Woski

Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Woski

Post autor: jedrek1980 »

siemi1 pisze:Ciekawe czy robiąc 1:6 czyli 3l to ile to wyjdzie razy na auto.. s3kombi

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Tam jest nie zmieniony opis.Jest skład jakoś zmieniony i na butelce jest napisane 1:9 .Wychodzi jakieś 6 litrów .Przy pierwszym nie umiejętnym użyciu schodzi w trochę.Trzeba mieć dobry Tiger aby dobra mgiełka leciała
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Woski

Post autor: siemi1 »

jedrek1980 pisze: Wychodzi jakieś 6 litrów .Przy pierwszym nie umiejętnym użyciu schodzi w trochę.Trzeba mieć dobry Tiger aby dobra mgiełka leciała
Dobry Tiger tzn?
Schodzi trochę tzn? +/- na ile razy by starczyło?
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Woski

Post autor: Enriquez »

Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jurrob
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2019, o 11:53
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 192KM/413NM
Imię: Robert

Re: Woski

Post autor: jurrob »

Pytanie do Szanownych Kolegów

Jaki Wosk kupić by zabezpieczyć lakier na zimę ale też by ładnie nadał polysk?

Czarny Metalik Barwa :)
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Woski

Post autor: Kuster »

jurrob pisze: 25 lis 2020, o 17:48 Pytanie do Szanownych Kolegów

Jaki Wosk kupić by zabezpieczyć lakier na zimę ale też by ładnie nadał polysk?

Czarny Metalik Barwa :)
soft99 kiwami lub fusso
Jak dbasz tak masz
jurrob
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2019, o 11:53
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 192KM/413NM
Imię: Robert

Re: Woski

Post autor: jurrob »

Kupiłem SOFT99 Twardy do Czarnego i Ciemnego lakieru

Szampon o PH neutralnym preparat do odtłuszczania więc poświęcę Sobie cały Boży dzień by na zimę było OK

Pytanie jaką Glinkę kupić miękką średnio twardą bo akurat o tym nie wiem za bardzo i głupie pytanie jak skończę nią robić auto to wyrzucam dany kawałek czy jak to wygląda
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Woski

Post autor: Kuster »

jurrob pisze: 27 lis 2020, o 16:05 Kupiłem SOFT99 Twardy do Czarnego i Ciemnego lakieru

Szampon o PH neutralnym preparat do odtłuszczania więc poświęcę Sobie cały Boży dzień by na zimę było OK

Pytanie jaką Glinkę kupić miękką średnio twardą bo akurat o tym nie wiem za bardzo i głupie pytanie jak skończę nią robić auto to wyrzucam dany kawałek czy jak to wygląda
ja miałem taki zestaw glinki:
https://allegro.pl/oferta/meguiar-s-qui ... 7349640560

jaka twardość to nie mam pojęcia

Glinki nie wyrzucasz tylko ją porządnie "miętosisz" dopiero jak będzie taka fest czorna to ją wywalasz

No i co do mycia to nie jeden może się śmiać ale ja używam szarego mydła (biały jeleń)
najpierw mocno suszę, potem na tarkę (do sera) z tarki do słoiczka :P delikatnie zalewam wodą żeby zrobić pastę i takim wynalazkiem myję auto :D

miałem jeszcze:
Piana Shiny Garage Pink APC koncentrat
do felg i opon Roton + Sigma K2
szyby glaco
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woski

Post autor: ADSL »

Może się nie znam ale jak dla mnie glinka jest mocno przereklamowana - szczególnie na żywicę i inne przylepce z drogi - dużo szybciej jest przetrzeć takie miejsca IPĄ która rozpuszcza żywicę/smołę itd. zamiast machać 30 razy w jednym miejscu glinką rysując lakier.
Jak dla mnie glinka przydaje się na koniec na niemal czyste auto by usunąć resztki brudu z trudno dostępnych miejsc
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Woski

Post autor: Kuster »

ADSL pisze: 29 lis 2020, o 16:02 Może się nie znam ale jak dla mnie glinka jest mocno przereklamowana - szczególnie na żywicę i inne przylepce z drogi - dużo szybciej jest przetrzeć takie miejsca IPĄ która rozpuszcza żywicę/smołę itd. zamiast machać 30 razy w jednym miejscu glinką rysując lakier.
Jak dla mnie glinka przydaje się na koniec na niemal czyste auto by usunąć resztki brudu z trudno dostępnych miejsc
Ale glinka nie jest na żywice itp.
Glinkę używasz po myciu
Ma Ci pomóc usunąć resztę zanieczyszczeń z lakieru tych drobnych
Pomaga to w późniejszym nakładaniu wosku
Proces dekontaminacji lakieru rozpoczyna się od usunięcia smoły, kawałków asfaltu oraz zanieczyszczeń metalicznych, tj. pyłu z klocków hamulcowych, które przylegają do lakieru podczas jazdy. Po usunięciu tychże zanieczyszczeń za pomocą specjalistycznej chemii przychodzi czas na użycie glinki. Aby ułatwić sobie proces glinkowania należy używać lubrykantu, czyli zraszać czyszczoną powierzchnię za pomocą specjalnego środka wspomagającego działanie glinki oraz nadającego poślizg. Glinka usuwa wszelkie pozostałości z lakieru sprawiając, że czyszczona powierzchnia staje się idealnie gładka i jałowa. Oczyszczenie powierzchni za pomocą glinki sprawia, że nałożony wosk lub powłoka będą pokrywać lakier maksymalnie długo.
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 220
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woski

Post autor: ADSL »

no z doświadczenia dokładnie tak jest jak mówisz ale w większości opisów glinek jest coś w stylu że usuwa uporczywe zabrudzenia jak żywica, ptasie odchody, owady, smoła itp
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Woski

Post autor: Kuster »

ADSL pisze: 29 lis 2020, o 21:45 no z doświadczenia dokładnie tak jest jak mówisz ale w większości opisów glinek jest coś w stylu że usuwa uporczywe zabrudzenia jak żywica, ptasie odchody, owady, smoła itp
Chwyt "matetingowy" dla tych co chcą to co widzą na reklamie ale są na tyle leniwi żeby sprawdzić/poszukać z czym i jak w ogóle to się je...
Równie dobrze możesz tylko skoczyć na myjnię bezdotykową a potem nałożyć byle jak i byle jaki wosk...

Prawda jest taka że jak chcesz/chcecie to zrobić porządnie to albo zaopatrz się w odpowiedni sprzęt albo oddaj to odpowiedniej osobie do ogarnięcia ;)
Jak dbasz tak masz
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Woski

Post autor: krzygaj »

Jeżeli ktoś chce użyć glinki, to musi się liczyć z tym, że powstaną rysy. Zasada jest taka:
- jeżeli glinka, to później konieczna jest delikatna korekta lakieru
- jeżeli chcesz to samo osiągnąć co glinką bez polerki, to stosujesz deironizacę i dekontaminację
Najlepsze rezultaty osiąga się stosując chemiczne oczyszczenie + glinka, ale to wymaga później delikatnego liźnięcia lakieru polerką lub jak ktoś ma odwagę i siłę, to może ręcznie przelecieć auto cleanerem lub pastą delikatnie ścierną.

Napisałem to już w innym wątku - nie ma drogi na skróty - jeżeli ktoś chce żeby wosk/powłoka lub inne lsp długo posiedziało, to lakier musi być porządnie przygotowany.
dejmian
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2021, o 09:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Damian

Re: Woski

Post autor: dejmian »

Ja tam korzystam z tego preparatu - https://premo.pl/wosk-samochodowy-w-kremie - rewelacja. Zamawiam małą buteleczkę - wystarczająca na jakiś czas. Efekt - bardzo dobry. Wiadomo, że trochę trzeba się nagimnastykować ale warto.
GRZENIOO30
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2023, o 21:02
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Grzesiek

Re: Woski

Post autor: GRZENIOO30 »

A ja polece wosk, który najpierw wyśmiałem jak brat woskował swojego passata, a później jak to mówią "rura zmiękła"
mianowicie twardy wosk, soft99 do kolorów ciemnych jak i czarnych
https://allegro.pl/oferta/soft99-dark-i ... S7EALw_wcB
są też do jasnych kolorów, a więc znajdziecie dla siebie
co do wosku, fajny godny polecenia. można go śmiało ręcznie nałożyć w garażu.
polecam od razu zamówić aplikatory bo ten z zestawu wystarczy na max 3 samochody i się poszarpie ta gąbka
Jako, że SS3 to wieksze auto, ręcznie jest co robić jak Ci zaschnie wosk :D
ale zadowolenie jest, ładnie maskuje mniejsze rysy, hydrofobowość na poziomie. Trwałość nie wiem bo nie testowałem po ilu myciach się zetrze
nachodzi mnie ochota to woskuje, ale po nałożeniu pierwsze mycie na myjni, to piana się nie chce trzymać samochodu, spływa w mig

Drugi wosk godny polecenia, ceramiczny z Ceramikkera
kupując u nich na stronie jest promocja, zamawiając np 3 buteleczki. Bo np normalnie 1 kosztuje 180 zł. zamawiając u nich z rabatem, macie w paczce 3 sztuki za 360 zł +/-
wosk łatwiejszy do nakładania, efekt podobny

na koniec używam jeszcze
https://allegro.pl/oferta/adbl-ceramic- ... 3329480037
moim zdaniem ma to dwa największe plusy. Hydro i połysk. Woda leci jak szalona po tym, i podbija fajnie połysk
wziąłem od razu 5L, bardziej się opłaca, bo korzystam z tego ja i dwóch braci

poniżej przedstawiam kilka zdjęć dla przykładu
Załączniki
20230810_141023.jpg
20230810_141000.jpg
20230810_140943.jpg
GRZENIOO30
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2023, o 21:02
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Grzesiek

Re: Woski

Post autor: GRZENIOO30 »

cd...
Załączniki
20230810_143819.jpg
ODPOWIEDZ