[S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

[S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

Post autor: kocur »

jak w temacie. szukam optymalnego miejsca do montażu cb. może ma ktoś jakieś ciekawe propozycje? mile widziane foto
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: [S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

Post autor: ssspeedo »

Witam ja mam CB pod kierownicą w takiej wnęce
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: [S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

Post autor: patrykk »

Też się na tym zastanawiam gdzie jest najlepsze miejsce ale myśle ze można jeszcze na miejscu pasażera blisko przy skrzyni.
ssspeedo pisze:Witam ja mam CB pod kierownicą w takiej wnęce
Czy ta wnęka nie jest za mała dla większości CB?
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: [S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

Post autor: Matt »

viewtopic.php?f=7&t=1116" onclick="window.open(this.href);return false;
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

Post autor: dekard »

Jak dla mnie to miejsce jest kiepskie bo kabel od gruchy będzie się plątać między nogami, a jak będziesz chciał zmienić kanał to może być gimnastyka i dłuższe odrywanie oczu od drogi ale może posiadający takie rozwiązanie rozwieją moje wątpliwości. Ja mam CB od strony pasażera na tunelu skrzyni. Gruchę trzymam w miejscu na kubeczki albo w podłokietniku jak nie używam. Zasilanie pod fotelem brane z gniazdka tylnej kanapy. Gdzieś widziałem montaż w miejscu schowka pod radiem oraz w miejsce popielniczki ale to było chyba w octavii I jeśli się nie mylę.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: [S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

Post autor: Matt »

Przy wyłączonym cb gruchę mam przerzuconą przez kolumnę kierowniczą. Nie pląta się pod nogami, nie przeszkadza przy włączaniu wycieraczek/kierunków. Na trasę kładę ją na udo lub przekładam na stronę pasażera(tak jak na zdjęciu w ostatnim poście tematu wrzuconego przeze mnie wyżej). Nie przeszkadza w operowaniu pedałami.
Co do regulacji. CB ma przecież tylko 4 pokrętła. Chyba każdy użytkownik wie którym co się reguluje i nie trzeba tam zerkać. Wystarczy wyciągnąć w dół rękę i pochylić się lekko do przodu. Bez jakiejś wielkiej gimnastyki. Przy zmianie kanału 1 "pyknięcie"= jeden kanał(a przecież rzadko zmienia się kanały wiecej niz o 3-4 góra/dół).
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: [S1] w jakim miejscu CB Radio? propozycje

Post autor: Piterko »

Ja mam CB wcisniete miedzy fotel pasazera i ten tunel plastikowy i glosnikiem skierowany w strone kierowcy. Grucha w miejscu na kubki ew przerzucona na noge. Zawsze mozna podejrzec jaki kanal bo widac elegancko i slychac tez normalnie. Tylko trzeba uwazac jak sie pozniej przesuwa fotel pasazera zeby radio tapicerki na fotelu nie pociachalo. Mam 2002r czyli niesklada sie tylna kanapka i tu mam duzy problem bo kabel leci po tylnej kanapie przez schowek na narty ale mam kabel pod wycieraczka a dalej to do tego wejscia na pas na trytke przymocowane i jak ktos wsiada to nie lata po kanapie tylko ladnie lezy.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
ODPOWIEDZ