Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 27 lut 2017, o 03:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 25 sty 2015, o 11:30 

Do艂膮czy艂(a): 9 sty 2015, o 21:12
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 166KM/379Nm
Witam jak w temacie jak dobra膰 si臋 do tylnej kanapy, chce zamontowa膰 pokrowce z eko-sk贸ry ale nie wiem jak przytwierdzona jest kanapa, moja nie jest rozk艂adana,
czyta艂em 偶e da rade to zrobi膰 bez narz臋dzi ale nie chce czego艣 powyrywa膰.
Pozdr.
Krzysiek

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 25 sty 2015, o 14:00 

Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2014, o 09:11
Prz贸d siedziska do g贸ry by uwolni膰 kanap臋 (schodzi 艂atwo), teraz nale偶y mocno pchn膮膰 do ty艂u w stron膮 baga偶nika (naprawd臋 mocno) jednocze艣nie poci膮gaj膮c do g贸ry by uwolni膰 kanap臋 z zatrzask贸w pod oparciem. I ju偶 masz siedzisko zdemontowane.
Powodzenia

G贸ra

PostNapisane: 25 sty 2015, o 15:30 

A co z oparciem, ju偶 p贸jdzie g艂adko po zdj臋ciu siedziska ?

G贸ra

PostNapisane: 25 sty 2015, o 21:29 

No c贸偶, wygl膮da to tak.
Najpierw demontujemy zag艂贸wki,wyci膮gamy je , nast臋pnie wyci膮gamy plastikowe prowadnice od nich z oparcia, s膮 jednocze艣nie mocowaniami oparcia kanapy. Po wyci膮gni臋ciu zag艂贸wk贸w i tych plastikowych tulei (prowadnic) energicznie poci膮gamy za g贸rn膮 cz臋艣膰 oparcia do siebie. Natomiast mocowanie pasa 艣rodkowego nale偶y odkr臋ci膰, ale to ju偶 oczywiste. Przy wyci膮ganiu tulei zwr贸膰 uwag臋 na blaszki blokuj膮ce je wewn膮trz oparcia.
Pro艣ciej ju偶 nie potrafi臋 opisa膰.

G贸ra

PostNapisane: 26 sty 2015, o 00:54 

W艂a艣nie sprzedawca pokrowc贸w m贸wi艂 co艣 o tych tulejach, tak samo z przodu, zastanawia艂em si臋 jak je wyj膮膰, dzi臋ki za info, na dniach b臋d臋 z nimi walczy艂 :)

G贸ra

PostNapisane: 27 sty 2015, o 15:36 

Uda艂o mi si臋 za艂o偶y膰 pokrowce na przednie fotele, dzi臋ki Bogu 偶e nie musia艂em 艣ci膮ga膰 tych plastikowych tulei, napisz mi jak si臋 do nich dobra膰, i czy na pewno trzeba je demontowa膰, z tego co patrzy艂em to te tuleje s膮 wewn膮trz oparcia i chyba nie trzymaj膮 nic wi臋cej jak tylko zag艂贸wki ?, sam ju偶 nie wiem, jedyn膮 blaszk臋 kt贸r膮 widzia艂em to by艂a blaszka od tego przycisku na tulei aby umo偶liwi膰 wyj臋cie ca艂kowite zag艂贸wka ?
Pozdr.
Krzysiek

G贸ra

PostNapisane: 27 sty 2015, o 17:40 

Niestety nie tylko. Te tuleje maj膮 d艂ugo艣膰 kilkunastu cm i trzymaj膮 ca艂e oparcie kanapy. Blaszka na zabezpiecza przed wyj臋ciem. Musisz pokombinowa膰 jak chcesz zdj膮膰 oparcie. Ma艂y 艣rubokr臋t do odginania blaszki podobnie jak w konektorach i tyle. Jak nie wiesz jak wygl膮da prowadnica (prowadnik) wpisz w wyszukiwark臋 nawet allegro i zobaczysz w czym rzecz.

G贸ra

PostNapisane: 27 sty 2015, o 17:58 

M贸wisz o takiej prowadnicy http://czesciskoda.pl/803-prowadnica-zaglowka-regulowanego-fabia-octavia-i-superb-i.html
nie wiem jak to ma trzyma膰 ca艂e oparcie kanapy i do czego, powinno by膰 co艣 za kanap膮 w baga偶niku w takim razie ?

G贸ra

PostNapisane: 27 sty 2015, o 20:07 

W艂a艣nie o tym. Na grodzi do baga偶nika s膮 uchwyty metalowe, w kt贸re wpuszcza si臋 te tuleje. Jak zdejmiesz to wszystko stanie si臋 jasne. Dzia艂aj ;)

G贸ra

PostNapisane: 28 sty 2015, o 17:23 

Wreszcie si臋 uda艂o, mia艂e艣 racj臋 oparcie trzyma si臋 na tych prowadnicach, tylko zmyli艂 mnie opis o szukaniu blaszek, kt贸rych nie ma :), wystarczy wsun膮膰 p艂aski 艣rubokr臋t w szczelin臋 i wepchn膮膰 ten klin do 艣rodka i z do艣膰 du偶膮 si艂膮 wyj膮膰 w g贸r臋 prowadnic臋. Potem wystarczy oparcie g贸rn膮 cz臋艣膰 poci膮gn膮膰 do siebie (demontuj膮c wcze艣niej os艂on臋 pasa) nast臋pnie wyj膮膰 na dole oparcie z zaczepu z bocznego plastiku. Oparcie jest przykr臋cone na jedn膮 艣rub臋 torx do 艣ciany baga偶nika, uchwyt znajduje si臋 na dole przy pasie z prawej strony. Kanapa ma dwa zaczepy (pr臋ty w kszta艂cie litery U) wystarczy z przodu szarpn膮膰 energicznie do g贸ry, potem wysun膮膰 cz臋艣膰 tyln膮 spod oparcia. Otwory w kt贸re wchodz膮 zaczepy kanapy maj膮 plastikowe os艂ony (takie prostok膮ty z wyprofilowanymi wej艣ciami u艂atwiaj膮ce wsuni臋cie zaczepu w kszta艂cie litery U) przy wk艂adaniu trzeba zwr贸ci膰 uwag臋 czy s膮 na swoim miejscu, mi niestety troch臋 pop臋ka艂y albo by艂y ju偶 skrusza艂e :) i z jednej strony kanapa wyskakiwa艂a mi z zaczepu dobrze 偶e za oparciem w 艣cianie baga偶nika by艂 taki plastik s艂u偶膮cy do niczego :). Pokrowce z eko-sk贸ry prezentuj膮 si臋 ca艂kiem fajnie jak by by艂a oryginalna sk贸ra, dopiero z bliska mo偶na dopatrze膰 si臋 r贸偶nic ;).
Pozdrawiam
Krzysztof

Obrazek Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 28 sty 2015, o 18:42 

Widzia艂em takie prowadnice te偶, ale w moich by艂y blaszki. Zasada jest ta sama. Gratuluj臋 samodzielnej pracy :)

G贸ra

PostNapisane: 17 gru 2016, o 19:24 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 10 gru 2016, o 23:29
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Czy je艣li tylna kanapa ma podgrzewania, zasada jej demonta偶u jest taka sama jak spos贸b opisany wy偶ej przez koleg贸w?

G贸ra

PostNapisane: 18 gru 2016, o 21:18 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2011, o 16:45
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
shadow79 napisa艂(a):
Uda艂o mi si臋 za艂o偶y膰 pokrowce na przednie fotele, dzi臋ki Bogu 偶e nie musia艂em 艣ci膮ga膰 tych plastikowych tulei, napisz mi jak si臋 do nich dobra膰, i czy na pewno trzeba je demontowa膰, z tego co patrzy艂em to te tuleje s膮 wewn膮trz oparcia i chyba nie trzymaj膮 nic wi臋cej jak tylko zag艂贸wki ?, sam ju偶 nie wiem, jedyn膮 blaszk臋 kt贸r膮 widzia艂em to by艂a blaszka od tego przycisku na tulei aby umo偶liwi膰 wyj臋cie ca艂kowite zag艂贸wka ?
Pozdr.
Krzysiek

Witam Kolego
Zak艂adanie pokrowc贸w na przednie fotele nie jest polecane gdzie艣 o tym czyta艂em - jak b臋dzie skuteczno艣膰 bocznych poduszek po za艂o偶eniu pokrowc贸w nie wiem jak s膮 one uszyte - lepiej to przemy艣le膰.
Warto sprawdzi膰 dla w艂asnego bezpiecze艅stwa.
Pozdrawiam Andrzej

G贸ra

PostNapisane: 18 gru 2016, o 22:14 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 10 gru 2016, o 23:29
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
apm16 napisa艂(a):
shadow79 napisa艂(a):
Witam Kolego
Zak艂adanie pokrowc贸w na przednie fotele nie jest polecane gdzie艣 o tym czyta艂em - jak b臋dzie skuteczno艣膰 bocznych poduszek po za艂o偶eniu pokrowc贸w nie wiem jak s膮 one uszyte - lepiej to przemy艣le膰.
Warto sprawdzi膰 dla w艂asnego bezpiecze艅stwa.
Pozdrawiam Andrzej

S膮 na to odpowiednie certyfikaty.

G贸ra

PostNapisane: 19 gru 2016, o 07:42 

W miejscach gdzie jest poduszka, producent u偶ywa innych nici kt贸re w razie odpalenia poduszki maj膮 pu艣ci膰 szwy, ale czy w og贸le poddaje to testom i certyfikacji to nie wiem.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: