Nowy użytkownik bardzo prosi o pomoc-chodzi o nawigację.

Arkadiusz2580
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2016, o 15:48
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wołów

Nowy użytkownik bardzo prosi o pomoc-chodzi o nawigację.

Post autor: Arkadiusz2580 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Stałem się posiadaczem Skody Superb 1.8 Turbo Elegance i zaraz po sprowadzeniu auta z Niemiec okazało się że nie działa sterowanie z kierownicy i radio nie wyświetla komunikatów na wyświetlaczu między zegarami. W aucie jest zamontowana oryginalna nawigacja DX która ogólnie działa bez problemu. Przejrzałem forum i na tyle co było możliwe sprawdziłem wszystkie możliwosci usunięcia usterki. Nawigacja została sprawdzona komputerem i wszystkie kodowania są prawidłowe niema błędów . Instalacja oryginalna bez kombinacji. Oznaczenie wersji,, B,, posiadam też tuner box. Skończyły nam się pomysły co może być nie tak ze nie działa sterowanie z kierownicy i nie wyświetla komunikatów na liczniku. Mój elektryk twierdzi że być może ktoś zmieniał cała nawigację na inną bo oryginalna się zepsuła i znalazł niby taka sama ale w innej wersji i stad problem z połączeniem. Może potrzebne są dodatkowe kable czy coś innego?

Jeżeli macie wiedzę jak to naprawić lub kogoś kto by to naprawił to bardzo Was proszę pomóżcie.. Z góry dziękuję i pozdrawiam...
ManiekSWA
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2011, o 22:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nowy użytkownik bardzo prosi o pomoc-chodzi o nawigację.

Post autor: ManiekSWA »

W Superbach ma byc wersja G navi dx a dokladniej od roku modelowego 2004. Do 2003 wersja D. Wiecej info tutaj http://forum.skodaclub.pl/tech-superb-m ... 13330.html
Dziadzia
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar 2013, o 14:23
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Nowy użytkownik bardzo prosi o pomoc-chodzi o nawigację.

Post autor: Dziadzia »

Witam serdecznie. Mam ten sam problem z navi. Możesz napisać jak sprawdzić te kodowania ? bo od czegoś muszę zacząć ;)
ODPOWIEDZ