Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

feretron
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2013, o 10:45
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: feretron »

Mam superb 1 Clasic. Mam komputer pod manetką po prawej stronie.
Podobno wystarczy zmienić manetkę z lewej na taka z tempomatem bo komputer jest ten sam, tylko brak manetki i juz tempomat ma działać? Ma ktos doświadczenie w tej kwestii? Nie mam wyświetlacza na środku między zegarami.
odysey2001
Posty: 18
Rejestracja: 15 mar 2012, o 13:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: odysey2001 »

Wymieniałem w szkodniku S I 1,9TDI AWX. Wystarczy dokupić manetkę do tempomatu. dorobić kawałek wiązki do podłączenia i wstroić kompem i powinno działać. 99% superbów obsługuje tempomaty, mojemu fachowcowi montaż zajął około 3 godzin. Pozdrawiam
feretron
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2013, o 10:45
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: feretron »

Dorobic kawałek wiązki. Cyli nie jest to tylko kwestia manetki. dziekuje
lukaszbank
Posty: 6
Rejestracja: 3 maja 2013, o 07:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: lukaszbank »

odysey2001 pisze:Wymieniałem w szkodniku S I 1,9TDI AWX. Wystarczy dokupić manetkę do tempomatu. dorobić kawałek wiązki do podłączenia i wstroić kompem i powinno działać. 99% superbów obsługuje tempomaty, mojemu fachowcowi montaż zajął około 3 godzin. Pozdrawiam



a skad ten fachowiec i ile bierze za taka robote ??
stanio44
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 22:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

Re: Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: stanio44 »

Przepraszam, że odświeżam ale... Manetkę mam. Co znaczy "wystroić kompem"? Zakodować? Jeśli tak, to jakiego kodu należy użyć?
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, o 08:22 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: whity »

001
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Kraken
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2017, o 09:51
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Jak zamontować tempomat w S1 Clasic?

Post autor: Kraken »

Około miesiąca temu dokładałem tempomat do swojej SS1, 2005r. 1.9 AWX. Z informacji jakie uzuskałem w necie wynikało, że wystarczy dokupić samą manetkę i ją "włączyć" za pomocą kompa. Wersja druga była taka, że trzeba dokupić lub dorobić wiązkę która będzie wpinania w manetkę. Nie czy Skoda czasem dodawała wiązkę czy nie. U mnie jej nie było.

Generalnie sprawa wygląda tak. Musimy kupić manetkę (najlepiej oryginalna). Wiązka z oryginalną wtyczką wpinana jest w manetkę a drugi jej koniec w sterownik silnika za pomocą gołych pinów. Problemem podobno jest schemat wiązki oraz to gdzie jaki pin podpiąć. Problem jest ponieważ wg. Skody do SS1 nie było schematów w wersji elektronicznej w jedynie papierowych i różni się w zależności od wersji silnikowej i jest inaczej niż w passacie B5.

Kwestia montażu. Trzeba wypiąć poduszkę, odkręcić kierownicę. Następnie trzeba się dostać do sterownika silnika - ściągamy plastik osłaniający miejsce zasłaniające akumulatorowe oraz odkręcamy wycieraczki i ściągamy osłonę pod nimi. Sterownik jest w plastikowej obudowie przy podszybiu od strony kierowcy. Na koniec zaprogramować.

Zabawa nie jest prosta w brew pozorom. Ja zostawiłem swoją SS1 specjalistom we Wrocławiu. 4h ich pracy i moje 400zł. W cenie była jedynie wiązka i robocizna, manetkę kupiłem sam ASO za 170zł. Z efekty jestem zadowolony bo wiązka wygląda jak fabryczna tj. zamontowano nowe kable bez lutowania przycinania czy innej rzeźby, całość zabezpieczona bezpiecznikiem. Warsztat czysty zadbany zajmujący się tylko dokładaniem elektroniki a nie samą mechaniką.
Tempomat działa idealnie, posiada pamięć prędkości, wszystkie guziki działają a na desce nie pojawia się kontrolka bo jej w SS1 nie ma.
ODPOWIEDZ