Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 sie 2018, o 06:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 40 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 24 kwi 2013, o 13:54 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 10 sie 2012, o 15:25
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Witam, przeprowadza艂 kto艣 renowacj臋 reflektor贸w w swojej Superbce I ? Chodzi mi o polerke w specjalnym zak艂adzie? Czy si臋 op艂aca, jaki efekt itp ?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 kwi 2013, o 19:11 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Temat by艂 niedawno na forum. Op艂aca膰 si臋 op艂aca. Zrobi Ci to ka偶dy zak艂ad zajmuj膮cy si臋 profesjonalnie kosmetyk膮 aut. Wystarczy do tego maszyna polerska. Co do efektu:

Przed polerk膮:
Obrazek

Po polerce:
Obrazek

A tutaj dodatkowo po pokryciu pow艂ok膮 zabezpieczaj膮c膮:
Obrazek

Musisz wiedzie膰, 偶e fabrycznie reflektory s膮 pokrywane pow艂ok膮 ochronn膮 przez producenta. Poleruj膮c 艣ciera si臋 t臋 pow艂ok臋 i potem reflektory szybko matowiej膮 i zachodz膮 mg艂膮. Dlatego warto na艂o偶y膰 jak膮艣 warstw臋 ochronn膮.

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 25 kwi 2013, o 09:13 

Imi臋: Kuba
Do艂膮czy艂(a): 23 kwi 2013, o 21:35
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Zuber, a te 艣rodki na艂o偶y艂e艣 r臋cznie czy przy pomocy maszyny polerskiej? Chodzi mi o Meguiersa i tego Opti-Coata.

G贸ra

PostNapisane: 25 kwi 2013, o 09:43 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
To nie moja robota :) Meguiarsa maszyn膮 polersk膮 a opti coat nak艂ada si臋 aplikatorem (r臋cznie). R贸wnie dobrze zamiast opti coat mo偶na da膰 cquartza. Podobno w Usa dost臋pny jest jaki艣 艣rodek dedykowany do reflektor贸w ale u nas go nie ma.

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 25 kwi 2013, o 10:27 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 4 cze 2010, o 13:48
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Par臋 dni temu w astrze 偶ony odnawia艂em reflektory (dzi臋ki poradom kolegi z forum OCP).
Wystarczy papier 艣cierny 1000 (je艣li jest osad z poliweglanu), potem mozna past膮 polersk膮 zakupiona w sklepie z farbami, polerowa膰 najpierw g膮bk膮 (padem) o wi臋kszej 艣cieralno艣ci a nastepnie padem ko艅cz膮cym, efekt naprawd臋 wida膰 i praktycznie refelektor wygl膮d jak nowy.
Do polerowania wykorzystywa艂em opr贸cz wymienionych pad贸w (te偶 zakupione z w sklepie z farbami) wiertak臋 :)

gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/

G贸ra

PostNapisane: 25 kwi 2013, o 14:47 

Tylko mam pewne w膮tpliwo艣ci, teraz lampy s膮 lekko zmatowia艂e i czego nie wida膰 dobrze na zdj臋ciu lekko "z偶贸艂kni臋te" i nie wiem czy jest to na zewnatrz czy wewnatrz lampy. Czy taki zabieg powinien w pe艂ni usun膮膰 to "z偶贸艂kni臋cie" ?

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2013, o 05:57 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2011, o 04:37
ja polerowalem reflektory ale lepszy efekt moim zdaniem daje wymiana odblysnikow.Sama polerka poprawia jakosc swiatla, natomiast wymiana odblysnikow to jest jak dzien do nocy.Serio.Trzeba uwazac na jakosc prac bo mi poluzowali mocowanie zarnika i niestety padl.

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2013, o 07:52 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 30 sty 2011, o 20:15
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Co prawda nie w Superbie, a w innym aucie w weekend pom臋czy艂em si臋 z polerowaniem bardzo mocno zajechanych reflektor贸w.
U偶y艂em najpierw papieru 2000, pasta lekko艣cierna Sonax i na koniec 2x pasta Tempo. Wszystko na wiertarce.
Nie oczekiwa艂em fajerwerk贸w, ale jak na moje potrzeby efekt jest wystarczaj膮cy.
Troch臋 s艂abo to wida膰 na zdj臋ciach, ale co艣 tam wida膰.

PRZED (to co wida膰 na reflektorze to nie jest zaparowanie):
Obrazek

PO:
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2013, o 13:52 

Ja mam w艂asnie ten problem ze wydaje mi sie ze plamy sa od wewnatrz wiec zwykla polerka nie pomoze. Trzeba chyba rozbiera膰 cale lampy.

G贸ra

PostNapisane: 1 maja 2013, o 23:25 

Do艂膮czy艂(a): 8 kwi 2013, o 15:07
Panowie,

nie wiem jak to u was wygl膮da, ale ja (przy ksenonach) mia艂em problem gdzie indziej. Ot贸偶 po kupnie 艣wieci艂y one zdecydowanie s艂abiej ni偶 przeciwmg艂owe(!!) a problem le偶a艂 nie w wygl膮dzie klosza lampy ile w uk艂adzie soczewka-偶arnik-odb艂y艣nik. Ale nie ten odb艂y艣nik, kt贸ry widzicie patrz膮c na lampy od frontu tylko drugi (mniejszy) zamontowany za soczewk膮. S膮 firmy regeneruj膮ce ca艂e lampy (napylaj膮 now膮 "lustrzan膮" warstw臋), niestety do wyj臋cia tego odb艂y艣nika i soczewki trzeba rozcina膰 obudow臋 lampy. Po napyleniu nowej warstwy odb艂y艣nika i zmontowaniu ca艂o艣ci teraz dopiero wiem co to s膮 ksenony :):):)

Problem tylko mam z jednym 艣wiat艂em bo dr偶y w pewnym zakresie obrot贸w i czasem na nier贸wno艣ciach - pewnie b臋d臋 musia艂 raz jeszcze wyj膮膰 lamp臋 i sprawdzi膰 dokr臋cenie soczewki i odb艂y艣nika.

Reasumuj膮c - je偶eli macie problem z naprawd臋 s艂abymi 艣wiat艂ami mijania to nie liczy艂bym na to, 偶e polerka klosza z zewn膮trz co艣 tu zmieni. Wygl膮d - owszem poprawi ale 艣wiat艂a wi臋cej nie b臋dzie. No chyba 偶e lampy wygl膮daj膮 jak obklejone kamieniem z 20letniego czajnika :):)

pozdr
LuckyLuke

G贸ra

PostNapisane: 18 maja 2013, o 23:03 

Do艂膮czy艂(a): 16 sty 2012, o 23:13
Aktualnie: 171
LuckyLuke napisa艂(a):
Problem tylko mam z jednym 艣wiat艂em bo dr偶y w pewnym zakresie obrot贸w i czasem na nier贸wno艣ciach - pewnie b臋d臋 musia艂 raz jeszcze wyj膮膰 lamp臋 i sprawdzi膰 dokr臋cenie soczewki i odb艂y艣nika.

przyczyn膮 jest wada fabryczna tych lamp polegajaca na luzowaniu si臋 "kuli" silniczka poziomuj膮cego element optyczny - wypada tam co艣 z gniazda.

G贸ra

PostNapisane: 5 lip 2013, o 11:13 

Do艂膮czy艂(a): 5 lip 2013, o 10:49
Aby prawid艂owo wykona膰 regeneracje reflektor贸w z zewn膮trz trzeba zrobi膰 2 rzeczy, bo sama polerka nie wystarczy.
Szk艂a lamp wykonane s膮 z poliweglanu, a te tworzywo pokryte jest lakierem bezbarwnym. Poleruj膮c poliweglan 艣cieramy warstw臋 zabezpieczaj膮c膮, owszem reflektory b臋d膮 艂adne ale szybko zmatowiej膮.
Reflektory nale偶y wypolerowa膰, a nast臋pnie pomalowa膰 klarem czyli bezbarwnym lakierem.
Ja takie od艣wie偶enie lamp wykona艂em w warsztacie lakierniczym.
Lampy po tej operacji wygl膮daj膮 jak nowe. Koszt to 100z艂 od lampy, szkoda zabawy samemu. Nie wiem tylko czy na ka偶dej lakierni potrafi膮 to wykona膰.

M贸wimy tu o regeneracji tylko z zewn膮trz.

G贸ra

PostNapisane: 5 lip 2013, o 22:24 

Imi臋: Przemo
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2013, o 08:25
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
omen napisa艂(a):
Aby prawid艂owo wykona膰 regeneracje reflektor贸w z zewn膮trz trzeba zrobi膰 2 rzeczy, bo sama polerka nie wystarczy.
Szk艂a lamp wykonane s膮 z poliweglanu, a te tworzywo pokryte jest lakierem bezbarwnym. Poleruj膮c poliweglan 艣cieramy warstw臋 zabezpieczaj膮c膮, owszem reflektory b臋d膮 艂adne ale szybko zmatowiej膮.
Reflektory nale偶y wypolerowa膰, a nast臋pnie pomalowa膰 klarem czyli bezbarwnym lakierem.
Ja takie od艣wie偶enie lamp wykona艂em w warsztacie lakierniczym.
Lampy po tej operacji wygl膮daj膮 jak nowe. Koszt to 100z艂 od lampy, szkoda zabawy samemu. Nie wiem tylko czy na ka偶dej lakierni potrafi膮 to wykona膰.

M贸wimy tu o regeneracji tylko z zewn膮trz.

nie no kolega ma absolutna racje najlepiej zaraz po zdjeciu warstwy ochronnej (starego lakiery) trzeba polozyc nowy... mozna go kupic w splekie z lakierami samochodowymi sa po 8zl i 13 zl najtansze...

Co do wykonywania samemu to co kto woli.. ja wole sam takie rzeczy robic bo lubie dlubac:)

ps. Zrobilem sam i efekt jest super:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Odda艂em 偶onie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P

G贸ra

PostNapisane: 10 lip 2013, o 14:16 

Wrzuci艂by艣 zdj臋cia efektu ?:)

Moje lampy wygl膮daj膮 艣rednio i chcia艂bym z tym co艣 zrobi膰, mam nadzieje ze wystarczy艂a by ta polerka i pomalowanie klarem.
Zw艂aszcza lewa lampa jest w gorszym stanie, wida膰 takie zmatowienie i zz贸艂kni臋cie.

Ostatnio edytowano 5 wrz 2013, o 09:14 przez Majcheros1, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 10 lip 2013, o 17:44 

Czy zaznaczony na zdj臋ciu odb艂y艣nik po rozkr臋ceniu lampy jest osobn膮 cz臋艣ci膮 i czy w tym miejscu mamy dost臋p do klosza lampy od wewn膮trz?

Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 40 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: