Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lis 2017, o 11:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 maja 2017, o 07:29 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 19:26
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Witam serdecznie,

zakupi艂em w tygodniu transmiter FM do autka. Nie u艣miecha mi si臋 zmiana radia, z tego wzgl臋du, 偶e ceni臋 sobie oryginalno艣膰 w aucie i obs艂ug臋 wszystkich dostarczonych przez producenta rozwi膮za艅.

Zakupiony Transmiter to Roidmi 2s - urz膮dzenie 艣wietne, zdecydowanie spe艂nia moje oczekiwania.

Jedyny problem, to umiejscowienie urz膮dzenia. Schowek pod panelem klimatyzacji, po wsadzeniu urz膮dzenia, si臋 nie zamyka. Dodatkowo w owym gnie藕dzie jest sta艂e napi臋cie.

Pomy艣la艂em, 偶e m贸g艂bym zamontowa膰 zapalniczk臋 w ma艂ym schowku znajduj膮cym si臋 w pod艂okietniku, obok r臋cznego.
I tutaj pytanie do was.

Nie chc臋 rozbiera膰 p贸艂 auta, wi臋c pomy艣la艂em, 偶e zasilanie po zap艂onie wezm臋 z radia. Teraz pytanie czy zasilanie, id膮ce do radia bez problemu wytrzyma obci膮偶enie oko艂o 4A?
Transmiter posiada dwa wbudowane gniazda potrafi膮ce 艂adowa膰 jednocze艣nie napi臋ciem do 2.4A.

I jeszcze pytanko czy ten schowek znajduj膮cy si臋 obok r臋cznego, mo偶na jako艣 wyci膮gn膮膰, by zrobi膰 w nim dziur臋 na odpowiedni膮 艣rednic臋 itp.
Zdj臋cie szufladki, w kt贸rej planuj臋 zamontowa膰 zapalniczk臋:
Obrazek

殴r贸d艂o: google.pl/allegro.pl

Dzi臋kuj臋 z g贸ry za pomoc i uwagi.
Pozdrawiam
Krzysiek

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 maja 2017, o 07:41 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 314 KM/435NM
ale jakie funkcjonalno艣ci mia艂by艣 straci膰?

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2017, o 08:15 

1. Wy艣wietlacz na liczniku,
2. Sterownie z kierownicy,
3. Oryginalna zmieniarka,
Dodatkowo Transmiter kosztowa艂 mnie 80 zl, a porz膮dne radio to koszt okolo 500 zl. Dodam jeszcze 偶e to rozwi膮zanie w pe艂ni spe艂nia moje wymagania.

Jednak wracaj膮c do tematu gniazda zapalniczki, a nie czemu nie chc臋 radia zmienia膰, plus z radyjka wytrzyma?

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2017, o 10:23 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2015, o 18:54
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Podepnij sobie transmiter na tylnym tunelu gdzie te偶 jest g i do zapalniczki nie b臋dzie Ci przeszkadza膰 a zasi臋g powinien by膰 wystarczaj膮cy

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2017, o 10:43 

Ale z ty艂u jest chyba te偶 sta艂y zap艂on? transmiter posiada pod艣wietlane gniazda USB, wi臋c potrzebuj臋 obowi膮zkowo zapalniczki z zasilaniem po zap艂onie.

Dodatkowo Transmiter posiada wbudowany mikrofon i s艂u偶y jako zestaw g艂o艣nom贸wi膮cy, wi臋c umiejscowienie go z ty艂u odpada.

Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2017, o 11:15 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Ka偶da zapalniczka jest sterowana niezale偶nie od zap艂onu.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2017, o 11:31 

No w艂a艣nie, dlatego jak pisa艂em w pierwszym po艣cie, chc臋 zrobi膰 now膮 zapalniczk臋 w wybranym przeze mnie miejscu.

I ponawiam pytanie, na kt贸re nie otrzyma艂em jeszcze odpowiedzi:
1. Czy je偶eli wezm臋 zasilanie z radia, to wytrzyma instalacja obci膮偶enie oko艂o 4A. Radio jest na bezpieczniku 10A, wi臋c my艣l臋 偶e spokojnie radio nie zabiera ca艂ego zapasu.
2. Czy mo偶na wymontowa膰 sam膮 ta wysuwan膮 kiesze艅 (schowek obok d藕wigni hamulca r臋cznego)?

G贸ra

PostNapisane: 9 maja 2017, o 16:45 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Trzeba by popatrze膰 ile radio ma mocy :) 10A daje raptem 120W. Pytanie jakiego "strza艂a" pr膮dowego daje to ustrojstwo w momencie podania pr膮du / wpi臋cia. Ostatnio mnie pasa偶erowie nieco zdenerwowali, bo jak wpinali 艂adowark臋 z ty艂u to im podobno dymek poszed艂 .....

a tak z innej beczki - nie da艂oby si臋 tego wrzuci膰 w zamian za nieu偶ywany przycisk na konsoli 艣rodkowej / ko艂o radia ? Wyj膮艂em dzi艣 za艣lepk臋 - miejsce wygl膮da do艣膰 obiecuj膮co.

G贸ra

PostNapisane: 10 maja 2017, o 09:20 

Hym, radio mam oryginalne Symphony CD. Co do tego miejsca, to transmiter jest za duzy. Dobra. Autko oddaje na warsztat (wymiana rozrz膮du, itp.) I wezme sie za monta偶. Mam miernik to pomierz臋 obci膮偶enie

G贸ra

PostNapisane: 10 maja 2017, o 19:12 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Mi si臋 MFD trafi艂. I w sumie szkoda 偶e nie jaki艣 rz臋ch bo bym spokojnie wstawi艂 JVC z usb / bluetoothem i fajnie dzia艂aj膮cym zestawem g艂o艣nom贸wi膮cym po poprzednim aucie ..... A tak z jednej strony szkoda dekompletowa膰 a z drugiej to jako艣 tak ma艂o plus贸w ma to radio....

Te偶 zakupi艂em to roidmi przymierzy艂em i faktycznie - niewiele, ale mu brakuje 偶eby wesz艂o zamiast atrapy przycisku jak si臋 dekielek wyjmie ... trzeba by "rozwierci膰" ....

No i tu pytanie - czy u ciebie to roidmi nie buczy ? Bo moje niestety jak dam g艂o艣niej to buczy ....

G贸ra

PostNapisane: 12 maja 2017, o 18:57 

Ja narazie nie chc臋 inwestowa膰 w radio/nawigacj臋 dlatego kupilem transmiter.

Samo urz膮dzenie posiada w sklepie play dedykowan膮 aplikacje Roidmi.
Jako艣膰 d藕wi臋ku: d藕wi臋k jest delikatnie sp艂aszczony - trzeba zmniejszy膰 bass by uzyska膰 sensowne wysokie tony. (SYMPHONY-CD: niskie tony - 5, wysokie tony: 8) Delikatne szumy pojawiaja sie przy glosnosci 30. Przy 45 sa wyra藕niejsze, ale nie s膮 jako艣 mega dokuczaj膮ce. Ale powiedzmy sobie szczerze, przy g艂o艣no艣ci 30, b臋benki w uszach maj膮 ju偶 do艣膰, a szum podczas s艂uchania muzyki jest nie s艂yszalny.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: