Konserwacja alu na zime :)

Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Konserwacja alu na zime :)

Post autor: noso »

Witam, sluchajcie niedlugo wymiana kol z alu na stalowki, w zwiazku z tym konserwujecie jakos felgi aluminiowe na zimowanie?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Możesz nałożyć jakiś wosk do felg. Np. swisswax autobahn jest dość dobry. Oczywiście przedtem trzeba je idealnie wyczyścić.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Vedius »

Zuber pisze:Możesz nałożyć jakiś wosk do felg. Np. swisswax autobahn jest dość dobry. Oczywiście przedtem trzeba je idealnie wyczyścić.
A wcześniej warto glinkować fele czy wystarczy porządnie umyć :?: :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: szms »

zawsze warto glinkować... :roll:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Warto glinkować, warto psiknać iron-x, warto dać pre-wax. Wszystko żależy ile wosk ma wytrzymać i ile chcemy na to wydać ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Vedius »

Ok fele są rozpracowane a co z oponami, można je też konserwować :?: aby się guma wolniej starzała 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Z oponami gorzej. Na boki opony możesz nałożyć endurance tire gel od meguiars ale bieżnika nie możesz niczym upaćkać bo opona zrobi się śliska.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: jacekgti »

Sorry że się wtrącam, ale co do gumy to samo to że umyjemy oponę dokładnie np APC, z bieżnika wyjmiemy kamienie i całość odstawimy do suchego i chłodnego miejsca powinno pozytywnie wpłynąć na "życie" gumy w przyszłości. Najgorsze co można zrobić to brudne koła zostawić zawinięte w workach na całą zimę.
emay

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: emay »

a ja nakladam plaka co kazde mycie mowia ze moze sie posliznac na zakrecie no ale robie tak juz z 10 lat a efekt za male pieniadze jest super...polecam...
whity

Konserwacja alu na zime :)

Post autor: whity »

Plak używałem do opon na czarnych felgach w octavii RS, bo zawsze wyglądały taki siwe... Ale polecam


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Czernidło czy żele do opon nakłada się wyłącznie na bok opony. Nie można kłaść na bieżnik. A plak to marne tanie produkty. Meguiars Endurance trzyma kilka razy dłużej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
emay

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: emay »

zgadza sie marny produkt za 12 zl butelka tego ustrojstwa starczy na conajmniej 10 myc (spray ten co uzywa sie do tapicerki smierdzi dlatego uzywam go do opon mi starczy na 10 razy no ale ja nie mam umiaru i jak zaczne psikac to psikam jak wariat ;-) ) a teraz zuber podaj mi cene twojego specyfiku ktory napewno jest extra nie podlega to dyskusji ale czy naprawde warto ? tym bardziej ze np czasami jezdzisz po blotku, po sniegu , itp itd... jezeli chodzi o konserwacje opony tj gumy bo sie starzeje no niewiem ja uzywam samochod prywatnie i opony strcza mi na 3-4 sezony to poco zabezpieczac gume przed starzeniem gdzie producent mowi ze zywotnosc gumy jest 10 lat ? moj przebieg np na letnich kapciach to okolo 10-15 tys rocznie ...razy 10 lat wyszloby 100tys lub 150tys kurde nie ma takiej opony ktora tyle przejedzie zachowujac parametry do jazdy...tj bezpiecznej jazdy.. wiec plak tylko poprawia wyglad jak samochod jest czysty...samochod brudny opony tez brudne wiec myje i plakuje raz jeszcze ...za grosze...

edit:

znalazlem nie jest az tak drogi no ale 4 razy drozszy od plaka i tylko 700ml http://allegro.pl/meguiars-endurance-hi ... 73683.html

np jak myje samochod uzywam sonaxa do felg ta sama pojemnosc i ten sam dozownik starczy mi na 4 razy wiec NIE OPLACA SIE WG MNIE ...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Misiek Fisiek »

50 zł i wystarczy na co najmniej 50 aplikacji. I trzyma nawet 4 tygodnie przy znośnej pogodzie. A plaka pewnie trzeba nakładać co dwa dni.

Tu nie chodzi o starzenie się opony a wyłącznie o estetykę. Guma jest czarna i ładnie kontrastuje z felgą i lakierem.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
emay

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: emay »

zuber w takim razie sam to kupie i przetestuje skoro starczy na 50 aplikacji... co dwa dni to ja myje samochod wiec i opony tez ;-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Konserwacja alu na zime :)

Post autor: Misiek Fisiek »

Kup, nie będziesz rozczarowany. Tylko żel a nie spray. Nakładasz na suche opony przy pomocy kawałka gąbki. Będziesz aplikował delikatnie to wystarczy Ci nawet na dłużej niż 50 razy. I raczej nie będziesz musiał nakładać co mycie, chyba że za każdym razem szorujesz koła albo stosujesz ostrą chemię.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ