Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 13 gru 2018, o 11:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 27 maja 2014, o 17:59 

Do艂膮czy艂(a): 5 lis 2013, o 23:46
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Witam,

Wymieni艂em spr臋偶yny na seryjne KYB, opony 205/55x16 bo w艂a艣ciciel poprzedni wstawi艂 obni偶one ale ... no w艂a艣nie jest pewne ale poniewa偶 mimo wszystko prz贸d samochodu wydaje mi si臋 ze jest za nisko, os艂ona juz po艂amana a na trasie na jakim艣 garbie te偶 zaczepi艂em.
Czy w艂a艣ciciele z seryjnym zawieszeniem AWT mogliby powiedzie膰 jakie odleg艂o艣ci powinny by膰 mi臋dzy b艂otnikiem a ziemi膮 ewentualnie mi臋dzy najni偶szym punktem a ziemi膮 pod silnikiem.
Dodam 偶e ju偶 kolejny mechanik ogl膮da艂 auto i jako艣 konkret贸w nie ma niestety
Je偶eli nie wymy艣le nic do zimy to a偶 si臋 nie chce zastanawia膰 jak tym je藕dzi膰 jak b臋dzie wi臋cej 艣niegu

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 27 maja 2014, o 18:44 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
a amortyzatory sa orginalne???

G贸ra

PostNapisane: 27 maja 2014, o 19:30 

Imi臋: Emil
Do艂膮czy艂(a): 23 cze 2012, o 18:16
Aktualnie: 458KM/570Nm
Na oryginalnym zawieszeniu przestrze艅 mi臋dzy opon膮 a b艂otnikiem to szeroko艣膰 r臋ki ( oko艂o 8 cm. )

G贸ra

PostNapisane: 27 maja 2014, o 23:09 

Jak wcze艣niej pisa艂em s膮 zamienniki KYB ale podobno standardowe nie obni偶ane.
U mnie jest jakie艣 4cm wi臋c co mo偶e by膰 nie tak?

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2014, o 13:28 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Aktualnie: 1000.500.100.900
Geexx,

z tego co piszesz to wymieni艂e艣 spr臋偶yny, nie amortyzatory. Je艣li amortyzatory pozosta艂y fabryczne, a wcze艣niej je藕dzi艂y na obni偶eniu to prawdopodobnie nadaj膮 si臋 ju偶 tylko na 艣mietnik i dlatego auto jest tak nisko zawieszone. Tak wi臋c na pocz膮tek wyja艣nij:

1) czy zmienia艂e艣 spr臋偶yny czy amortyzatory na zamienniki KYB?
2) czy na samochodzie s膮 fabryczne amortyzatory?

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2014, o 11:10 

Zuber,

Wymieni艂em tylko spr臋偶yny bo w warsztacie sprawdzili 偶e nie ma potrzeby wymienia膰 amork贸w i s膮 chyba fabryczne ale tego nie jestem pewien.
Ale nie bardzo rozumiem co mia艂yby mie膰 za wp艂w na wysoko艣膰 zawieszenia amortyzatory zak艂adaj膮c z臋 nie by艂y to jakie艣 kr贸tsze wersje??

To jest jaka艣 masakra. Dzi艣 zje偶d偶aj膮c baaardzo wolno z kraw臋偶nika ok 10cm wys. zn贸w uderzy艂em przodem auta. Kurcze jak to sprawdzi膰 co jes nie tak?

G贸ra

PostNapisane: 30 maja 2014, o 11:46 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Aktualnie: 1000.500.100.900
Amortyzatory normalnie nie maj膮 wi臋kszego wp艂ywu na wysoko艣膰 ale je偶eli s膮 ju偶 zu偶yte to auto stoi na samych spr臋偶ynach i wtedy stan amortyzator贸w rzutuje ju偶 na wysoko艣膰 zawieszenia. Co wi臋cej, przy dziurze w nadkolu 4 cm powiniene艣 jeszcze spokojnie bezstresowo je藕dzi膰 gdyby amory by艂y zdrowe. To jedynie niewielkie obni偶enie. Wi臋c ja stawiam na amory - samoch贸d by艂 obni偶ony wi臋c zu偶y艂y si臋 szybciej.

Ale zanim wydasz jakiekolwiek pieni膮dze odezwij si臋 najpierw do:
elemenateur
albo
icegoranet
na ocp:
http://forum.octaviaclub.pl/viewforum.php?f=32
podaj im numery tych zamiennik贸w spr臋偶yn, kt贸re kupi艂e艣 i popro艣 ich o sprawdzenie czy na pewno pasuj膮 do Twojego samochodu i czy s膮 to zamienniki spr臋偶yn normalnej d艂ugo艣ci czy jakiej艣 wersji "sport".

Je偶eli oka偶e si臋, 偶e spr臋偶yny by艂y dobrane dobrze to ja skierowa艂bym si臋 w kierunku wymiany amortyzator贸w. To, 偶e w warsztacie "sprawdzili 偶e nie ma potrzeby wymienia膰" bym ola艂. Nie maj膮 do tego profesjonalnego sprz臋tu i jedyne co mog膮 zrobi膰 to po艣ciska膰 troch臋 w r臋ku i zobaczy膰 czy nic si臋 nie wylewa. Nie sprawdz膮 ile gazu zosta艂o i jaka jest si艂a t艂umienia w r贸偶nych zakresach pracy amortyzatora.

Ale licz si臋 z tym, 偶e nawet wymiana amortyzator贸w niekoniecznie musi rozwi膮za膰 problem.

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 13:48 

i niestety problem nadal jest nie rozwi膮zany... zawieszenie niskie i szorowanie os艂on膮 na koleinach podczas jazdy.
Mo偶e kto艣 z forumowicz贸w ma jakie艣 dane odno艣nie prze艣witu , ewentualnie wysoko艣ci jakie m贸g艂bym zmierzy膰... bo zima si臋 zbli偶a i jak nie rozwi膮偶e problemu to b臋dzie lipa.

G贸ra

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 20:31 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 8 gru 2013, o 13:10
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Geexx, Tw贸j problem wynika wprost z faktu, 偶e zastosowa艂e艣 zamienniki spr臋偶yn. Wiara (w tym przypadku) w to co pokazuj膮 katalogi jest oszukiwaniem samego siebie. Niestety taki lajf - nie chce mi si臋 opisywa膰 tematu w szczeg贸艂ach ale zapewniam, 偶e nie jeste艣 ani pierwszym ani ostatnim, kt贸ry dozna艂 takiej wtopy.

Jedn膮 jedyn膮 solucj膮 jest zastosowanie oryginalnych spr臋偶yn z ASO lub precyzyjnie dobranych oryginalnych u偶ywek z pewnego 藕r贸d艂a.
Czy zechcesz si臋 zastosowa膰 do mojej porady to ju偶 Twoja osobista decyzja. Ja powiedzia艂em wszystko co moim skromnym zdaniem by艂o niezb臋dne w Twojej sprawie.

Zamiennikami spr臋偶yn mo偶na trafi膰 tylko przez przypadek ale nie z katalogu. Problem istnieje nie tylko w KYB ale r贸wnie偶 u wszystkich innych dobrze znanych producent贸w.

G贸ra

PostNapisane: 18 wrz 2014, o 10:06 

Mej mam nadzieje 偶e to co m贸wisz nie sprawdzi si臋 w moim przypadku ale czas poka偶e.
um贸wi艂em si臋 na nast臋pny tydz. na wymin臋 amortyzator贸w, bo powiedzieli 偶e to pomo偶e i to jest przyczyna (cho膰 sam w to nie wierze 偶eby nowy amor m贸g艂 podnie艣膰 zawieszenie o 5 cm!).
Jednak powiedzia艂em 偶e je偶eli to nie pomo偶e to b臋d膮 musieli szuka膰 przyczyny bo za wymian臋 i cz臋艣ci nie b臋d臋 p艂aci艂.
C贸偶 zobaczymy co z tego wyjdzie ... jak b臋dzie po raz kolejny lipa to ASO, chocia偶 i tam jak by艂em to zacz臋li si臋 wycofywa膰 z przyj臋cia jak powiedzia艂em 偶e nie zap艂ac臋 jak nie b臋dzie podniesiony (chcieli wymienia膰 spr臋偶yny)... co warsztat to inna diagnoza , masakra.

G贸ra

PostNapisane: 18 wrz 2014, o 13:57 

Imi臋: Lukasz
Do艂膮czy艂(a): 27 cze 2013, o 16:13
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Mej napisa艂(a):
Geexx, Tw贸j problem wynika wprost z faktu, 偶e zastosowa艂e艣 zamienniki spr臋偶yn.

Najprawdopodobniej. O ile amory KYB sa fajne, o tyle sprezyny juz mniej. Mam w Vectrze I widac, ze auto siedzi nizej. I z tego co kojarze, nie ja jestem jedyny I wiecej jest narzekania, ze sprezyny od KYB siadaja juz nawet po miesiacu :roll:

"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."