Regeneracja lakieru

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Enriquez »

czyj?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
soll
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2013, o 20:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Radek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: soll »

Enriquez pisze:czyj?
A nie wiem czy właściciel jest na forum ale jak przyprowadzi to zapytam ;) Relację wrzucę na forum :)
Trupi2441
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2014, o 21:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Trupi2441 »

Polecam paste K2 jest super.
apm16
Posty: 338
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: apm16 »

Z pastą K-2 uważajcie , unikajcie polerowania futrem - bardzo łatwo o przecierki kiedyś na busie sam poprzycierałem.
Ja zaryzykowałem korektę , używałem past Menzerny 500 -2500 i 4000 efekt rewelacja lakier jak lustro.
Mam wosk z Lidla /z Carnabuą/ i zastanawiam się czy go użyć czy kupić coś porządnego.
Co Koledzy możecie polecić do odżywienia i nawoskowania lakieru w /rozsądnej cenie /
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: przem00 »

a kto używa k-2 do wodnych lakierów !!!!!!
apm16
Posty: 338
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: apm16 »

Amator bez praktyki w detalingu , przycierki były dwie gdzieś na krawędzi ale busik i tak odzyskał połysk. :D
emay

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: emay »

ja użyłem k-2 i facet z car detalingu gdzie brałem mleczko pod wosk, był w szoku, że aż tak dobrze wyszło...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Big »

apm16 pisze:Z pastą K-2 uważajcie , unikajcie polerowania futrem - bardzo łatwo o przecierki kiedyś na busie sam poprzycierałem.
Ja zaryzykowałem korektę , używałem past Menzerny 500 -2500 i 4000 efekt rewelacja lakier jak lustro.
Mam wosk z Lidla /z Carnabuą/ i zastanawiam się czy go użyć czy kupić coś porządnego.
Co Koledzy możecie polecić do odżywienia i nawoskowania lakieru w /rozsądnej cenie /
Dodo lime prime jako odzywka i podkład pod wosk oraz Nattys Paste wax - wosk.
Od K2 i tym podobnych wynalazków radze trzymać się jak najdalej, bo można sobie tym narobić niezłego bałaganu.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Big »

szczypior pisze:ja użyłem k-2 i facet z car detalingu gdzie brałem mleczko pod wosk, był w szoku, że aż tak dobrze wyszło...
To albo ten facet był ślepy, a z detailingiem miał tyle wspólnego co Maciarewicz z mówieniem prawdy 8-) Umyj samochód ze 2 razy i zobaczysz jakie "piękne" holsy ci po tym K2 i "polerowaniu" wyskoczą 8-)
Na jakim padzie i jaką maszyną pracowałeś z tym K2?
P.S.
Co to jest "mleczko pod wosk" ? Pod wosk daje się podkład/odzywkę do lakieru.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2014, o 14:03 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
Szoi77
Posty: 42
Rejestracja: 3 cze 2014, o 14:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Szoi77 »

Tak czytam ten temat i powiem wam że jestem w kropce.. Na początku byłem zdecydowany po odbiorze położyć powłokę ceramiczną jakąś a teraz się zastanawiam czy nie lepiej woskować.. Kogo moglibyście polecić w rejonie Trójmiasta.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Big »

Szoi, Car-Spa, Gdynia ul. Chwaszczyńska 172.
Teraz jeśli chodzi o twoje wątpliwości. Zadaj sobie pytanie czy interesuje cie detailing, czy tez nie i szukasz tylko zabezpieczenia dla lakieru które ma być bezobsługowe?
Jeśli chcesz wchodzić w detailing, to na początek polecam wosk wraz z korektą pod niego i porządnym podkładem.
Jeśli interesuje cie tylko zabezpieczenie lakieru bez zawarowania sobie głowy detailingiem, to zdecydowanie powłoka kwarcowa.
Dlaczego? Powłoka kwarcowa jest płynem, który w kontakcie z lakierem i powietrzem zmienia się w bardzo twarde ciało stałe, o grubości do nawet 1 mikrometra. To ciało stałe jest niewrażliwe na agresywną chemię, oraz daje długotrwale (do 1,5 roku) zabezpieczenie lakieru auta. Powłoka nadaje lakierowi mocno technicznego szklistego połysku. Na powlokę kwarcową można spokojnie kłaść wosk (nie stosuje się wtedy podkładów pod wosk), aby poprawić jej długość zabezpieczenia auta oraz poprawić połysk i wet-look.
Teraz wosk. Jeśli mówimy o woskach naturalnych (są jeszcze sealenty, czyli woski sztuczne) dają, wraz z zastosowanymi pod nie podkładami bardziej naturalny i "ciepły" połysk i dobry wet-look. Jednak są bardzo wrażliwe na agresywną chemię, więc auto trzeba myć TYLKO samemu i za pośrednictwem specjalnych szamponów o naturalnym ph. w przeciwnym razie po 2 myciach z położonego wcześniej wosku nie zostanie zbyt wiele. Dodatkowo żaden, nawet najlepszy wosk, nie wytrzyma (na porządnie przygotowanej powierzchni i odpowiednio dbany) więcej niż 5 miesięcy.
Wiesz już mniej więcej co i jak, decyzję musisz podjąć sam.
Szoi77
Posty: 42
Rejestracja: 3 cze 2014, o 14:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Szoi77 »

Czyli generalnie na auto nowe jeśli nie chcę za mocno wnikać w mycie samodzielne to polecasz powłokę kwarcową. Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Big »

Generalnie jeśli nie chcesz/nie masz czasu bawić się w detailing i wielogodzinne samodzielne czyszczenia auta, to zdecydowanie polecam powłokę kawrcową. Jest bezobsługowa, auto z powłoką można myć zarówno na myjkach samoobsługowych używając proszku, jak i na myjkach ręcznych z uyciem ichniejszej chemii, a ochrona lakieru będzie lepsza i dłuższa niż w przypadku zabezpieczenia go woskiem.
Maki
Posty: 18
Rejestracja: 27 lip 2015, o 17:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Maki »

Drodzy,
Możecie polecić w Wawie miejsce, gdzie warto oddać autko do odświeżenia/zabezpieczenia lakieru? Nie widzę jakichś 'strasznych' zniszczeń z wyjątkiem tych, które wychodzą z myjni automatycznych...
Pozdrawiam,
Piotr
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Regeneracja lakieru

Post autor: Konik »

Jakbyś miał ochotę zrobić coś sam przy aucie, mogę podpowiedzieć potrzebne produkty.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
ODPOWIEDZ