Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 pa藕 2019, o 00:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 kwi 2019, o 10:55 

Imi臋: Kamil
Do艂膮czy艂(a): 22 mar 2019, o 18:09
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Cze艣膰.
Wpad艂em sobie na taki pomys艂, 偶eby zamontowa膰 艣wiat艂owody EL WIRE w boczki drzwi prz贸d i ty艂 oraz w desk臋 rozdzielcz膮 w szpary id膮ce r贸wno z przednich drzwi na desk臋 (pod poduszk膮 pasa偶era).
I zastanawiam si臋 nad mo偶liwym monta偶em do instalacji elektrycznej. Z tego co wymierzy艂em ka偶de drzwi potrzebuj膮 po 1m 艣wiat艂owodu, deska rozdzielcza 艂膮cznie z 1,5m (ale i tak trzeba wrzuci膰 2m bo po przeci臋ciu si臋 tego nie polutuje).
Pierwszy pomys艂 to zrobi膰 to jak nale偶y i wypu艣ci膰 kable oryginalnym miejscem na instalacj臋 poprzez kostki w drzwiach i po艂膮czy膰 to poprzez regulator napi臋cia prosto w instalacj臋 gdzie艣 pod prze艂膮cznikiem 艣wiate艂, tak by postoj贸wki uruchamia艂y pr膮d.
Drugi, troch臋 bardziej "polski" pomys艂 na monta偶 to wpi膮膰 si臋 szybkoz艂膮czk膮 w pod艣wietlenie przycisku od szyb i schowa膰 w boczek (w tym wypadku ka偶da ta艣ma, nawet 15cm potrzebuje swojej przetwornicy).

St膮d te偶 pro艣ba - czy ma kto艣 z was schematy elektryki, kt贸re dok艂adnie kable odpowiadaj膮 za pod艣wietlenie przycisk贸w? Druga - czy w kostkach w drzwiach s膮 jakie艣 wolne miejsca, by zrobi膰 to jak fabryka (moja wersja wyposa偶enia to Platinum).

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc, jak b臋dzie taka potrzeba mog臋 udost臋pni膰 jak to zrobi膰 i efekt ko艅cowy :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 4 maja 2019, o 06:28 

Imi臋: marcin
Do艂膮czy艂(a): 28 lut 2018, o 23:53
schemat贸w nie mam ale na moje oko najlepiej by by艂o w skrzynce bezp znale藕膰 puste miejsce np je艣li nie masz grzanych siedze艅 to zamiast tego bezp miernikiem gdzie po zapaleniu jest 12v i wpi膮膰 sie tam bedzie to najpewniejsze rozwi膮zanie wiem mo偶e przeci膮ganie kabli poprzez harmonijk臋 w drzwiach zapowiada si臋 mozolne ale moim zdaniem warto

G贸ra

PostNapisane: 10 maja 2019, o 07:44 

Imi臋: Kamil
Do艂膮czy艂(a): 22 mar 2019, o 18:09
U mnie kolego nie ma wolnych miejsc w skrzynce z bezpiecznikami. Z wyposa偶enia to brakuje tylko solar dachu i lod贸wki w tylnym pod艂okietniku ;/ chyba b臋d臋 musia艂 to zrobi膰 na jak膮艣 sztukateri臋, co wzbudza moje obawy :)

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2019, o 18:56 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 19:26
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
troch臋 odkopi臋. Nie koniecznie sztukateri臋. Pod艂膮cz si臋 bezpo艣rednio pod w艂膮cznik 艣wiate艂, albo zasilanie 艣wiat艂a przy radiu.

Tak偶e kolego, pr贸buj i daj zna膰 jak posz艂o.

Edit:
Troch臋 przeanalizowa艂em temat i og贸lnie pod艂膮czenie 艣wiat艂owod贸w nie jest 偶adnym wi臋kszym problemem. (przynajmniej w modelu po-liftowym)

Osobi艣cie pod艂膮cza艂bym te 艣wiat艂owody tak, by 艣wieci艂y si臋 tylko wtedy kiedy 艣wieci si臋 pozosta艂e o艣wietlenie deski. W wersji po-liftowej w ka偶dych drzwiach znajduje si臋 pod艣wietlenie klamki, kt贸re zapala si臋 zaraz po w艂膮czeniu 艣wiate艂. W zwi膮zku z tym montujemy 艣wiat艂ow贸d w drzwi i pod艂膮czamy za pomoc膮 szybko z艂膮czki to przewod贸w id膮cych do diody led znajduj膮cej si臋 w klamce drzwi. O艣wietlenie deski rozdzielczej r贸wnie 艂atwo mo偶na pod艂膮czy膰 pod艂膮czaj膮c si臋 albo do o艣wietlenia radia lub bezpo艣rednio do prze艂膮cznika 艣wiate艂, kt贸ry znajduje si臋 na lewo od kierownicy. R贸wnie偶 preferowa艂bym po艂膮czenie za pomoc膮 szybkoz艂膮czki.

Je偶eli kupiliby艣my 艣wiat艂ow贸d na wymiar z przewodami, monta偶 to max 1h.

Osobi艣cie zastanawiam si臋 czy zamontowa膰 u siebie 艣wiat艂ow贸d albo listw臋 chrom (na wz贸r Passata W8).

Czekam na wasze pomys艂y.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj: