Superb I zmiana głośników przód na HERTZ DSK 165.3 PROBLEM

stefano
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał

Superb I zmiana głośników przód na HERTZ DSK 165.3 PROBLEM

Post autor: stefano »

Witam. Chciałem zmienić głośniki z przodu ponieważ jeden miał już naderwaną membranę i strasznie "charczał". Po przejrzeniu całego netu i wszystkich możliwych opcji wybór padł na HERTZ 165.3 zestaw 2 drożny ze zwrotnicami plus dedykowane dystanse z MDF-u. Zabrałem się do roboty, założyłem całość (poza tweeterami) bo stare się nadal sprawdzają. Jednak po podłączeniu radyjka (stary PIONEER DEH5800 MPB) przeżyłem max rozczarowanie, bass jakby ktoś pukał w deskę, stare głośniki zamontowane z tyłu grają o niebo lepiej. Rozbebeszyłem wszystko ponownie, sprawdziłem kable (kablel który wychodzi z zwotnicy ma kolor przeźroczysty potraktowałem jako minus i przeźroczysto czerwony jako plus), zwrotnice i wszystko co tylko było możliwe, a jak basu nie było tak nie ma :-(. Pomóżcie może jakieś sugestie, czy ktoś ma lub miał podobny problem. Dodam jeszcze , że głośniki basowe sa napewno wpięte dobrze, bo membrana pracuje na zewnątrz, a nie jest zasysana do środka. Głośniki grają pod samym radiem, wszelkie opinie w netku wskazują, że i bez wzmaka dają sobie świetnie rade. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Stefan
S t e f a n
Awatar użytkownika
rot
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2011, o 13:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: warszawa

Re: Superb I zmiana głośników przód na HERTZ DSK 165.3 PROBL

Post autor: rot »

jak głośniki nowe to poczekaj aż się wygrzeją wtedy dopiero możesz powiedzieć co i jak
Awatar użytkownika
damianos88
Posty: 18
Rejestracja: 27 sty 2016, o 12:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Damian
Lokalizacja: Myszków

Re: Superb I zmiana głośników przód na HERTZ DSK 165.3 PROBL

Post autor: damianos88 »

Wiem, że stary temat ale może dla następnych czytających będzie rozwiązanie. Jak dla mnie głośniki za mocne dobrane do radia, co związku z tym radio nie ma mocy by ruszyć membraną. Podobny przypadek miałem w poprzednim autku (ale to testowo) gdy robiłem nagłośnienie i nie zdążyłem jeszcze wzmacniaczy zamontować, podłączyłem na szybko pod radio i wielkie rozczarowanie. Lecz jak już wszystko na gotowe zrobiłem rewelacja.
ObrazekTo jest to, co fascynuje, to co mi pozwala być! To, co myślę, to co czuję, to co mi pozwala żyć!
ODPOWIEDZ