uzwyam tradycyjnych sposob贸w woda z szamponem. Glinka szybko umiera ale mam tego duzo ;)
5. Woski syntetyczne / hybrydowe - teraz rz膮dzi Soft99 i jest bezkonkurencyjny w konkursie cena/jako艣膰 / Prym wiod膮 teraz pow艂oki ceramiczne

Felgi (alu)
1. Wystarczy dobrze rozrobione APC. Ja uzywam Koch green star 1:5 gdy s膮 brudne mocno. 1/10 gdy s膮 lekko brudne - 10 - 15 min
2. deironizer CarPro Iron X - 20 min - jest ok / Bardziej 偶elowy jest unique ares
3. Sonus The Perfect Shine - glinka - 20 min - moze by膰
4. Wszelkiego rodzaju syntetyki na felgach bardzo szybko umieraj膮 - 15 min na艂o偶enie - 15 min czekanie i 15 min 艣ci膮ganie. Trwa艂e rozwi膮zanie to pow艂oka

piecu napisa艂(a):
Czym wyczy艣ci膰 dobrze powierzchnie piano black we wn臋trzu? Chodzi mi zar贸wno o narz臋dzie (to chyba bardzo 艂atwo porysowa膰, nie ka偶da 艣ciera si臋 nada), jak i o jaki艣 艣rodek, dzi臋ki kt贸remu nie b臋dzie si臋 tak kurz na tym osadza艂.

Do black piano u偶yj Quick detailer'a do lakieru i puszystej mikrofibry np Car pro BOA
W艂a艣ciwo艣ci antystatyczne ma Williams cockpit matt finish.
Tak od siebie dodam, ze i tak bedzie sie brudzi膰, kurzy膰 i rysowa膰 ;)

G贸ra

PostNapisane: 3 pa藕 2016, o 21:54 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Czy by艂by kto艣 zainteresowany zakupem Zymol Carbon + Zymol HDC Cleanse?
U偶yte ze 3-4 razy, wi臋c Carbona jest w pip. Mam pow艂oke i w zasadzie brak pomys艂u co z tym zrobi膰...

PM銇妧琛撶殑銇姪瑷銈掍笌銇堛仸銇亜銇戙仾銇勩

G贸ra

PostNapisane: 26 pa藕 2016, o 18:54 

Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2011, o 23:28
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: GTI
Lakieruje ca艂y samoch贸d(zwyk艂y czarny akryl), po jakim czasie mog臋 po艂o偶y膰 na niego wosk?

G贸ra

PostNapisane: 23 lis 2016, o 20:04 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 1 gru 2015, o 16:47
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Matt napisa艂(a):
Lakieruje ca艂y samoch贸d(zwyk艂y czarny akryl), po jakim czasie mog臋 po艂o偶y膰 na niego wosk?

Je艣li lakier po lakierowaniu bedzie wygrzany w komorze to mozesz k艂a艣膰 po 2 godzinach.
Je艣li bedzie suszony bez komory to 3 dni wystarczy.

Pozdr

G贸ra

PostNapisane: 23 lis 2016, o 21:08 

Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2011, o 23:28
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: GTI
Dzi臋ki

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1537 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: