Regeneracja lakieru

Drunx
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2012, o 17:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Thomastown/Irlandia

Regeneracja lakieru

Post autor: Drunx »

Jaki jest dobry srodek na regeneracje lakieru bowiem moja zona umyla mi samochod i niestetyn zarysowala mi gabka w kilku miejscach karoserie. Wytarla swoja gabka miejsca gdzie byl wiekszy brod i teraz ty to napraw oczywiscie.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Odp: Regeneracja lakieru

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak chcesz to robić ręcznie to meguliars ultimate compound. Ale licz się z tym, że kilka godzin Ci zejdzie. Najlepiej nakładać i polerowac padem tricolour.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Drunx
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2012, o 17:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Thomastown/Irlandia

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Drunx »

niestety nie mam nic do polerowania procz moich rak ale niestety ktos musi placic za kobiece bledy ;) Mozecie polecic jakis sklep interenetowy gdzie moglbym zamowic jedno i drugie?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Big »

Drunx, co do sklepów to możesz kupic tu:
http://www.meguiars.pl/shop/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jednak najlepiej aby oddac samochód w ręce fachowców. Widzę, że jestes w Irlandii, a tam car-detailing jest dośc popularny. Znajdz więc dobrą firmę zajmującą się car-detailingiem i oddaj im auto.
jesli chcesz to zrobić sam, to najpier musisz porządnie oczyścic powierzchnię za pomocą glinki, tak aby ocenic na czystym lakierze rozmiar uszkodzeń (rys) a nastepnie użyć Ultimate Compoud, ręka ci pewnieodpadnie, a potem jeszcze trzeba położyc odzywkę do lakieru/podkłąd pod wosk i dopiero na tak przygotowana powierzchnię połozyć wosk który zabezpieczy uzyskany efekt.
Jak widzisz lepiej oddać auto w ręce fachowców od car-detailingu którzy dodatkwo korektę akieru zrobią maszyną, a nie ręcznie.
Alcodigital_pl
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:37
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Alcodigital_pl »

Ciężko powiedzieć jaki jest najlepszy środek do pielęgnacji,czy też renowacji lakieru. Moim zdaniem nie da sie wyróżnić jednego. Musisz zacząć od dobrego szamponu,potem wosk i na końcu pasta lub odwrotnie,akurat ja używam w tej kolejności. Takie kosmetyki nie są tanie,ale w zależności od tego jak głęboka jest rysa,potrafią ja skutecznie przykryć.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Big »

Czekaj, czekaj koleo. Jak najpierw wosk, a potem ścierasz ten wosk jakąś tam pastą (zapewnie typu compoud) ??? To po co kładziesz na lakier wosk który zaraz potem scierasz ??
Kolejnośc jest jedna i innej nie ma:
1. Mycie.
2. Oczyszczenie lakieru glinką, a następnie korekta lakieru odpowiednia kombinacja pasty i pada na maszynie, lub ręcznie.
3. Odżywka do lakieru/podkład pod wosk.
4. Zabezpieczenie efektu woskiem.
Sorry, ale innej kolejności nie ma.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2012, o 20:52 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Misiek Fisiek »

Alcodigital_pl pisze:Ciężko powiedzieć jaki jest najlepszy środek do pielęgnacji,czy też renowacji lakieru. Moim zdaniem nie da sie wyróżnić jednego. Musisz zacząć od dobrego szamponu,potem wosk i na końcu pasta lub odwrotnie,akurat ja używam w tej kolejności. Takie kosmetyki nie są tanie,ale w zależności od tego jak głęboka jest rysa,potrafią ja skutecznie przykryć.
No to jest niezła porada. Pewnie jak myjesz głowę to po wysuszeniu nakładasz szampon? ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: dato »

Kolega Alcodigital_pl trochę walczy o ilość postów, ale tu już przesadził - do humoru warto by to przenieść ;)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: sjak »

Albo do perełek ...
Może na "Dacii" to przeczytają ;)
Alcodigital_pl
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:37
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Alcodigital_pl »

Generalnie chodziło mi o to,ze dobry kosmetyk nie jest tani,a często chcemy po prostu mieć efekt za niższą cenę,wiec nie jest to możliwe. Może po prostu źle się wyraziłem,a poza tym tak jak podkreślam: dla każdego inny kosmetyk do pielęgnacji będzie dobry i skuteczny.
emay

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: emay »

Koledzy w przyszlym tygodniu bede mial profesionalna polerke od kumpla pytanko mam jak sie do tego zabrac ???? co uzyc z czym sie to je ???? jakie srodki zastosowac ktore gwarantuja najlepszy efekt na bialym lakierku ???


jakies pomysly powaznie sie pytam bo jak mam dac dupy to pojade do zakladu i mi to zrobia znawcy...ale jak mam sprzet i czas garaz itp itd to chcialbym popolerowac...


CO SADZICIE ????


edit : czy trzeba wyglinkowac ?????? przed polerowaniem ????
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Misiek Fisiek »

Wyglinkowac trzeba. Ta polerke będziesz miał rotacja czy DA? Bo jak rotacja to lepiej nie ucz się jej obsługiwać na s2.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Big »

szczypior pisze:Koledzy w przyszlym tygodniu bede mial profesionalna polerke od kumpla pytanko mam jak sie do tego zabrac ???? co uzyc z czym sie to je ????
Po pierwsze jeśli nie wiesz "z czym to się je" i jest to plerka rotacyjna, to ... nie zabieraj się za to, bo zniszczysz sobie auto !!
Druga sprawa to to co chcesz uzyskać i o co tak naprawdę ci chodzi.
Jęsli chcesz przeprowadzić pełny proces detailingu który odświeży lakier auta (i nie tylko lakier), nada mu pięknego połysku i głębi i zabezpieczy na kolejnych parę miesięcy to najpierw musisz zgłębić temat i zaopatrzyć się w porządne kosmetyki.
Jeśli chodzi ci o tzw. polerkę, to .... odradzam !! Bo obojętnie czy będziesz to robił sam, czy tez oddasz do jakiegoś lakiernika który nie bardzo ma o tym pojęcie i przejedzie ci lakier najbardziej ściernym padem i pastą i narobi od choroby hologramów na lakierze.
szczypior pisze:akies pomysly powaznie sie pytam bo jak mam dac dupy to pojade do zakladu i mi to zrobia znawcy..
Powiem ci szczerze, ze póki co oddaj samochód w ręce fachowców z profesjonalnego zakładu car-detailingu, a sam zacznij po prostu interesować sie tematem detailingu wtedy kolejny pełny proces np. za pół roku przeprowadzisz już sam.
Jeśli mam ci polecić profesjonalistów od car-detailingu w twoim rejonie, to udaj się na ul. Chwaszczyńską 172 w Gdyni do salonu Car-Spa. Uwierz mi będziesz baaaaaaaardzo zadowolony :)

P.S.
Jeśli chcesz się nauczyć obsługiwać maszynę rotacyjną, to:
a) pogadaj z chłopakami z Car-Spa w Gdyni.
b) Kup na szrocie starą maskę od dowolnego auta i .... trenuj na niej posługiwanie się maszyną rotacyjną.
Tym sposobem nauczysz się obsługiwać te maszynę i nie zniszczysz lakieru własnego auta.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Misiek Fisiek »

Albo po prostu kup sobie DA za 400 zł. Ale licz się z tym że to bardzo czasochłonna zabawa.

Regeneracja w profesjonalnym zakładzie kosztuje sporo kasy. W przypadku białego auta efekt nie będzie tak widoczny jak przy ciemnych lakierach.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
deq102
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2013, o 13:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: 1,9
Lokalizacja: kłodzko

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: deq102 »

Diamentowa Ochrona Lakieru ® na podstawie wieloletnich doświadczeń opracowała procedury renowacji lakieru w autach wszystkich marek. U nas każdy samochód traktowany jest indywidualnie. Nasi wykwalifikowani pracownicy dokonują oceny stanu lakieru i każdorazowo dedykują odpowiedni zestaw zabiegów mający przywrócić mu kolor i pierwotny blask.
[Kliknij aby powiększyć]
[Kliknij aby powiększyć]
mago para comuniones madrid - Pozdrawiam Mart1k4l
ODPOWIEDZ