Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 wrz 2018, o 01:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 3 maja 2011, o 10:58 

Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2011, o 16:17
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 179KM/353Nm
Witam,

Posiadam Skode Superb I z 2005 roku. Silnik 1.9 TDI AWX. Przebieg ~160000km.

Jezdzi sie bardzo przyjemnie jednak jak dla mnie samochod jest troszke za slaby (przesiadlem sie z okulara 2.8 V6 204KM).
Chcialbym poddac auto chiptuningowi. Zalozylem ten watek, zeby uzyskac jakies opinie innych osob, ktore maja juz takie autka/silniki po wirusie.Jak to wszystko wyglada po oprocz tego, ze samochod fajniej jezdzi? Glownie chodzi mi o informacje na temat tego czy po takim zabiegu nagle auto nie staje sie awaryjne (jak jest ze sprzeglem, turbina, wtryskami, itp.)? Jak jest ze spalaniem?

Moj zamysl jest taki, zeby oddac samochod do Master's Tuning (bo mam ich na miejscu w Piasecznie) i niech fachowcy je zhamuja na serii, pomierza wszystko i wydadza werdykt czy warto sie pchac w podnoszenie mocy w moim silniku czy nie. Po prostu na chwile obecna w aucie nie dzieje sie nic. Jedyne wymiany to eksploatacja i takie cos mi odpowiada bo samochod ma jezdzic, a nie stac w warsztacie :) Oczywicie licze sie z tym, ze po chipie zuzycie materialow bedzie wieksze i to tez jest do przyjecia przeze mnie, ale chcialbym sie ustrzec "lawinowej" serii awarii ;) Wiem ze tutaj jest cos za cos, ale powiedzmy to ze sprzeglo czy turbina mi padnie iles tam tysiecy kilometrow wczesniej niz jakby chipa nie bylo to jest dla mnie oczywiste. Bardziej chodzi mi o to czy nie jest tak ze po chipe wyskakuja jakies check enginy i inne bzdety bo czujniczkom cos sie nie zgadza.

Auto znam praktycznie od poczatku i zadnych powaznych usterek przy silniku lub przeniesieniu napedu nie bylo. Ogolnie auto jezdzi jak nalezy i nie ma zadnych problemow. Wydaje mi sie, ze silnik jest dobrym pacjentem do chiptunigu, ale chcialbym tez uslyszec Wasze opinie. Wstepnie chcialbym podniesc moc do okolic 160-170 KM (~-360-380Nm), czyli teoretycznie bezpiecznie. Jak ta operacja sie powiedzie i bede zadowolony to pozniej bede myslec o dalszych modyfikacjach, zeby bylo ~200KM, ale to juz wiem, ze bez wymiany osprzetu sie nie obejdzie :)

Z gory dziekuje ze wszelkie wypowiedzi i opinie.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 3 maja 2011, o 12:27 
Witaj. Ja mam wgrane mapy z innej w-wskiej firmy. Zabieg odby艂 si臋 przy 164000km, spalanie pozosta艂o na niezmienionym poziomie, po 4ty艣 km nic si臋 nie dzieje, 偶adnych kontrolek ani nic o czym pisa艂e艣. Mog臋 powiedziec 偶e auto jest du偶o bardziej elastyczne i od ni偶szych zakres贸w obrot贸w naprawd臋 chce jecha膰. Wyprzedzanie na 4 i 5 biegu to bajka a zdziwione wielkie oczy kierowc贸w z wyprzedzanych Passat贸w B6 2.0 TDI to bezcenny widok.

G贸ra

PostNapisane: 3 maja 2011, o 14:05 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 4 cze 2010, o 13:48
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Mia艂em taki silnik w O1 (oznaczenie ASZ), zrobiony przy 13,5 ty艣. na 166KM, 394NM.Przejecha艂em nim ponad 150 tys.,a potem sprzeda艂em.
Jedyny problem mia艂em ze sprz臋g艂em ,ale w tych silnikach by艂 problem, nawet przy seryjnym silniku.Ja w efekcie zmieni艂em na te od wersji 150KM.
A tak tylko materia艂y eksploatacyjne, tarcze starczy艂y na 100ty艣., klocki prz贸d jakie bym nie za艂o偶y艂 na 40, a ty艂 po 50 ty艣.
Oleju od wymiany do wymiany (15ty艣.) prawie nie dolewa艂em, a je艣li juz to jakie艣 艣ladowe ilo艣ci.
Je艣li jeste艣 pewien auta i b臋dziesz dba艂, to r贸b 艣mia艂o, nic nie powinno sie dzia膰.Zreszt膮, przed chipem, Masters zapewne postawi diagnoz臋 i wyda werdykt co i jak.

gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/

G贸ra

PostNapisane: 3 maja 2011, o 15:18 

Do艂膮czy艂(a): 21 lut 2010, o 23:10
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
M贸j mia艂 wgranego chipa ju偶 przy 30 tys km, teraz mam prawie 240 tys i poza zmian膮 sprz臋g艂a z ko艂em dwumasowym przy 170 tys km nic z艂ego si臋 nie dzia艂o. Spalanie wg. mnie delikatnie spad艂o.

G贸ra

PostNapisane: 3 maja 2011, o 19:23 

Bardzo dzi臋kuj臋 za odpowiedzi. Widz臋, 偶e nie ma czego si臋 obawia膰. Teraz oddam auto na przegl膮d, 偶eby zmieni膰 olej, filtry i co tam wyjdzie, a potem pewnie hamownia :)

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2011, o 19:21 

Podnosz臋 temat bo by艂em hamowa膰 auto :-)

Wysz艂o tak...
Obrazek

Seria oko艂o 140PS i 300Nm. Po programie 178,5KM i 353,5Nm.

Autko fajnie je藕dzi ale jest jeden problemik. Dzi艣 jak jecha艂em to zauwa偶y艂em, 偶e mi si臋 sprz臋g艂o potrafi 艣lizn膮膰. Powiedzmy, 偶e tego si臋 spodziewa艂em bo jest ju偶 wys艂u偶one. Og贸lnie chc臋 je wymieni膰 na nowe. I teraz pytanie. Co w艂o偶y膰? Za艂o偶y膰 n贸wk臋 LUK/SACHS czy kombinowa膰 z czym艣 innym? Mo偶liwe, 偶e jeszcze b臋d臋 chcia艂 w przysz艂o艣ci co nieco podnie艣膰 (+ FMIC). I przy okazji. Jakie s膮 koszta wymiany sprz臋g艂a (komplet - bez ko艂a dwumasowego bo rozumiem, 偶e wymiana sprz臋g艂a nie wymaga wymiany ko艂a)?

Pozdrawiam!

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2011, o 19:47 

Do艂膮czy艂(a): 21 lut 2010, o 23:10
Nie wymaga, ale jak co艣 dr偶y przy przyspieszaniu to mo偶na pomy艣le膰 o zmianie, 偶eby nie p艂aci膰 2 razy za robot臋. Jak tylko si臋 艣lizga to nie potrzeba.

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2011, o 20:30 

Imi臋: jak w nicku
Do艂膮czy艂(a): 8 maja 2010, o 12:10
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Ja bym wybra艂 LUKA

G贸ra

PostNapisane: 20 maja 2011, o 21:22 

Og贸lnie tylko si臋 艣lizga. Jutro jad臋 w tras臋 wi臋c zobacz臋 co i jak bo dzi艣 to tylko po mie艣cie je藕dzi艂em.

Drga艅 nie ma wi臋c pewnie wymieni臋 na nowy komplet i b臋d臋 艣miga膰 :-)

A co koledzy s膮dz膮 o wykresie?

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2011, o 08:01 
Wg. mnie bardzo 艂adny przebieg momentu, w du偶ym przedziale obrot贸w jest ponad 300Nm a to wa偶ne przy wyprzedzaniu. 艁adnie wyci膮gni臋to kucyki ale to zapewne z uwagi na dobry stan silnika skoro w serii mia艂 140KM. Zr贸b sprz臋g艂o i 艣migaj

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2011, o 12:44 

Do艂膮czy艂(a): 29 lip 2010, o 18:37
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Klosiak, patrz膮c na przebieg momentu i warto艣膰 mocy maksymalnej, a tak偶e hamowni臋, stawiam na Mastersa. Zgad艂em? :)

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2011, o 12:53 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Aktualnie: 1000.500.100.900
Obrazek

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

Ostatnio edytowano 23 kwi 2014, o 16:36 przez Misiek Fisiek, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2011, o 13:36 

Tak...chip robiony u Mastersa :-)

Dzis przejechalem trase i jest wypas. Wlasnie o to mi chodzilo. Auto lepiej jedzie w przedziale 80-180 km/h :-)

Niestety delikatny slizg jest takze sprzeglo do roboty bedzie. W sytuacjach gdy jade powiedzmy kolo 80km/h na 4 biegu (obroty ~2000) i mu mocno depne. Jak operuje gazem delikatnie i plynniej to slizgu nie ma. Na 5-tce podobnie.

Czy trzeba wymianiac dwumase razem ze sprzeglem czy nie ma takiej potrzeby? Pytam bo mechanik mi dzis powiedzial, ze trzeba razem z dwumasem. Ma tez mi poszukac zestawu bez dwumasy i jak znajdzie to pewnie wloze cos w tym stylu.

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2011, o 14:41 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2010, o 23:34
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Wedlug mnie komplet powinien poleciec, bo po pierwsze po co ladowac sie 2 razy w koszta ( zdjecie zalozenie skrzyni ) a po drugie czas tych napraw.. Zobaczysz zreszta, jak zdejma skrzynie, bo byc moze dwumas jest zdrowy i rzeczywiscie beda to zbedne koszta ale bym sie przymierzal do wariantu pierwszego.

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2011, o 17:06 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2011, o 04:37
Koledzy kupi艂em niedawno Superba z AWX. Poprzedni w艂a艣ciciel podni贸s艂 na 162KM i 360Nm. Mi to styka ale jest jeden problem. Przy dynamicznym przyspieszaniu na 4 i 5 biegu w okolicach 2000 obr wyst臋puje charakterystyczne szarpni臋cie wozem. Jak jad臋 spokojnie to jest ok. Co to mo偶e by膰? Sprz臋g艂o i skrzynia chodzi bez zarzutu, drga艅 poza tym jaki艣 wi臋kszych nie ma.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: