Problem z radiem Skoda Symphony - zablokowana płyta CD

mzawrotniak
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 08:36
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Problem z radiem Skoda Symphony - zablokowana płyta CD

Post autor: mzawrotniak »

Hej!
Kolejny problem z moim autkiem. Włożyłem do radia Skoda Symphony płytę CD, ale porysowaną, wyskoczył ERROR na wyświetlaczu, ale teraz płyty nie da się wyciągnąć, tzn trzymam przycisk wysuwania, widnieje napis EJECT i.. tyle. Jest jakaś awaryjna możliwość wyciągnięcia CD?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Problem z radiem Skoda Symphony - zablokowana płyta CD

Post autor: whity »

Może ktoś słuchał papierkow orbit ?;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z radiem Skoda Symphony - zablokowana płyta CD

Post autor: kamracik »

Według briskoda dasz radę po rusku go naprawić :)
http://www.briskoda.net/forums/topic/54 ... ont-eject/
mzawrotniak
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 08:36
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Problem z radiem Skoda Symphony - zablokowana płyta CD

Post autor: mzawrotniak »

Ok, problem rozwiązany. Krótki opis dla potomnych, jeśli kiedyś komuś coś podobnego się stanie.. "Elektronicznie" się tego nie udało naprawić. Wyciągnąłem radio, ściągnąłem obudowę z góry (na zastrzaski/wcisk), następnie śrubokrętem torx (nie wiem jaki to rozmiar) wyciągnąłem napęd CD. W jednym z rogów (patrząc z przodu na radio to prawy górny róg) znajduje się silniczek też przykręcony śrubką torx (mniejszy rozmiar śrubokręta). Należy odkręcić śrubkę, wyciągnąć silniczek (wychodzi bez problemów, palcami), pojawi się zębatka napędzana tym silniczkiem.. Palcami kręcimy zębatką aż płyta wysunie się na zewnątrz.. Następnie zakładamy silniczek i przykręcamy śrubkę, ale luźno.. Podłączamy radio, silniczek przekręci kilka milimetrów. Tu można włożyć na próbę płytkę i wysunąć - dzięki temu zabiegowi silniczek ułoży się w optymalnej pozycji - dokręcamy śrubkę silniczka oraz pozostałe cztery mocujące napęd w radiu. Składamy radio i wszystko działa.
ps. Po podłączeniu radia do zasilania przekręcamy stacyjkę, następnie uruchamiamy radio, na wyświetlaczu pojawi się SAFE i oczekiwanie na kod. Czekamy chwilkę, pojawi się LEARN i radio się uruchomi (porówna dane samochodu z tymi zapisanymi w pamięci, jeśli się zgodzi, oznacza to że zostało podłączone w tym samym aucie i nie wymaga podania kodu odblokowania).

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ