Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 lis 2017, o 14:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 sie 2017, o 18:07 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 19:26
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Witam serdecznie,

postanowi艂em troszeczk臋 dopie艣ci膰 moj膮 skodzink臋 i usun膮膰 rzeczy, kt贸re mnie w niej dra偶ni膮.

Ot贸偶, szyba czo艂owa w moim aucie by艂a wymieniana (2010 rok w ASO), s艂upki z przodu nie s膮 do ko艅ca doci艣ni臋te.
Zaraz po zakupie wyci膮gn膮艂em je i okaza艂o si臋, 偶e brakuje paru spinek - zosta艂y dokupione i zamontowane.

Jednej rzeczy jednak nie uda艂o mi si臋 zrobi膰, w g贸rnej cz臋艣ci s艂upka szyby znajduje si臋 taka metalowa cz臋艣ci z pomara艅czowym paskiem. Nie uda艂o mi si臋 s艂upka w ten element wdusi膰, wsun膮膰.

Chcia艂bym ten element zdemontowa膰, osadzi膰 w os艂onie s艂upka i wdusi膰 z powrotem.

Tutaj moje pytanie, czy ta kostka jest po艂膮czona z AIRBAC'iem? czy mog臋 j膮 wyci膮gn膮膰?

Metalowa cz臋艣膰 znajduje si臋 pod napisem AIRBAC.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 sie 2017, o 08:06 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Jak si臋 boisz to po prostu zdejmij klemy z akumulatora i dopiero wtedy rozpinaj.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2017, o 18:09 

To nie jest kwestia strachu, a ch臋膰 dowiedzenia si臋 co to jest i za co odpowiada.

Zauwa偶y艂em, 偶e w s艂upkach tylnej szyby znajduje si臋 podobny mechanizm.

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2017, o 21:16 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Fot臋 wrzu膰.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2017, o 17:11 

Nie mam niestety zdj臋膰 ale ju偶 zrobi艂em. Od艂膮czy艂em akumulator i do dzie艂a.

Na pocz膮tek odci膮gamy uszczelk臋 drzwi, na ca艂ej d艂ugo艣ci s艂upka. Uszczelka nachodzi na obudow臋 i j膮 usztywnia.

Obudow臋 s艂upka wyrywamy do wewn膮trz auta - obudow臋 s艂upka kierowcy wyrywamy w stron臋 pasa偶era wzd艂u偶 szyby przedniej.
Mocowania w s艂upku jak i same spinki s膮 naprawd臋 twarde i na pewno nie p臋kn膮.
Dolna cz臋艣膰 obudowy s艂upka jest wsuni臋ta za kokpit, g贸rna trzyma si臋 na metalowym mocowaniu, kt贸ry trzyma pomara艅czowy pasek 艂膮cz膮cy obudow臋 s艂upka z s艂upkiem. Na ca艂ej d艂ugo艣ci s艂upka mamy 3 spinki i w 4 otworze na samej g贸rze znajduje si臋 metalowy zaczep.
Jest to zapewne zabezpieczenie, dzi臋ki kt贸remu podczas wystrza艂u poduszki s艂upek pow臋druje pod podsufitk臋 a nie w twarz pasa偶era.

Najlepiej jest chwyci膰 obudow臋 i wyrywa膰 od do艂u do g贸ry, i sam膮 g贸r臋 wysun膮膰 energicznie do g贸ry. Je偶eli jednak wyrwiecie obudow臋, a metalowa cz臋艣膰 zostanie najprawdopodobniej b臋dzie ju偶 do wymiany. Ta metalowa cz臋艣膰 ma dwa ma艂e takie bolce, kt贸re przy delikatnym wyginaniu si臋 wy艂amuj膮.
Mocowanie metalowe nale偶y jakim艣 twardym plastikiem na oko艂o podwa偶a膰 a偶 wyskoczy.
Mocowanie to jest raczej jednorazowe, u mnie zaraz po wyj臋ciu s艂upka te metalowe bolce p臋k艂y.
Ze wzgl臋du na brak cz臋艣ci zamiennej ja to delikatnie posmarowa艂em kropelk膮 i przy艂o偶y艂em. Teraz poszukuje nowych tych mocowa艅. Kleju da艂em tyle co kot nap艂aka艂, by przy wymianie nie mie膰 problemu.

Zdj臋膰 niestety nie mam. Ale mam nadziej臋, 偶e m贸j opis komu艣 pomo偶e - wszystkie czynno艣ci wykonywa艂em przy wy艂膮czonym akumulatorze.

Pozdrawiam.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj: