Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lis 2017, o 04:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 27 pa藕 2011, o 18:01 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 17 lip 2011, o 18:18
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Hej! W tym w膮tku b臋d臋 opisywa艂 prace nad moim audio w Skodzince .
Na pocz膮tek chcia艂em si臋 spyta膰 odno艣nie radia Skoda Symphony kt贸re jest po艂膮czone z alarmem. Mruga na czerwono jak samoch贸d jest zamkni臋ty. Czy jak go wymontuje to wp艂ynie to na autoalarm ?

Jeszcze jedna sprawa - czy po zrobieniu zabudowy w baga偶niku, kt贸ra mo偶e doci膮偶y膰 ty艂 auta, wymieniali艣cie kiedy艣 spr臋偶yny na jakie艣 mocniejsze?

Ostatnio edytowano 27 pa藕 2011, o 21:01 przez polishxpl, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 27 pa藕 2011, o 18:20 

Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2011, o 23:28
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Ta dioda mruga te偶 jak auto jest otwarte, ale kluczyki nie s膮 w stacyjce. Nie wiem czy ona nie jest bardziej powi膮zana z immobilizerem niz alarmem

G贸ra

PostNapisane: 27 pa藕 2011, o 18:41 

Do艂膮czy艂(a): 21 lut 2010, o 23:10
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Dioda w radiu to nie alarm i nie ma z alarmem nic wsp贸lnego. M贸j Superb przyjecha艂 z fabryki bez fabrycznego alarmu, a dioda w radiu miga od samego pocz膮tku. To pewnie ma odstrasza膰 potencjalnego z艂odzieja tak jak dioda w drzwiach przy "grzybku" od centralnego zamka.

G贸ra

PostNapisane: 27 pa藕 2011, o 21:02 

OK, przynajmniej wymienie radio bez wi臋kszego problemu :) dzi臋ki

G贸ra

PostNapisane: 2 lis 2011, o 13:44 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 6 cze 2011, o 08:08
Dobry temat polishxpl, ja te偶 zamierzam poprawi膰 audio w mojej S1, ale dopiero an wiosn臋/lato 2012.

Czy planujesz robi膰 full opcj臋 z wyg艂uszaniem karoserii i ci膮gni臋ciem nowych kabli?
Je艣li co艣 takiego to fajnie b臋dzie je艣li wrzucisz troch臋 opisu z fotkami jak tam wygl膮da dost臋p pod tapicerk臋.
Powodzenia :)

G贸ra

PostNapisane: 3 lis 2011, o 00:29 

Nie wiem jeszcze czy bede wyg艂usza艂 ca艂膮 karoserie ale przednie drzwi to na 100% wyt艂umienie profi ala dynamat . Kable na 100% nowe (pewnie 50 mm2) do bagaznika . U mnie b臋dzie system 4 dro偶ny oparty na procesorze ze zwrotnic膮 akywn膮. W miare jak cos rusze to bede wrzuca艂 fotki ale obawiam sie ze r贸wnie偶 b臋dzie to blizej wiosny.

G贸ra

PostNapisane: 3 lis 2011, o 15:04 

Do艂膮czy艂(a): 27 lut 2011, o 13:52
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
2 i 3 dro偶ne znam ale 4 dro偶ny?
Jak masz dynamat tanio to dzia艂aj, ale jak p艂acisz normalnie to rozwa偶 STP Silver ( pak臋 10szt kupisz poni偶ej 500z艂 i zrobisz tym drzwi przednie ) - to chyba najlepszy stosunek jako艣ci do ceny. No chyba 偶e robisz profi autko na zawody i masz s艂uch absolutny lub spor膮 got贸wk臋 do wydania. Z zasilaniem te偶 nie ma co szale膰 od razu z 50mm2 jak nie b臋dziesz robi艂 autka do dB dragu, a jak b臋dziesz robi艂 to i tak czeka Ci臋 dodatkowy aku na zasilaniu. Spokojnie z zapasem wystarczy 35mm2 do rozs膮dnej instalki a i tak to b臋dzie bardzo du偶y przekr贸j.
Lepiej dzia艂aj na pasywnym podziale, znajd藕 magika kt贸ry Ci zestroi autko, zrobi pomiar i b臋dzie rewelka.

G贸ra

PostNapisane: 4 lis 2011, o 00:42 

gsh napisa艂(a):
2 i 3 dro偶ne znam ale 4 dro偶ny?
Jak masz dynamat tanio to dzia艂aj, ale jak p艂acisz normalnie to rozwa偶 STP Silver ( pak臋 10szt kupisz poni偶ej 500z艂 i zrobisz tym drzwi przednie ) - to chyba najlepszy stosunek jako艣ci do ceny. No chyba 偶e robisz profi autko na zawody i masz s艂uch absolutny lub spor膮 got贸wk臋 do wydania. Z zasilaniem te偶 nie ma co szale膰 od razu z 50mm2 jak nie b臋dziesz robi艂 autka do dB dragu, a jak b臋dziesz robi艂 to i tak czeka Ci臋 dodatkowy aku na zasilaniu. Spokojnie z zapasem wystarczy 35mm2 do rozs膮dnej instalki a i tak to b臋dzie bardzo du偶y przekr贸j.
Lepiej dzia艂aj na pasywnym podziale, znajd藕 magika kt贸ry Ci zestroi autko, zrobi pomiar i b臋dzie rewelka.

4-dro偶ny w sensie- high,mid,low, sub czyli 3drozny + sub
Zwa艂 jak zwa艂
Autko moze kiedys wystartuje w zawodach kt贸偶 to wie :) ale og贸lnie robie to dla siebie. Jak膮艣 wiedze na temat car audio takze mam- my艣le wi臋c, ze jako艣 sobie poradze z doborem kabli itp ;)
Autko b臋dzie tylko pod SoundQualityLevel a strojeniem zajme sie sam z pomoc膮 kilku os贸b.
Dlaczego wed艂ug Ciebie mam i艣膰 w pasywke??

G贸ra

PostNapisane: 7 lis 2011, o 14:25 

Do艂膮czy艂(a): 27 lut 2011, o 13:52
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Jak sam opanujesz aktywny podzia艂 to super, ewentualnie jak masz kogo艣 do pomocy.
O pasywce napisa艂em, bo lepiej czasem odda膰 auto w r臋ce prawdziwego specjalisty 偶eby auto 艂adnie zestroi艂, zrobi艂 dobre jako艣ciowe zwrotki, ni偶 m臋czy膰 si臋 samemu i ko艅cowo wraca膰 ci膮gle do puntu wyj艣cia. Tym bardziej autko pod QS robione. Jak dasz rad臋 sam to trzeba dzia艂a膰, ja niestety w膮tpie 偶ebym zestroi艂 sam swoje auto.
Ja sam p贸ki co mam robione zwrotki na 3way przeniesione z autka przygotowanego do QS ( te same g艂o艣niki mam ), jednak b臋d膮 grzebane tak aby zestroi膰 ca艂o艣膰 na gotowo ju偶. Jak uporam si臋 z ASO i odzyskam po prawie miesi膮cu napraw w ko艅cu swoje auto to mam nadziej臋 偶e wreszcie rusz臋 z monta偶em ( s艂upki, przebudowa drzwi ) i na sam koniec zawitam na strojenie. Ale to jeszcze d艂uuuga droga, niestety zabawa jest kosztowna i czasoch艂onna. Za to wra偶enia ods艂uchowe bezcenne :)

G贸ra

PostNapisane: 1 maja 2012, o 20:51 

Dzis sie troche zabralem za wyt艂umianie. Qwa ilez to roboty z tym....
Kilka pierwszych fotek wybebeszonego samochodu...
Troche juz dzis wytlumilem ale fotki dam jutro...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 3 gru 2012, o 18:04 przez polishxpl, 艂膮cznie edytowano 4 razy

G贸ra

PostNapisane: 2 maja 2012, o 20:35 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 4 cze 2010, o 13:48
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
polishxpl, jest szansa , 偶e po z艂o偶eniu ca艂o艣ci nie b臋dzie nie potrzebnych ha艂as贸w?

gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/

G贸ra

PostNapisane: 3 maja 2012, o 02:33 

pewnie ze jest szansa :D
Jak cos bedzie skrzypiec to sie potraktuje to miejsce jak膮艣 ta艣m膮 z filcem lub czyms w ten dekiel ale raczej nie wydaje mi sie ze to bedzie konieczne bo raczej w oryginale nic nie skrzypia艂o
Fotki sie rob膮...

G贸ra

PostNapisane: 3 maja 2012, o 20:16 

Wyt艂umienie robi艂em mat膮 Hollywood Roadkill. Jak na razie posz艂o mi 2 bulk pack-i. Szczerze m贸wi膮c to my艣la艂em ze obskocze tym ca艂y samoch贸d ale rzeczywisto艣膰 okaza艂a sie brutalna i jutro jade po nast臋pne 2 bulk packi na baga偶nik i drzwi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nast臋pny etap to pianka termoakustyczna 6mm oraz 8mm
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem troche zabawy z kablami zasilaj膮cymi (Hollywood Energetic - 50mm2 i 10mm2 seria PRO oraz 20mm2 Stinger Expert). Wszystko zalane cyn膮 w tulejkach i ubrane w plecionki. Troche pracy nad kablarni膮 ca艂y czas przede mn膮...

Obrazek
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 4 maja 2012, o 14:27 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 4 cze 2010, o 13:48
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
widz臋, 偶e przy takich pracach, bez wspomagacza robota nie idzie :)

wyg艂uszenie bedzie gicior, a jaka b臋dzie reszta sprz臋tu?

gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/

G贸ra

PostNapisane: 4 maja 2012, o 23:34 

Jak posiedzisz kilka godzin "na kl臋czkach" przy samochodzie to taki dopalacz smakuje jak jakie艣 szlachetne wino 20 latnie ;)
Co do sprz臋tu to... wszystko w swoim czasie ;) Na pewno fotorelacja b臋dzie na tym forum.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: