Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 wrz 2017, o 21:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Felgi do S1
PostNapisane: 3 wrz 2017, o 19:38 

Imi臋: Arek
Do艂膮czy艂(a): 2 wrz 2017, o 15:25
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Siema. Czy s膮 tutaj u偶ytkownicy Superb贸w I 艣migaj膮cych na Alu 19''? Pytam bo sam ostatnio sta艂em si臋 nabywc膮 autka z ko艂ami w tym rozmiarze i mimo 偶e dopiero od kilku dni u偶ytkuj臋 auto ju偶 pojawi艂y si臋 swego rodzaju problemy zwi膮zane z tymi ko艂ami.
Mianowicie posiadam 2 ko艂a o rozmiarze 19'' , 8,5J i Et 35, oraz dwie w rozmiarze 19'' 9,5J i r贸wnie偶 ET 35...
Generalnie s艂ysza艂em 偶e je偶eli rozmiary s膮 r贸偶ne k贸艂 to powinno si臋 w臋偶sze na prz贸d, szersze na ty艂 偶eby to jako艣 wygl膮da艂o. Problem w tym 偶e u mnie wszystkie ko艂a posiadaj膮 opony w rozmiarze 235/35/r19, czyli te szersze posiadaj膮 ,,naci膮g''.
Po kupnie auta za艂o偶y艂em szersze ko艂a na prz贸d, a w臋偶sze na ty艂 ( nie przygl膮da艂em si臋 specjalnie, my艣la艂em 偶e s膮 takie same ko艂a wszystkie) i 艣miga艂o si臋 spoko, ma艂o ci艣nienia troch臋 w oponach bo poni偶ej 2 bar ( nie wiem ile wali膰, auto sta艂o w miar臋 dobrze wi臋c nawet nie sprawdza艂em) i tak po艣miga艂em kilka kilometr贸w i nie zauwa偶y艂em jaki艣 specjalnych tar膰 czy co艣, ale mi臋dzy gum臋, a wahacz od wewn膮trz nie wchodzi nawet ma艂y palec, ale nie s艂ycha膰 tarcia.
Przy zamianie k贸艂 ( w臋偶sze na prz贸d) nast膮pi艂o ci膮g艂e, s艂yszalne tarcie z przodu( wi臋kszy pion opony w w臋偶szej feldze, w szerokiej by艂 naci膮g)
Generalnie zauwa偶y艂em r贸wnie偶 偶e z przodu mam dystanse,a z ty艂u nie ( chyba :D, generalnie sporo otwor贸w, tylko 5 dost臋pnych, reszta ,,za艣lepione'' plus wida膰 偶e co艣 do piasty jest zamontowane wi臋c to to chyba ;) .
Przy pr臋dko艣iach 90 - 100 km/h i wi臋cej czu膰 bardzo mocne drgania kierownicy, ale to pewnie przez lekko pokrzywione felgi, do 80 jest spokojnie.
S膮 u偶ytkownicy na forum S1 z alu 19'', jak z trwa艂o艣ci膮 zawieszenia, bardzo leci w por贸wnianiu do serii? Generalnie ja na tych alu je偶d偶臋 jak dziadek, byle do艂ek czy dziurka zwalniam itd 偶eby za bardzo nie przeci膮偶a膰 element贸w no艣nych auta.
Co do kwestii zawieszenia, to jest to seria, miedzy ko艂em a nadkolem jest sporo miejsca.
Z g贸ry dzi臋ki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

G贸ra

G贸ra
 Tytu艂: Re: Felgi do S1
PostNapisane: 3 wrz 2017, o 19:48 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
niestety nie.

G贸ra

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 19:55 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 317 KM/428NM
Co ty miales 9.5j dystans i et 35 z przodu? Przeciez to wystaje wtedy z 2 centy bez dystansu....ja pitole jak sie takim "szerokim" jezdzi?

G贸ra

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 20:14 

Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2011, o 23:28
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
W SI niekoniecznie ;)

G贸ra

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 20:58 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 317 KM/428NM
Matt napisa艂(a):
W SI niekoniecznie ;)

Tak poka...bo mi sie wydawa艂o ze kto艣 pisa艂 8.5 j et 35 byly na styk w S1....

G贸ra

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 20:59 

Do艂膮czy艂(a): 19 sie 2011, o 23:28
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Ja mia艂em 18" 8j et35 i by艂o daleko

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2017, o 09:32 

Generalnie du偶o nim na tych ko艂ach nie poje藕dzi艂em, bo powietrze lekko ucieka i felgi lekko krzywe wi臋c teraz na seryjnych 16" je偶d偶臋. Ale bardzo ciekawe do艣wiadczenie, czuje si臋 jakby si臋 jecha艂o czo艂giem, kierownica ci臋偶ej chodzi, czu膰 ka偶dy kamyczek pod ko艂ami, poprzeczne nier贸wno艣ci asfaltu s膮 nieprzyjemne, pewnie gdybym dobi艂 ci艣nienie gdzie艣 na 3.0 bar tak jak radz膮 to w og贸le bym jak taczk膮 je藕dzi艂 :) prowadzenie tutaj du偶y plus, przy ma艂ych pr臋dko艣ciach na zakr臋tach itd czu膰 偶e szerokie ko艂o klei si臋 do asfaltu. Co do wysoko艣ci auto stoi w zasadzie tak samo wysoko jak seria, tak偶e o przycieranie ko艂em o nadkole nie wchodzi w gr臋. Jedyne czego si臋 boj臋 to tej ma艂ej odleg艂o艣ci od wahacza z przodu do ko艂a i opony, 偶eby na zakr臋tach, hamowaniu itd nie tar艂o co艣 tam :/

Kwestia tego 偶e auto trz臋sie przy 90 km/h +++ b臋dzie prawdopodobnie rozwi膮zana - g艂upi nie pomy艣la艂em o tym 偶e Skoda posiada otw贸r centruj膮cy 57,1mm, a te felgi wi臋kszy... I po prostu przykr臋ca艂em te 艣ruby ,, na czuja ''. B臋d臋 musia艂 kupi膰 pier艣cienie centruj膮ce ( jeden posiadam, znalaz艂em w baga偶niku, jest na nim napisane 57,1 x 72,5 i faktycznie da si臋 go na艂o偶y膰 艂adnie na te 19'' od wewn膮trz).

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2017, o 18:32 

Mam jeszcze jedno pytanie: skoro na feldze 8,5J ( przy oponach 235/35/r19) z przodu trze o wahacz, a przy 9,5 J nie trze ( przy tych samych oponach) bo powsta艂 naci膮g, to je偶eli na te w臋偶sze opony za艂o偶臋 opony 225/35/r19 to gdybym chcia艂 za艂o偶y膰 je na felg臋 8,5 J i na prz贸d da膰, to by tar艂o czy nie? Wiem 偶e w zasadzie troch臋 wr贸偶enie z fus贸w, ale mo偶e kto艣 da rad臋 pom贸c w tej kwestii? :D

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: