Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 lis 2017, o 08:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 58 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 sty 2013, o 12:31 

Imi臋: Ania
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2012, o 19:20
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Koledzy chcia艂abym w swoim superb-ie wymieni膰 z przodu hamulce na wi臋ksze i wiem 偶e w s1 by艂y te偶 montowane tarcze prz贸d 312mm tylko jakie jarzma trzeba do tego zestawu zamontowa膰 o jakich numerach i z jakiego samochodu ? Z g贸ry dzi臋kuje za pomoc i pozdrawiam :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 19 sty 2013, o 21:31 

Do艂膮czy艂(a): 21 lut 2010, o 23:10
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Np z Superba V6, Passat B5 V6 albo A6 C5 2.5TDI (z nowszych rocznik贸w bo przed lift tez mogl mie膰 288).

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 07:28 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 22 pa藕 2012, o 19:15
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
A po co Ci wymienia膰?Nasze eSki maj膮 dobre hamulce na 288mm tarczach :)

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 11:00 

Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2011, o 14:17
Aktualnie: 150 KM, 350 Nm
Aniu, jak masz za du偶o pieni臋dzy, to z ch臋ci膮 wybawimy Ci臋 od tego k艂opotu :mrgreen:

Przeje藕dzi艂em SI ponad 300 kkm, cz臋sto na prawd臋 do艣膰 szybko ;) i nigdy nie czu艂em potrzeby, 偶eby usprawnia膰 heble. Przy pr臋dko艣ciach pow 160 km/h na suchym betonie by艂em w stanie wywo艂a膰 kopniaki ABS-u. To naprawd臋 jest dobry wynik i bez zmian opon na znacznie szersze i wzmocnienia tylnych hebli skuteczno艣ci hamowania nie poprawisz. No, chyba, 偶e chodzi tylko o to, aby l偶ej naciska膰 na hamulec.

http://www.ryki.travelshops.pl/

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 11:08 
@sjak, za艂o偶enie 312 daje naprawd臋 lepsze hamowanie.
Inwestycja nie jest du偶a (sam to robi艂em ju偶 2 razy w przesz艂o艣ci) a efekty bardzo wymierne.
Trzeba kupi膰 tylko jarzma i tyle...
najlepiej zrobi膰 to przy wymianie zu偶ytych tarcz i klock贸w.

Tarcze 312 w dobrej cenie ma Mikoda (polecam nawiercane), do tego klocki TRW czy TEXTAR i b臋dzie 艂adnie pracowa膰.

tu zdj臋cie z takiej konwersji w A4 B6 quattro

Obrazek

Tarcze jakie by艂y za艂o偶one to Zimmerman Sport + Ferodo Premier...
ale pokrzywi艂y si臋 ju偶 po jaki艣 15k km. Potem za艂o偶y艂em Mikode z klockami TRW i dzia艂a艂o to pi臋knie

Ostatnio edytowano 20 sty 2013, o 11:17 przez bezduszny, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 11:16 

@bezduszny. Daje na pewno l偶ejsze hamowanie, ale czy w SI na normalnych kapciach znacz膮co skr贸ci drog臋 hamowania awaryjnego, to tu ju偶 bym si臋 spiera艂. (no, chyba 偶e m贸wimy tu o pr臋dko艣ciach pow 200). Klocki TRW - jak najbardziej. Textar - hmmmm - je艣li chodzi o szos臋 - znam wiele du偶o lepszych. W艂a艣ciwie to nie znam zbyt wielu gorszych :D Nie wiem jak w terenie, bo widz臋, 偶e w tym siedzisz. Tarcze - Mikoda OK, ale nawiercanych bym nie poleca艂. Hamowanie lepsze, ale te wra偶enia s艂uchowe ... :lol:
Ja bym szed艂 w "klasyk臋" - Brembo + Ferodo, lub, co u mnie si臋 sprawdzi艂o - Brembo + RedStuff

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 11:23 
W艂a艣nie te nawiercane nie szumi膮 tak jak te nacinane.
Takie tarcze nie tyle skr贸c膮 drog臋 (cho膰 w pewnych wypadkach tak b臋dzie) ale g艂贸wnie nie b臋dzie wyst臋powa艂 w pewnych sytuacjach efekt wyd艂u偶enia drogi, co jest odczuwalne przy g艂adkich tarczach.

Co do klock贸w... to testowa艂em sporo w VC (podobnie jak i tarcz).
Najlepiej hamowa艂 zestaw w艂a艣nie Mikoda + TRW i Mikoda + TEXTAR. Dlaczego ? Nie mam poj臋cia....

Kupi艂em troch臋 ten komplet w desperacji, bo poprzednie gi臋艂y si臋 (tarcze 314mm) co 15k.
Skoro maj膮 si臋 tak gi膮膰... to po co przep艂aca膰 ? I tu niespodzianka, tarcze zjecha艂y 2 komplety klock贸w i by艂y proste.

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 11:36 
sjak napisa艂(a):
Ja bym szed艂 w "klasyk臋" - Brembo + Ferodo, lub, co u mnie si臋 sprawdzi艂o - Brembo + RedStuff

ale kt贸re Brembo ?
Mia艂em MAX z w艂a艣nie Ferodo Premier... i to samo. Szumi膮 .. a potem 15-20k i do kosza.
Stop 偶eliwa z jakiego s膮 wykonane (podobnie jak inne tarcze z tego samego przedzia艂u cenowego) jest taki sam jak w przypadku Mikody.

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 11:40 

Ja jednak sobie ceni臋 cisz臋 :)
Wi臋c zar贸wno nawiercane jak i nacinane dla mnie (do normalnej eksploatacji) odpadaj膮.
A co do zestawu Mikoda + Textar - mo偶e akurat dobrze si臋 ze sob膮 dotar艂y. Czasem rewelacyjnie dzia艂aj膮 rzeczy, o kt贸re nigdy by艣 ich nie podejrzewa艂. Ja, swojego czasu, do Malucha :mrgreen: (tak, dobrze widzisz :D ) za艂o偶y艂em zwyk艂e tarcze od Poloneza (takie z Polmotu) + Juridy. I dzia艂a艂o to lepiej, ni偶 u innych wielokrotnie dro偶sze, kupowane za dewizy, zestawy Girling :D

Co do Brembo - w Subaru mam (g艂adkie) HC. I rzeczywi艣cie dzia艂aj膮 :) - z klockami EBC Red Stuff

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 13:24 
Nie mam teraz nigdzie za艂o偶onych tylko nawiercanych tarcz...
ale jak b臋d臋 mia艂 (a takie wsadz臋 do S2) to masz jazd臋 testow膮 zapewnion膮 :D

Tarcze "inne ni偶 g艂adkie" maj膮 jeszcze jedn膮 zalet臋..
powoduj膮 zredukowanie zjawiska zeszklenia powierzchni klock贸w, co cz臋sto powstaje przy d艂ugotrwa艂ych i delikatnych hamowaniach.
Skuteczno艣膰 hamowania jak zapewne wiesz na takich klockach... spada do艣膰 mocno.

Do tego odprowadzenie gaz贸w i likwidacja tzw. poduszki gazowo-py艂owej jaka si臋 tworzy na styku tarcza-klocek.

G贸ra

PostNapisane: 20 sty 2013, o 23:22 

Imi臋: Piotrek
Do艂膮czy艂(a): 6 sty 2012, o 22:01
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
pomysl o tym ze nie zalozysz wtedy felgi 15"... + przy nawiercanych tarczach jest wiekszy py艂 od klockow i uwierz mi ze zacznie cie wkurzac doslownie co chwile brudna felga jesli lubisz czyste auto

G贸ra

PostNapisane: 21 sty 2013, o 06:09 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Daewoo Lanos
Aktualnie: 1000.500.100.900
Bezduszny chyba nie planowa艂 wrzuca膰 15 calowych felg ;)

G贸ra

PostNapisane: 21 sty 2013, o 06:27 

Imi臋: Darczys艂aw...
Do艂膮czy艂(a): 1 mar 2012, o 01:33
Aktualnie: By艂o: 207,4@419,2Nm
Tak, ten argument raczej nie b臋dzie brany pod uwag臋 ;-)

G贸ra

PostNapisane: 21 sty 2013, o 06:58 

Te偶 raczej nie s膮dz臋, 偶eby mo偶liwo艣膰 za艂o偶enia 15 do Superba by艂a jakim艣 przewa偶aj膮cym w tej dyskusji argumentem. Co do py艂u - szczerze powiedziawszy - nie wiem. Nawiercane tarcze mia艂em tylko z ceramicznymi klockami, a tam py艂 nie jest dokuczliwy.
Poduszka i szkliwienie - oczywi艣cie i bezwarunkowo tak. Ale tylko przy bardzo mocnym hamowaniu (nie bardzo sobie wyobra偶am a偶 takie katowanie hebli w normalnym u偶ytkowaniu przez my艣l膮c膮 osob臋 i przynajmniej 艣rednimi umiej臋tno艣ciami przewidywania). Osobi艣cie w 偶yciu nie mia艂em z tym problem贸w. A co do ha艂asu - za艂o偶y艂em raz, mo偶e 藕le trafi艂em, ale by艂o g艂o艣no jak cholera ;)

G贸ra

PostNapisane: 21 sty 2013, o 10:26 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 1 pa藕 2012, o 09:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Zuber napisa艂(a):
Bezduszny chyba nie planowa艂 wrzuca膰 15 calowych felg ;)

Bezduszny mo偶e nie, ale nie wiem czy co niekt贸rym w ferworze dyskusji nie umkn膮艂 fakt, 偶e pytanie o wi臋ksze tarcze pad艂o ze strony kole偶anki AnusiaOka 8-)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 58 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: