Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 15 sie 2018, o 21:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 45 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Dob贸r opon
PostNapisane: 7 sie 2014, o 21:15 

Do艂膮czy艂(a): 9 sty 2014, o 21:06
Samoch贸d: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)
Jakie Hankook? Zamierzam wzi膮膰 K115 225. Maj膮 rant na felge?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 sie 2014, o 23:59 

Do艂膮czy艂(a): 31 maja 2014, o 01:04
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
rafal11 napisa艂(a):
ja kupilem wlasnie uzywke z PL na pirelli p7 z 2010 r i sa tragiczne! wyzabkowane i przez to masakrycznie glosne. jak bede zmienial to na bravuris 3 albo nokiany albo falkeny. tak do 300 za 225/45/17

Jak do 300 zeta, to przyjrzyj si臋 Zeetex'om. Jak rozwa偶a艂em zakup opon w og贸le nie bra艂em pod uwag臋 偶adnych "g贸wnianych" nieznanych marek. Ale jak zobaczy艂em i por贸wna艂em ich etykiet臋 (C, B, 68 db) z innymi, to zacz膮艂em si臋 zastanawia膰. Dzi艣 po 7000 km na tych oponach zastanawiam si臋 po co kupowa膰 dro偶sze opony... dzi艣 kosztuj膮 239 z艂. Ja dokupi艂em ubezpieczenie za 12 z艂 za opon臋 na rok. Dzi艣 (dos艂ownie dzi艣!) si臋 op艂aci艂o. Wpad艂em w dziur臋, felga dobi艂a, rozwali艂em opon臋. Przyjechali, prze艂o偶yli ko艂o, wulkanizator potwierdzi艂, 偶e nie da si臋 naprawi膰. Ubezpieczalnia przeleje zap艂acon膮 kwot臋 na moje konto.
http://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex- ... l#60029647

PS Nie 艣ledz臋 ju偶 forum. Je艣li masz pytania, pisz PW.

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 06:16 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Aktualnie: 1000.500.100.900
Etykiety to bajki. Chi艅czyki cz臋sto bij膮 markowe opony etykietami wi臋c co艣 chyba tu 艣mierdzi. Ale prawd膮 jest, 偶e towarzystwo na forach cz臋sto podchodzi do tematu tak jakby tylko na goodyear albo michelinach da艂o si臋 je藕dzi膰.
Co艣 jak z olejami. Motul, Millers albo b臋dzie katastrofa ;)

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 06:27 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Hankooki x 2 komplety - mam i jestem zadowolony, Dunlopy - 2 x komplety (zimowe) jestem zadowolony, Michelin - mia艂em i by艂em zadowolony, Pirelli - nie, nie, nie. :roll:

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 08:56 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 06:19
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
ale kombinujecie. chcecie twardych opony wezcie potenze re002 adrenalin. ale nie klekota膰 ze za twarde

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 11:34 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Poni偶ej 300 za te potenzy? Nie ten pu艂ap.

Wys艂ane z Tapatoka - mo偶e nie by膰 polskich liter.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 12:56 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 19 pa藕 2010, o 17:57
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200 KM & 406 Nm
elmi_k napisa艂(a):
Jakie Hankook? Zamierzam wzi膮膰 K115 225. Maj膮 rant na felge?

Prime 2 - to s膮 k115 i maja rant na felg臋.

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 21:59 

Misiek Fisiek napisa艂(a):
Etykiety to bajki. Chi艅czyki cz臋sto bij膮 markowe opony etykietami wi臋c co艣 chyba tu 艣mierdzi. Ale prawd膮 jest, 偶e towarzystwo na forach cz臋sto podchodzi do tematu tak jakby tylko na goodyear albo michelinach da艂o si臋 je藕dzi膰.
Co艣 jak z olejami. Motul, Millers albo b臋dzie katastrofa ;)

Mo偶e i bajki, cho膰 nie wiem dlaczego tak twierdzisz. Jakby to by艂y bajki, mocne na rynku firmy ze s艂abszymi etykietami szala艂yby.

Jak wspomnia艂em, nie bra艂em (nigdy) pod uwag臋 najta艅szych opon... i wielu innych produkt贸w. Nadal mam awersj臋 do szukania po tanio艣ci. Jednak w przypadku Zeetex'贸w zdecydowa艂y:
- dobra etykieta
- dobre (cho膰 w momencie zakupu bardzo ma艂o) opinie
- za Zeetex'em stoi firma ze ZEA, kt贸ra kupi艂a kilka fabryk, zatrudni艂a fachowc贸w, zainwestowa艂a w technologi臋, a teraz sta膰 ich na to by wbi膰 si臋 na rynek cen膮
- cena - na tyle niska, 偶e zdecydowa艂em si臋 na eksperyment
- cena pozwala na zakup 2-4 komplet贸w opon zamiast jednego dro偶szego, co zapewni du偶o d艂u偶sz膮 jazd臋 na nowym bie偶niku.

Przez wiele lat mia艂em mo偶liwo艣膰 testowania wielu opon z "g贸rnej" 艣wiatowej p贸艂ki. Teraz, kiedy jad臋 na Zeetex'ach nie wiedz臋 r贸偶nicy...
A! Przed zakupem, w czasie dyskusji sprzedawca odradza艂 mi zakup kilku, dro偶szych opon. Powiedzia艂, 偶e te opony (mimo ceny) nale偶a艂oby pozycjonowa膰 zdecydowanie wy偶ej.

I na koniec. Mo偶e osoby, kt贸re je偶d偶膮 ostro, maj膮 zaci臋cie sportowe, zakr臋ty bior膮 bokiem, a jazda po lodzie, to ich 偶ywio艂 b臋d膮 odmiennego zdania. A mo偶e nie. Ale to mo偶na stwierdzi膰 dopiero po w艂asnych testach.

A! W艂a艣nie sobie przypomnia艂em, 偶e:
"Producenci opon wp艂ywali na wyniki test贸w przeprowadzanych przez ADAC - informuje 鈥濻眉ddeutsche Zeitung鈥. Jak zezna艂 pod przysi臋g膮 pracownik jednego z koncern贸w, niemiecki automobilklub z odpowiednim wyprzedzeniem przekazywa艂 niekt贸rym producentom nieoficjalne informacje o warunkach, w jakich przeprowadzane b臋d膮 testy. To pozwoli艂o im na przygotowanie kr贸tkiej, specjalnej serii opon jak najlepiej dostosowanych do spodziewanych warunk贸w. Superopony trafia艂y potem do sklepu, w kt贸rym, niby na chybi艂 trafi艂, zakupu do test贸w dokonywali przedstawiciele ADAC. Taki proceder sprawia艂, 偶e producenci opon, kt贸rzy 鈥瀌ogadali鈥 si臋 z ADAC, mogli by膰 pewni dobrych wynik贸w. Niestety tracili na tym konsumenci, kt贸rzy sugeruj膮c si臋 wynikami test贸w zakupili dany model. Seryjna opona - mimo takiej samej nazwy - nie mia艂a nic wsp贸lnego z ogumieniem, kt贸re by艂o testowane."
殴r贸d艂o: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Afera-ADAC-testy-opon-byly-ustawiane,wid,16389449,wiadomosc.html?ticaid=1133af&_ticrsn=3

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 22:06 
Etykiety jak zuber juz pisa艂 s膮 pic na wod臋. Co roku si臋 spotykamy kilka razy z producentami opon, bo ich sporo kupuje rocznie (3.500-4.000 sztuk). Opony kt贸re id膮 na testy czy to s膮 testy na etykiet, czy do gazet motoryzacyjnych, s膮 "inne", ni偶 sprzedawane na rynku do klient贸w docelowych

G贸ra

Tytu艂: Dob贸r opon
PostNapisane: 8 sie 2014, o 22:07 
Przez tw贸j edit, napisa艂e艣 to samo cz臋艣ciowo, co ja ;)

Tu masz kr贸tko opisane, jak niebezpieczne s膮 zeetexy na mokrej nawiechrzni
http://www.autobild.de/artikel/reifente ... 72485.html

G贸ra

PostNapisane: 8 sie 2014, o 22:32 

Przed podj臋ciem decyzji zakupowej przeczyta艂em tez kr贸tki, lakoniczny artyku艂. Po polsku jest tu: http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/najwie ... pony/pvzcq
Jako艣 mnie ten te(k)st nie przekona艂 w 偶adn膮 stron臋. Wni贸s艂 w moje 偶ycie tyle co wi臋kszo艣膰 komentarzy na pudelku, czy czym艣 takim.

Ale dobrze, 偶e o tym mi przypomnia艂e艣. Jak odbior臋 auto po wymianie opony, zrobi臋 test hamowania ze 100 do 0. Na suchym i jak si臋 nadarzy okazja na mokrym. Jestem bardzo ciekaw, bo je偶d偶膮c po mokrym lubi臋 mie膰 dobr膮 przyczepno艣膰. Przewa偶nie jak ko艂o pop艂ynie na mokrym przewa偶nie mam lekki 艣cisk zwieracza. :lol: Jako艣 tak mi zosta艂o po je藕dzie motocyklem. Tam prawie ka偶de przekroczenie bia艂ych linii, czy pas贸w na mokrym owocowa艂o u艣lizgami. :mrgreen: To szczeg贸lnie ciekawe do艣wiadczenia jak si臋 je藕dzi 400 kilowym motocyklem.

G贸ra

PostNapisane: 9 sie 2014, o 06:18 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Aktualnie: 1000.500.100.900
Konik ja nie wiem czy Zetex s膮 dobre czy z艂e. M贸wi臋 Ci tylko, 偶e dla mnie etykiety to lipa bo chi艅czyki za 20% ceny "premium" maj膮 cz臋sto doskona艂e wyniki na etykietach.
Za艂o偶y艂e艣 od razu, 偶e jak nie wierz臋 w etykiety to musz臋 wierzy膰 w ADAC. A ja na testy adac od dawna nie patrz臋 i o awanturze z ustawionymi testami pisa艂em na forum ju偶 dawno temu.

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 9 sie 2014, o 08:57 

Imi臋: Mirek
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2013, o 20:18
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Siemka ja mialem oponki 225/45/17 MICHELIN 91V z rantem na felge i zjechalem je w 35tys km tylko trasy zadnej agresywnej jazdy.Jezdzilo sie super bardzo ciche i bardzo dobre odprowadzenie wody ale niestety krotko wiec trzeba bylo kupic nowe i padlo na Nokian zLine 225/45 R17 94 Y XL
na razie zrobione 4tysie czas pokaze jak bedzie

G贸ra

PostNapisane: 9 sie 2014, o 09:49 

Misiek Fisiek napisa艂(a):
Za艂o偶y艂e艣 od razu, 偶e jak nie wierz臋 w etykiety to musz臋 wierzy膰 w ADAC.

Nie, nie za艂o偶y艂em.

G贸ra

PostNapisane: 9 sie 2014, o 10:31 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
MIREK napisa艂(a):
Siemka ja mialem oponki 225/45/17 MICHELIN 91V z rantem na felge i zjechalem je w 35tys km tylko trasy zadnej agresywnej jazdy.Jezdzilo sie super bardzo ciche i bardzo dobre odprowadzenie wody ale niestety krotko wiec trzeba bylo kupic nowe i padlo na Nokian zLine 225/45 R17 94 Y XL
na razie zrobione 4tysie czas pokaze jak bedzie

ja mam je ju偶 drugi sezon... sa jak najbardziej ok

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 45 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: