Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 pa藕 2018, o 12:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 40 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 10 lip 2013, o 18:37 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 14 sty 2012, o 15:17
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
A czy by艂by艣 tak mi艂y i wkleja艂 fotki w rozmiarach kt贸re da si臋 ogl膮da膰 bez oczopl膮su?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 lip 2013, o 09:22 

Do艂膮czy艂(a): 16 sty 2012, o 23:13
Aktualnie: 171
jest osobn膮 cz臋艣ci膮 ale nie dobierzesz si臋 do niego bo nie rozbiera si臋 lampa nawet w piekarniku.
Co do polerowania moim zdaniem nie ma 偶adnego lakieru na naszych reflektorach, albo jest taki ze sie nie sciera. Ja polerowalem sam ponad rok temu i trzyma mi do dzi艣 nic si臋 nie matowi.

Co do fotek wklejonych przez kolege to s膮 spoko przynajmniej dobrze wida膰, mi to odpowiada:)

G贸ra

PostNapisane: 13 lip 2013, o 14:10 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 10 sie 2012, o 15:25
Aha my艣la艂em 偶e nie da si臋 odklei膰 samego klosza od reszty, ale 偶e od ty艂u lampa jest jako艣膰 rozbieralna. Ale je艣li nie to ju偶 nie wiem co z tym zrobi膰. Mo偶e przep艂ukanie wod膮 destylowan膮 i polerka z zewn膮trz pomo偶e ?:)

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2013, o 00:54 

Do艂膮czy艂(a): 16 sty 2012, o 23:13
Aktualnie: 171
Raczej p艂ukanie wod膮 niewiele pomoze. Poza tym tam jest silniczek do poziomowania wiec ciezko to zrobic. Trzeba wymienic odblask

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2013, o 09:17 

Polecam wypolerowanie zewn臋trznej cz臋艣ci lampy, je艣li jest zmatowiona i z偶贸艂kni臋ta. Wydawa艂o mi si臋 偶e polerka taka nie pomo偶e, ale jednak, efekt pozytywnie mnie zaskoczy艂. Lampa wygl膮da o wiele m艂odziej :)

Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2013, o 22:59 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 1 lip 2013, o 10:44
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Jak膮 procedur臋 zastosowa艂e艣 (w sensie czego u偶ywa艂e艣), aby taki efekt osi膮gn膮膰?

Wilcze Laski 2012 - ET+RT - 13.73s

http://www.odwozy.pl (Pozna艅), polecam zapoznanie si臋 z ofert膮.

G贸ra

PostNapisane: 6 wrz 2013, o 11:48 

Krzysi3k napisa艂(a):
Jak膮 procedur臋 zastosowa艂e艣 (w sensie czego u偶ywa艂e艣), aby taki efekt osi膮gn膮膰?

Nie robi艂em tego osobi艣cie. Znajomy si臋 tym zaj膮艂. Z tego co wiem to papierek 艣cierny wodny, pozniej polerka :)

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2014, o 20:25 

Do艂膮czy艂(a): 16 lip 2014, o 12:46
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
LuckyLuke napisa艂(a):
Panowie,

nie wiem jak to u was wygl膮da, ale ja (przy ksenonach) mia艂em problem gdzie indziej. Ot贸偶 po kupnie 艣wieci艂y one zdecydowanie s艂abiej ni偶 przeciwmg艂owe(!!) a problem le偶a艂 nie w wygl膮dzie klosza lampy ile w uk艂adzie soczewka-偶arnik-odb艂y艣nik. Ale nie ten odb艂y艣nik, kt贸ry widzicie patrz膮c na lampy od frontu tylko drugi (mniejszy) zamontowany za soczewk膮. S膮 firmy regeneruj膮ce ca艂e lampy (napylaj膮 now膮 "lustrzan膮" warstw臋), niestety do wyj臋cia tego odb艂y艣nika i soczewki trzeba rozcina膰 obudow臋 lampy. Po napyleniu nowej warstwy odb艂y艣nika i zmontowaniu ca艂o艣ci teraz dopiero wiem co to s膮 ksenony :):):)

Problem tylko mam z jednym 艣wiat艂em bo dr偶y w pewnym zakresie obrot贸w i czasem na nier贸wno艣ciach - pewnie b臋d臋 musia艂 raz jeszcze wyj膮膰 lamp臋 i sprawdzi膰 dokr臋cenie soczewki i odb艂y艣nika.

Reasumuj膮c - je偶eli macie problem z naprawd臋 s艂abymi 艣wiat艂ami mijania to nie liczy艂bym na to, 偶e polerka klosza z zewn膮trz co艣 tu zmieni. Wygl膮d - owszem poprawi ale 艣wiat艂a wi臋cej nie b臋dzie. No chyba 偶e lampy wygl膮daj膮 jak obklejone kamieniem z 20letniego czajnika :):)

pozdr
LuckyLuke

witam
chcia艂bym podpi膮膰 pod ten temat lecz maj膮c na uwadze regeneracj臋 samego odb艂y艣nika.
ot贸偶 od kilkunastu dni jestem szcz臋艣liwym posiadaczem superB 2010r. i co mnie rozczarowa艂o to 艣wiat艂a mijania (mam H7 a nie ksenony). i z tego co napisa艂e艣 kolego, znaczy si臋 偶e by wyj膮膰 odb艂y艣nik trzeba rozcina膰 obudow臋 tak? ? robi艂e艣 to mo偶e ju偶 ? czy masz ju偶 w tym jakie艣 do艣wiadczenie? czy zna kto艣 kogo艣 w okolicach Bielska-Bia艂ej? ?
dodam, 偶e w poprzednim VW BORA 2000r. mia艂em fabryczne ksenony i mia艂y ju偶 13 lat jak je dopiero regenerowa艂em w Cieszynie i obudowa musia艂a by膰 owszem rozcinana i plastyk potem spawany/klejony. Ale dzi艣 gumow膮 os艂on臋 偶ar贸wki mijania zdj膮艂em - jest ona bardzo du偶a. zrobi艂em zdj臋cie i nakr臋ci艂em filmik fonem i wg mnie 4 艣rubki mo偶na wykr臋ci膰 i wyj膮膰 odb艂y艣nik przez ten wielki otw贸r. I pytanie moje czy kto艣 to ju偶 robi艂 / pr贸bowa艂? i pytanie czy fakt, 偶e po 4 latach ju偶 trzeba regenerowa膰 odb艂y艣niki to normalne?
pozdrawiam i prosz臋 o odpowiedzi i pomoc

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2014, o 21:24 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
spr贸buj mo偶e najpierw oczy艣ci膰 odb艂y艣nik jak膮艣 szmatk膮 uwi膮zan膮 na drucie - mo偶e po prostu jest brudny.
Nie wiem jak w H7, ale w lampach ksenonowych odb艂y艣nik jest metalowy a nie plastikowy i moim zdaniem jego trwa艂o艣膰 jest do艣膰 du偶a.
Jak da rad臋 wyci膮gn膮膰 przez otw贸r to wyci膮gaj - nie masz nic do stracenia.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2014, o 05:16 

pisa艂em na prv z koleg膮 LEC i wg niego mimo, 偶e dost臋p jest, to s膮 jakie艣 艣ruby od przodu i tak trzeba rozcina膰 plastyk. wi臋c moje pytanie brzmi - je艣li s膮 jakie艣 艣ruby od przodu to wynika na to 偶e obudowa musi by膰 od g贸ry od przodu rozcinana by zrobi膰 dost臋p do tych 艣rub ? - po za tym czy to mo偶liwe by tak szybko si臋 zabrudzi艂 odb艂y艣nik?- 艣wiat艂a jest naprawd臋 ma艂o a sprawza艂em napi臋cie i zmienia艂em H7 na inne i 艣wiec膮 tak samo ( nawet w innym aucie). to musi by膰 odb艂y艣nik . . .

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2014, o 06:45 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2013, o 11:00
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
STACHU napisa艂(a):
A czy by艂by艣 tak mi艂y i wkleja艂 fotki w rozmiarach kt贸re da si臋 ogl膮da膰 bez oczopl膮su?

zrobione.

W nawi膮zaniu do tematu, dawno temu w lagunie sam si臋 bawi艂em polerowaniem szkie艂 reflektor贸w papieremwodnym i past膮 polersk膮. Efekt by艂 widoczny ale niestety zanika艂 po oko艂o 30 dniach :cry: .
Co do 偶贸艂kni臋cia reflektor贸w - raczej na to nie ma rady, chyba, 偶e nowe reflektory :lol:

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2014, o 09:15 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2013, o 14:48
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
W bia艂ym te偶 mam H7 i ju偶 pisa艂em, 偶e te 艣wiat艂a to pora偶ka. Nie wiem czy ewentualne wypolerowanie odblysnikow przyniesie zak艂adany efekt. Spr贸buj za艂o偶y膰 zamiast zwyk艂ych H7, Philipsy Vision Neo+ (jak nie przekreci艂em nazwy ;)) Zak艂ada艂em je w zesz艂ym roku do Octavki i efekt by艂 bardzo dobry :lol:

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2014, o 09:19 

RemekS napisa艂(a):
W bia艂ym te偶 mam H7 i ju偶 pisa艂em, 偶e te 艣wiat艂a to pora偶ka. Nie wiem czy ewentualne wypolerowanie odblysnikow przyniesie zak艂adany efekt. Spr贸buj za艂o偶y膰 zamiast zwyk艂ych H7, Philipsy Vision Neo+ (jak nie przekreci艂em nazwy ;)) Zak艂ada艂em je w zesz艂ym roku do Octavki i efekt by艂 bardzo dobry :lol:

Wiesz nie chodzi o polerowanie odb艂y艣nik贸w bo je trzeba zregenerowa膰. kwestia jest taka 偶e one s膮 raczej wypalone. ale dzieki za podpowied藕 odno艣nie przyk艂adu 偶ar贸wek (obecnie mam OSRAM ale nie wiem jaki model).

G贸ra

PostNapisane: 22 lip 2014, o 20:45 

dzi艣 pr贸bowa艂em wyci膮gn膮膰 odb艂y艣nik z soczewk膮 z prawej lampy - i niestety musia艂em si臋 podda膰. otw贸r z ty艂u lampy jak by by艂szerszy o mo偶e 0,5cm bym wyciagn膮艂 a tak to czeka mnie rozcinanie i spwanie/klejenie obudowy. najgorsze by艂o przykr臋cenie odb艂y艣nika do powierzchnii uchylnej w lampie - dramat ! ! !

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2014, o 08:06 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Panowie,

spr贸bujcie tak jak ja w S1 - wyj膮膰 lamp臋 z auta, zala膰 j膮 wod膮 destylowan膮 z odrobin膮 ludwika i troch臋 potrz膮cha膰, nast臋pnie wod臋 wyla膰, wla膰 destylowan膮 bez ludwika i wyp艂uka膰...do skutku (ja na koniec jeszcze p艂uka艂em spirytusem technicznym, aby nie by艂o smug). Poprawi to troch臋 艣wiecenie, ale rewelacji nie b臋dzie bo odb艂y艣nik po prostu si臋 wypala i ciemnieje, jedynym rozwi膮zaniem jest ponowne napylanie odb艂y艣nika, a to koszt oko艂o 150-170 za 1 szt.
Polerowanie lamp z zewn膮trz daje efekt na kr贸tki czas, potem szybko si臋 matuj膮 i wygl膮daj膮 do du...y.

Robi艂em regeneracj臋 lamp w innym aucie u tego go艣cia i polecam, profi robota: http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 40 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: