[S1] Jakie amortyzatory i sprężyny??

polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

[S1] Jakie amortyzatory i sprężyny??

Post autor: polishxpl »

Słuchajcie chce wymienić amortyzatory z przodu w mojej S1 bo całe auto niepewnie sie prowadzi i ogólnie są juz w kiepskim stanie (przebieg 107kkm). Tył tez juz nie jest idealny. Jakis czas temu robilem w samochodzie instalacje audio z zabudową bagażnika. Po tej operacji tył mam siadł dosyć sporo +- 30-40mm i z racji wytłumienia całego samochodu matami ogólnie jest cięższy niz fabryka. Musze więc wymienić z przodu (z racji zużycia) amortyzatory a z tyłu chciałbym jakieś wzmacniane sprężyny i do tego odpowiednie amortyzatory. Nie wiem jednak co kupić :/ Moze polecacie cos sprawdzonego? Nie zależy mi na obnizaniu zawieszenia (tyl i tak jest obnizony-nawet wolalbym jakby poszedl w gore). Chciałbym komfortowego autka zeby dobrze sie tym jezdzilo .
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [S1] Jakie amortyzatory i sprężyny??

Post autor: emay »

Dziwne, że Ci po 107kkm padły amortyzatory, ja u siebie mam 154kkm i ostatnio na badaniu technicznym bylo 72 % z przodu.
Jeśli nie chcesz zniżać to wymień tylko amortyzatory na nowe, monroe kyb czy jakie tam lubisz, oczywiście nowe a nie używane. :D
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S1] Jakie amortyzatory i sprężyny??

Post autor: polishxpl »

U mnie w okolicy jest duzo wybojów i dołków wiec moze dlatego padły szybciej. Poza tym samochód teraz jest dociążony. Na badaniu technicznym waga pokazala : oś przednia przed modyfikacjami:784kg, po: 834kg. Oś tylna przed 495kg, po: 591kg. U mnie procentowo jest jakos 65-70% ale juz nie pracują tak jak trzeba
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [S1] Jakie amortyzatory i sprężyny??

Post autor: emay »

Jak nowe kupisz i tak 90 % nie będą miały, także jak masz 65-70 to może zbieżności nie masz, że Ci pływa przód ?
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S1] Jakie amortyzatory i sprężyny??

Post autor: polishxpl »

Nie wiem sam. Problem w tym ze w okolicy nie znam zadnego dobrego mechanika do ktorego mozna podjechac.
ODPOWIEDZ