Twardy wosk na nowe auto!??!!!

szmajchel85
Posty: 55
Rejestracja: 29 lip 2013, o 18:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: PYRZYCE

Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: szmajchel85 »

Panowie potrzebuję rady! Otóż znalazłem bardzo fajną myjnię i nie tylko http://www.cleanpark.pl/ byłem tam kilka razy i jestem bardzo zadowolony! Pan po ostatnim myciu polecił abym nałożył twardy wosk firmy meguiars lub colinite! Koszta są rozsądne lecz pytanie do was takie! Czy to nie za szybko na taki zabieg chodzi o lakier bo po rozmowie z kolegami wszyscy odradzają! Efekt podobno ma być kosmiczny!!!!
Z góry dzięki:)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: gachul »

wosk jak wosk ale zapodaj sobie powłokę quartz
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: grzesiu26 »

Spytaj ich o czarnego Superba Combi i efekt z quartzem :-) Nakładali mi go w sierpniu jakoś.

Też jeżdzę do nich i faktycznie złego słowa nie można powiedzieć.


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
szmajchel85
Posty: 55
Rejestracja: 29 lip 2013, o 18:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: PYRZYCE

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: szmajchel85 »

Grzesiu26 a koszta? Bo wosk to 108zł! ja na Struga mam 30 km ale warto bo jak zaprowadziłem auto u siebie w mieścinie to mało zawału nie dostałem!!!
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: dolko »

Może ktoś podpowie gdzie quartz na Śląsku zrobić?
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: gachul »

jest też taka nowa powłoka ceramic i mam teraz właśnie taką. Wydaje mi się ze jest bardziej długotrwała
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
szmajchel85
Posty: 55
Rejestracja: 29 lip 2013, o 18:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: PYRZYCE

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: szmajchel85 »

A jakie koszta quarcu czy ceramiki i czy twardy wosk nie jest szkodliwy?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: Misiek Fisiek »

Spokojnie możesz nakładać colli na nowy lakier. Ja nakładam i nic się nie dzieje. Jest po prostu bardziej trwały. Samo pojęcie "twardy wosk" to raczej wymysł marketingowy mający wskazywać właśnie na trwałość niż jakaś cecha tego wosku, którą należy brać pod uwagę.

Quartz czy Ceramika koło kafla. Pożyją około roku. Wosk 100 zł i pożyje 3-4 miesiące. Przy czym powłoki typu quartz lepiej znoszą mycie na myjkach ciśnieniowych. Za to zapychają się i trzeba je regularnie czyścić odpowiednimi środkami bo tracą właściwości.

Najlepiej to kupić sobie pudełeczko wosku za 100 zl i samemu go nakładać. Wystarczy na kilka lat a robota debilnie prosta. W odróżnieniu od nakładania powłok.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
soll
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2013, o 20:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Radek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: soll »

szmajchel85 spokojnie możesz nakładać wosk na nowy lakier, nawet bym powiedział, że póki lakier jest praktycznie w idealnym stanie jest to wskazane ;) Z tych dwóch które Ci polecili zdecydowanie bardziej byłbym skłonny ku Collinite, którego trwałość sięga spokojnie do pół roku przy odpowiednim traktowaniu i myciu samochodu choć osobiście powtarzałbym taki zabieg raz na 4 miesiące.

A nie myślałeś o powłoce kwarcowej? U siebie nałożyłem zaraz po odebraniu auta z salonu (czyt. 1 rok 9 miesięcy) i do dzisiaj jeszcze się trzyma. Fakt, że o samochód sam dbałem, myłem zgodnie ze sztuką, podbijałem powłokę dedykowanymi produktami. Jednak takie traktowanie pozwoliło mu utrzymać lakier w nienagannym stanie i teraz delikatna polerka sprawi, że samochód będzie znowu wyglądał jak nowy. Pomyśl o cQuartzie bądź GTechniq ;)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: grzesiu26 »

szmajchel85 pisze:Grzesiu26 a koszta? Bo wosk to 108zł! ja na Struga mam 30 km ale warto bo jak zaprowadziłem auto u siebie w mieścinie to mało zawału nie dostałem!!!
szmajchel85 - za quartza musisz dać około 1000 PLN.
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: MichalSZN »

Ja zamierzam nałożyć wosk... Najpierw dokładne umycie autka, musi się w garażu wysuszyć i później wosk. Warunki idealne, temp:+13C/+16C, sucho, oraz widno :)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: Big »

MichalSZN pisze:Ja zamierzam nałożyć wosk... Najpierw dokładne umycie autka, musi się w garażu wysuszyć i później wosk. Warunki idealne, temp:+13C/+16C, sucho, oraz widno :)
Po umyciu i wysuszeniu auta, porzadnie przygotuj powierzchnię lakieru pod wosk, czyli w ruch powinna pójśc glinka, potem podkład pod wosk, który jest jednocześnie odżywką do lakieru, a dopiero na to wosk, który zabezpieczy uzyskany efekt.
Jeśli położysz wosk, na tylko umyty (czyli tak naprawdę brudny lakier !) to żeby to był najlepszy wosk dostępny na rynku, to spłynie ci on po 6-7 dniach, bo zwięże się z brudem zamiast z lakierem.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13589
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: Enriquez »

Big, juz mi chyba kiedyś pisałeś gdzieś, ale nie zakodowalem chyba. Jak kładę podkład pod wosk, to go po prostu wcieram i poleruje i na to wosk. Nie ma potrzeby zmywania podkładu. Mam racje czy coś pokrecilem?


Sent from Taptok, więc może nie być polskich znaków.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: Big »

Dokładnie. Podkład pod wosku wcierasz w lakier, aż do prawie całkowietego zniknięcia produktu, a nastepnie odrazu polerujesz. Na tak przygotowany lakier kładziesz wosk.
Awatar użytkownika
soll
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2013, o 20:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Radek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Twardy wosk na nowe auto!??!!!

Post autor: soll »

Enriquez pisze:Big, juz mi chyba kiedyś pisałeś gdzieś, ale nie zakodowalem chyba. Jak kładę podkład pod wosk, to go po prostu wcieram i poleruje i na to wosk. Nie ma potrzeby zmywania podkładu. Mam racje czy coś pokrecilem?


Sent from Taptok, więc może nie być polskich znaków.
Ten podkład to cleaner który oczyszcza lakier z zanieczyszczeń. Tak jak napisałeś, staraj się go wetrzeć a pozostałość "ściągnij" odpowiednią fibrą do lakieru. Przed cleanerem zalecane jest usunięcie smoły oraz glinkowanie - wtedy daje to najlepszy rezultat ;)
ODPOWIEDZ