Czujniki parkowania - Upgrade

OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Czujniki parkowania - Upgrade

Post autor: OuTchOrN »

Witam serdecznie.

Moje oryginalne czujniki, w mojej skodzie niestety odmówiły posłuszeństwa. Jeden używany czujnik kosztuje na allegro od 50-100 zł.

Zamiast naprawić obecny system myślę nad jego modyfikacją. Mam zamontowane w aucie radio 2 Din na Androidzie które daje mi możliwość wpięcia czujników do radia i wizualizację odległości do ściany. Chciałbym zakupić czujniki wraz z nową centralką, z wyjściem na monitor.

Na allegro takich zestawów jest mnóstwo.

Problem polega na tym, że posiadam czujniki parkowania z tyłu i z przodu. Te z przodu chciałbym zostawić, co wiąże się z tym, że nie będę demontował nic z starego systemu, po za czujnikami z tyłu, które zastąpię nowymi.

Moje pytanie: Czy jest możliwość odłączenia tylnych czujników i pozostawienie przednich?
Czy System będzie krzyczał, że część czujników została odłączona i tym samym nie będzie działać?
Czy jest możliwość za pomocą VCDS skonfigurować centralkę czujników, w ten sposób by wyłączyć tylne czujniki?

Czy ostatecznie, jak odłączę tylne czujniki, muszę zapomnieć o oryginalnych przednich czujnikach?

Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czujniki parkowania - Upgrade

Post autor: JacekRS »

Odłącz tył i zobacz czy ci będzie coś wyć na desce, ale szczerze to wątpię.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Czujniki parkowania - Upgrade

Post autor: OuTchOrN »

Dobra dzięki. W sumie nie jest to zły pomysł. Gdzie znajduje się moduł, do którego dochodzą czujniki?

Ma ktoś jakiś schemat?
michok
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2019, o 17:50
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 140/320
Imię: Michał

Re: Czujniki parkowania - Upgrade

Post autor: michok »

W moim wypadku jak jeden padl to wszystkei przestaly dzialac i po wrzuczeniu wstecznego byl tylko ciagly dzwiek. Pytanie jak to jest polaczone -> sens podpowiada, ze przod i tyl jest oddzielny bo jak Ci padnie jeden z przodu to nagle tracisz wszystkie? nie ma to sensu.

Nowy czujnik kosztuje ok 40-50 zl zamiennik.

ja mam podobny zestaw do Twojego i zamiast podpinania czujnikow pod radio kupilem po prostu kamere z podswietleniem tablicy.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Czujniki parkowania - Upgrade

Post autor: OuTchOrN »

Rozebrałem boczek w bagażniku oraz odłączyłem tylne czujniki parkowania.

Niestety system odłączone czujniki wykrywa jako usterkę, co oznacza, że nie można pozostawić przody przy wymianie oryginalnych czujników z tyłu.

:)
ODPOWIEDZ