Twardy wosk na nowe auto!??!!!

thomas01000
Posty: 58
Rejestracja: 14 lip 2013, o 13:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: ZST-ZDR

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: thomas01000 »

Myślę ze pozycja nr. 5 ze strony podanej na samym początku w zupełności wystarczy do porządnego wyglądu lakieru. Po co to się samemu mordować tyle godzin..? No chyba że ktoś ma full czasu i chęci to może i tak.. ;)
Sam mam czarne auto i tylko raz się bawiłem w ręczne woskowanie - katorga. Teraz używam sonaxa w atomizerze którego nanosi się na mokry bądź nie do końca osuszony lakier, gąbką się go rozprowadza i fibrą wyciera do sucha - efekt? Zajefajny i nawet długo trzyma.
Jak mi się nie chce bawić sonaxem, to nakładam coś innego jeszcze szybszego tj. też wosk w płynie ale chyba on jest albo Plak lub AutoLand. Wiem co zaraz powiecie, że to tanie badziewia które nie dają żadnego lub długotrwałego efektu.. Ja wiem jedno, po nałożeniu jednego czy drugiego, efekt jest naprawdę świetny a jak przychodzi kolejne mycie, to znowu używam któregoś z nich..
Zimą auto raczej rzadko myję bo nie ma sensu, i tak zaraz jest uwalone...a jak już to tylko umyję i tak zostawiam...byle nie było syfu na aucie..
Ale na wiosnę jadę do cleanparku i niech chłopaki dokonają cudu :mrgreen: A dodam że lakier mam naprawdę w idealnym stanie :)
...w planach S4
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: Enriquez »

używam Dodo Juice Lime Prime Lite (Boże, jaka długa nazwa) i zawsze miałem zapytajniki jak tego używać. Pierwszy raz, jeszcze w Octavii zmyłem wodą, ale już następne razy były poprawne. :D
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
soll
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2013, o 20:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Radek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: soll »

Enriquez pisze:używam Dodo Juice Lime Prime Lite (Boże, jaka długa nazwa) i zawsze miałem zapytajniki jak tego używać. Pierwszy raz, jeszcze w Octavii zmyłem wodą, ale już następne razy były poprawne. :D
Bardzo dobry cleaner. U ojca w połączeniu z woskiem Finish Kare 1000P HI utrzymywał się 7 miesięcy :)
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: MichalSZN »

Big pisze:
Po umyciu i wysuszeniu auta, porzadnie przygotuj powierzchnię lakieru pod wosk, czyli w ruch powinna pójśc glinka, potem podkład pod wosk, który jest jednocześnie odżywką do lakieru, a dopiero na to wosk, który zabezpieczy uzyskany efekt.
Jeśli położysz wosk, na tylko umyty (czyli tak naprawdę brudny lakier !) to żeby to był najlepszy wosk dostępny na rynku, to spłynie ci on po 6-7 dniach, bo zwięże się z brudem zamiast z lakierem.

W takim razie powiedz proszę jakie produkty możesz polecić, do opisanych przez Ciebie czynności :)
Awatar użytkownika
soll
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2013, o 20:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Radek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: soll »

MichalSZN pisze:
Big pisze:
Po umyciu i wysuszeniu auta, porzadnie przygotuj powierzchnię lakieru pod wosk, czyli w ruch powinna pójśc glinka, potem podkład pod wosk, który jest jednocześnie odżywką do lakieru, a dopiero na to wosk, który zabezpieczy uzyskany efekt.
Jeśli położysz wosk, na tylko umyty (czyli tak naprawdę brudny lakier !) to żeby to był najlepszy wosk dostępny na rynku, to spłynie ci on po 6-7 dniach, bo zwięże się z brudem zamiast z lakierem.

W takim razie powiedz proszę jakie produkty możesz polecić, do opisanych przez Ciebie czynności :)
To może ja od siebie napiszę co mogę polecić. Glinka - ja sobie chwalę Bilt Hamber Auto Clay ale żółta ValetPRO również dobrze daje sobie radę. Jeżeli chodzi o wosk to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz trwałego wosku czy wolisz częściej woskować i stawiasz bardziej na walory wizualne. Jeżeli chodzi o trwałość to ja polecam Dodo Juice Lime Prime + Finish Kare 1000P Hi Temp. Warto też nie zapominać o środkach do dekontaminacji lakieru takich jak MAC124 Prickbort. To tak w skrócie ;)
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: MichalSZN »

Dzięki. Każdy wpis jest ważny :) Do końca roku na pewno na coś się zdecyduje.
Awatar użytkownika
soll
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2013, o 20:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Radek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: soll »

MichalSZN pisze:Dzięki. Każdy wpis jest ważny :) Do końca roku na pewno na coś się zdecyduje.
Oczywiście nie zapomnij o dobrym szamponie i rękawicy z MF, najlepiej z wełny Car Pro - rewelacja! :)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: Big »

W takim razie powiedz proszę jakie produkty możesz polecić, do opisanych przez Ciebie czynności :)
Szampon polecam Dodo born to be mild. Ma neutralne ph i jest bardzo delikatny dla wosków. Jeśli chodzi o glinkę, to polecam białą od Megsa. Natomiast jeśli chodzi o podkład pod wosk i wosk, to tu zależy ile chcesz wydać i jakie masz oczekiwania co do tych produktów.
ODPOWIEDZ