Nawigacja

Adrian
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2015, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Adrian

Nawigacja

Post autor: Adrian »

Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz od ponad pół roku jestem szcześliwym :D posiadaczem Superb z 2002r 2,8 :) (193KM). Moje autko nie posiada nawigacji, oglądając ogłoszenia widziałem orginalne, jest jedno ale nie podobają mi za bardzo wizualnie widziałem na allegro http://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-u ... 64157.html czy może ktoś montował juz navi i mógby mi doradzić czy orginał czy nowy, dodam że mam małe dzieci i w niedalekiej przyszłości muśle o monitorach dla dzieci, a orginalne jak sie domyslam nie mają odtwarzacza DVD i nie można podpiąć kamerki cofania :(
Proszę pomóżcie mi w wyborze nie chce wywalić kasy w błoto na cos bez użytecznego ;)
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Nawigacja

Post autor: LMB »

Moniotorki dla dzieci kup niezalezne od Twojego system audio/video w aucie.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Sławek123
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nawigacja

Post autor: Sławek123 »

Od ponad roku i 30 tyś. km jestem posiadaczem GMS 6321 czyli stacji multi, którą jesteś zainteresowany. I powiem tak - wszystko działa zgodnie ze specyfikacją. Nawigacja, Bluetooth, SD, USB, radio itp. Jednym słowem jestem zadowolony. Oczywiście jeżeli oczekujesz super odtwarzania muzy to nie ten adres.
Sam długo zastanawiałem się nad ori, ale sprawność automapy, bezproblemowa łączność z telefonem, możliwość domontowania kamery cofania ( którą zainstalowałem) przeważyły.
Adrian
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2015, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Adrian

Re: Nawigacja

Post autor: Adrian »

Sławek123 pisze:Od ponad roku i 30 tyś. km jestem posiadaczem GMS 6321 czyli stacji multi, którą jesteś zainteresowany. I powiem tak - wszystko działa zgodnie ze specyfikacją. Nawigacja, Bluetooth, SD, USB, radio itp. Jednym słowem jestem zadowolony. Oczywiście jeżeli oczekujesz super odtwarzania muzy to nie ten adres.
Sam długo zastanawiałem się nad ori, ale sprawność automapy, bezproblemowa łączność z telefonem, możliwość domontowania kamery cofania ( którą zainstalowałem) przeważyły.
a powiedz mi jak jest z mapami, czy jest tylko polski czy europy również :)
Sławek123
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nawigacja

Post autor: Sławek123 »

To tylko kwestia jaką wersję zakupisz, ja mam obie z racji wyjazdów do ,,lepszej części" europy.
Ja zainstalowałem Automapę ori by nie mieć problemów z zawieszaniem i takie tam. Wolę oryginały i tyle. I nie zdarzyło się bym kiedykolwiek nie trafił do celu.
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Nawigacja

Post autor: radoslawk »

A jak wygląda sprawa zmieniarki i multifunkcji w kierownicy da się to pogodzić z nieoryginalnym radiem?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja

Post autor: kamracik »

W zależności od radia, są takie co obsługują chyba wszystkie funkcje.
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Nawigacja

Post autor: radoslawk »

W jaki sposób da się to stwierdzić ?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawigacja

Post autor: kamracik »

Najprościej przeczytać opis radia albo po prostu testowo je u siebie podłączyć :roll:

Istnieje też mała szansa, że może jest jakiś adapter pozwalający przystosować radio do takiej obsługi, ale to już ktoś kto się zna na SI musiałby się wypowiedzieć. Do Opli widziałem taki adapter, a do VAG nie wiem czy istnieje.
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Nawigacja

Post autor: radoslawk »

Opisy na portalach są na tyle ubogie, że nic nie mówią o fabrycznym sterowaniu z kierownic, pozostaje opcja 2 znaleźć sklep z car audio i liczyc na kompetencje obsługi lub jak napisałeś testować podłączając.
Sławek123
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Nawigacja

Post autor: Sławek123 »

Myślę że to kwestia ilości kasy jaką chcesz wyłożyć na stację. Bo kupić można wszystko, kwestia Twoich potrzeb. Jeszcze kwestia montażu. Znaleźć fachową siłę to też nie takie łatwe, no ale Ty jesteś z dużej aglomeracji. Niestety ja poddałem się i szukałem czegoś do samodzielnego montażu w ,,dobrej" cenie ze wszystkim co poprawia komfort :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Nawigacja

Post autor: whity »

radoslawk pisze:Opisy na portalach są na tyle ubogie, że nic nie mówią o fabrycznym sterowaniu z kierownic, pozostaje opcja 2 znaleźć sklep z car audio i liczyc na kompetencje obsługi lub jak napisałeś testować podłączając.
przerabiałem prawie wszystkie navi które były przeznaczone dla superba/ vw... Nie wiem na jakim etapie "pab" stanął na kenwoodzie 525DAB, ale mnie nie przekonał i go wyrąbalem.. Jest pewien wątek tu na forum, poszukaj
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Nawigacja

Post autor: Matt »

Whity, mowa o SI :D
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Nawigacja

Post autor: whity »

Kurna, jak zwykle na tapatalku nie widac :(

Sorry
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
mlodyan
Posty: 14
Rejestracja: 8 mar 2015, o 09:49
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Aktualnie: Zasypiam :P
Imię: Paweł
Lokalizacja: Środa Śląska
Kontakt:

Re: Nawigacja

Post autor: mlodyan »

Sławek123 pisze:Od ponad roku i 30 tyś. km jestem posiadaczem GMS 6321 czyli stacji multi, którą jesteś zainteresowany. I powiem tak - wszystko działa zgodnie ze specyfikacją. Nawigacja, Bluetooth, SD, USB, radio itp. Jednym słowem jestem zadowolony. Oczywiście jeżeli oczekujesz super odtwarzania muzy to nie ten adres.
Sam długo zastanawiałem się nad ori, ale sprawność automapy, bezproblemowa łączność z telefonem, możliwość domontowania kamery cofania ( którą zainstalowałem) przeważyły.
Masz może filmik jak to na żywo działa wygląda ?
Zmiana koloru auta , oklejanie aut folia Przyciemnianie szyb -http://www.wrapstudio.pl

WrapStudio

Chiptuning / Ecotuning - hamownia www.więcejmocy.pl. pl

BMG Tuning - Wrocław ul Krakowska 30
ODPOWIEDZ