Renowacja reflektorów

Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Witam, przeprowadzał ktoś renowację reflektorów w swojej Superbce I ? Chodzi mi o polerke w specjalnym zakładzie? Czy się opłaca, jaki efekt itp ?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Misiek Fisiek »

Temat był niedawno na forum. Opłacać się opłaca. Zrobi Ci to każdy zakład zajmujący się profesjonalnie kosmetyką aut. Wystarczy do tego maszyna polerska. Co do efektu:

Przed polerką:
Obrazek

Po polerce:
Obrazek

A tutaj dodatkowo po pokryciu powłoką zabezpieczającą:
Obrazek

Musisz wiedzieć, że fabrycznie reflektory są pokrywane powłoką ochronną przez producenta. Polerując ściera się tę powłokę i potem reflektory szybko matowieją i zachodzą mgłą. Dlatego warto nałożyć jakąś warstwę ochronną.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ugz
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 21:35
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Kuba

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: ugz »

Zuber, a te środki nałożyłeś ręcznie czy przy pomocy maszyny polerskiej? Chodzi mi o Meguiersa i tego Opti-Coata.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Misiek Fisiek »

To nie moja robota :) Meguiarsa maszyną polerską a opti coat nakłada się aplikatorem (ręcznie). Równie dobrze zamiast opti coat można dać cquartza. Podobno w Usa dostępny jest jakiś środek dedykowany do reflektorów ale u nas go nie ma.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Arci9 »

Parę dni temu w astrze żony odnawiałem reflektory (dzięki poradom kolegi z forum OCP).
Wystarczy papier ścierny 1000 (jeśli jest osad z poliweglanu), potem mozna pastą polerską zakupiona w sklepie z farbami, polerować najpierw gąbką (padem) o większej ścieralności a nastepnie padem kończącym, efekt naprawdę widać i praktycznie refelektor wygląd jak nowy.
Do polerowania wykorzystywałem oprócz wymienionych padów (też zakupione z w sklepie z farbami) wiertakę :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Tylko mam pewne wątpliwości, teraz lampy są lekko zmatowiałe i czego nie widać dobrze na zdjęciu lekko "zżółknięte" i nie wiem czy jest to na zewnatrz czy wewnatrz lampy. Czy taki zabieg powinien w pełni usunąć to "zżółknięcie" ?

Obrazek
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: dekard »

ja polerowalem reflektory ale lepszy efekt moim zdaniem daje wymiana odblysnikow.Sama polerka poprawia jakosc swiatla, natomiast wymiana odblysnikow to jest jak dzien do nocy.Serio.Trzeba uwazac na jakosc prac bo mi poluzowali mocowanie zarnika i niestety padl.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: grzesiu26 »

Co prawda nie w Superbie, a w innym aucie w weekend pomęczyłem się z polerowaniem bardzo mocno zajechanych reflektorów.
Użyłem najpierw papieru 2000, pasta lekkościerna Sonax i na koniec 2x pasta Tempo. Wszystko na wiertarce.
Nie oczekiwałem fajerwerków, ale jak na moje potrzeby efekt jest wystarczający.
Trochę słabo to widać na zdjęciach, ale coś tam widać.

PRZED (to co widać na reflektorze to nie jest zaparowanie):
Obrazek

PO:
Obrazek
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Ja mam własnie ten problem ze wydaje mi sie ze plamy sa od wewnatrz wiec zwykla polerka nie pomoze. Trzeba chyba rozbierać cale lampy.
LuckyLuke
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 15:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: LuckyLuke »

Panowie,

nie wiem jak to u was wygląda, ale ja (przy ksenonach) miałem problem gdzie indziej. Otóż po kupnie świeciły one zdecydowanie słabiej niż przeciwmgłowe(!!) a problem leżał nie w wyglądzie klosza lampy ile w układzie soczewka-żarnik-odbłyśnik. Ale nie ten odbłyśnik, który widzicie patrząc na lampy od frontu tylko drugi (mniejszy) zamontowany za soczewką. Są firmy regenerujące całe lampy (napylają nową "lustrzaną" warstwę), niestety do wyjęcia tego odbłyśnika i soczewki trzeba rozcinać obudowę lampy. Po napyleniu nowej warstwy odbłyśnika i zmontowaniu całości teraz dopiero wiem co to są ksenony :):):)

Problem tylko mam z jednym światłem bo drży w pewnym zakresie obrotów i czasem na nierównościach - pewnie będę musiał raz jeszcze wyjąć lampę i sprawdzić dokręcenie soczewki i odbłyśnika.

Reasumując - jeżeli macie problem z naprawdę słabymi światłami mijania to nie liczyłbym na to, że polerka klosza z zewnątrz coś tu zmieni. Wygląd - owszem poprawi ale światła więcej nie będzie. No chyba że lampy wyglądają jak obklejone kamieniem z 20letniego czajnika :):)

pozdr
LuckyLuke
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: User019 »

LuckyLuke pisze: Problem tylko mam z jednym światłem bo drży w pewnym zakresie obrotów i czasem na nierównościach - pewnie będę musiał raz jeszcze wyjąć lampę i sprawdzić dokręcenie soczewki i odbłyśnika.
przyczyną jest wada fabryczna tych lamp polegajaca na luzowaniu się "kuli" silniczka poziomującego element optyczny - wypada tam coś z gniazda.
omen
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2013, o 10:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: omen »

Aby prawidłowo wykonać regeneracje reflektorów z zewnątrz trzeba zrobić 2 rzeczy, bo sama polerka nie wystarczy.
Szkła lamp wykonane są z poliweglanu, a te tworzywo pokryte jest lakierem bezbarwnym. Polerując poliweglan ścieramy warstwę zabezpieczającą, owszem reflektory będą ładne ale szybko zmatowieją.
Reflektory należy wypolerować, a następnie pomalować klarem czyli bezbarwnym lakierem.
Ja takie odświeżenie lamp wykonałem w warsztacie lakierniczym.
Lampy po tej operacji wyglądają jak nowe. Koszt to 100zł od lampy, szkoda zabawy samemu. Nie wiem tylko czy na każdej lakierni potrafią to wykonać.

Mówimy tu o regeneracji tylko z zewnątrz.
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Cichy3150 »

omen pisze:Aby prawidłowo wykonać regeneracje reflektorów z zewnątrz trzeba zrobić 2 rzeczy, bo sama polerka nie wystarczy.
Szkła lamp wykonane są z poliweglanu, a te tworzywo pokryte jest lakierem bezbarwnym. Polerując poliweglan ścieramy warstwę zabezpieczającą, owszem reflektory będą ładne ale szybko zmatowieją.
Reflektory należy wypolerować, a następnie pomalować klarem czyli bezbarwnym lakierem.
Ja takie odświeżenie lamp wykonałem w warsztacie lakierniczym.
Lampy po tej operacji wyglądają jak nowe. Koszt to 100zł od lampy, szkoda zabawy samemu. Nie wiem tylko czy na każdej lakierni potrafią to wykonać.

Mówimy tu o regeneracji tylko z zewnątrz.

nie no kolega ma absolutna racje najlepiej zaraz po zdjeciu warstwy ochronnej (starego lakiery) trzeba polozyc nowy... mozna go kupic w splekie z lakierami samochodowymi sa po 8zl i 13 zl najtansze...

Co do wykonywania samemu to co kto woli.. ja wole sam takie rzeczy robic bo lubie dlubac:)

ps. Zrobilem sam i efekt jest super:)
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Wrzuciłbyś zdjęcia efektu ?:)

Moje lampy wyglądają średnio i chciałbym z tym coś zrobić, mam nadzieje ze wystarczyła by ta polerka i pomalowanie klarem.
Zwłaszcza lewa lampa jest w gorszym stanie, widać takie zmatowienie i zzółknięcie.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2013, o 09:14 przez Majcheros1, łącznie zmieniany 1 raz.
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Czy zaznaczony na zdjęciu odbłyśnik po rozkręceniu lampy jest osobną częścią i czy w tym miejscu mamy dostęp do klosza lampy od wewnątrz?

Obrazek
ODPOWIEDZ