Problem z nawigacją MFD DX

Gary77
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 20:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Problem z nawigacją MFD DX

Post autor: Gary77 »

Witam.

Mam pewien problem z nawigacją MFD DX.
Samochód - Superb z 2004. Radio jest oryginalne - Skoda Auto DX, ale z VIN wynika, że wcześniej w moim egzemplarzu było inne radio.
Problem polega na tym, że navi nie potrafi "umiejscowić" na mapie aktualnej pozycji auta. Antena GPS działa chyba poprawnie - po wejściu w ustawienia - GPS pokazuje się pozycja geograficzna i jest ona w 100% poprawna. Sprawdzałem to z mapami w internecie.
Nawigacja cały czas podaje informacje: "jesteś poza znaną trasą".
Płytę z mapami kupiłem oryginalną na allegro. Nie jest to żaden pirat.
Czy ktoś z Was wie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, albo zna w Łodzi serwis lub kogoś kto pomoże mi w rozwiązaniu problemu?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z nawigacją MFD DX

Post autor: piotraskbw »

Wygląda jakby nie było na mapie tego miejsca gdzie stoi auto, co jest bardzo prawdopodobne biorąc po uwagę że najnowsze mapy na dx są bodajże z 2014 roku, tym bardziej że prawidłowo pokazuje pozycję GPS.

Ten DX dzisiaj nie nadaje się już jako nawigacja (brak nowych map), jeśli chcesz go używać tylko jako radia/obsługa zmieniarki/ekran kamery cofania to go zostaw i olej nawigację.
W innym przypadku sprzedaj go jakiemuś amatorowi zabytków za ok 500 zł, dorzuć parę stówek i kup sobie stację na androidzie, któraobsługuje multifunkcję z S1 i będziesz miał wszystko co sobie wymyślisz :)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ