Wymiana zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy

piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Wymiana zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy

Post autor: piotraskbw »

Jako, że padła mi pompka od sprysków, a od zawsze denerwowała mnie pojemność fabrycznego (3B0 955 453 AG) zbiorniczka (4L), bo auto drze japę jak zostanie mniej niż 1,5 L a z kupionej bańki zawsze coś zostaje i wala się po bagażniku postanowiłem zapolować na lepszą opcję :twisted:

Lepszą opcją jest zbiorniczek od passata b5 fl W8 - 3B7 955 453 D - 6,5 L - nie mam pojęcia czemu nie montowali go fabrycznie w S1, mnie udało się kupić zbiorniczek z oboma pompkami za 50 zł.

Po zmianie dalej drze japę jak jest mniej niż 1,5 L ale tym razem można śmiało wlać 5L a pustą bańkę od razu wywalić do kosza :)

Zbiornik pasuje idealnie w miejsce starego, przewodów też nie trzeba przedłużać chociaż w pierwszej chwili wydaje się że do przedłużenia będzie przewód od czujnika poziomu. Wystarczy go natomiast wyplątać z wiązki i inaczej poprowadzić :)

Wymianę teoretycznie da się wykonać ściągając tylko lewe przednie koło i odchylając nadkole, ale będzie przy tym multum gimanstyki, wiec polecam też zrzucić poszycie zderzaka (o ile pamiętam trzyma się na 9 śrubkach) bo wtedy jest swobodny dostęp do wszystkiego :)

dokładna specyfikacja ziorników na passatplus.de
fotorelacja znaleziona na forum passata
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ