2.0 TDI 140KM- zwiększenie mocy / wymiana sprzęgła

Poprostu Dawid
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2018, o 17:30
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Aktualnie: O.o
Imię: Dawid

2.0 TDI 140KM- zwiększenie mocy / wymiana sprzęgła

Post autor: Poprostu Dawid »

Cześć,

Na początku powiem, że przejrzałem wszystko w S1 w "modyfikacje techniczne" i nic nie znalazłem dlatego pytam ( w SII poszukam też, ale moja modyfikacja dotyczy tej budy i pierwszego wypustu 2.0TDI a w superbie II już było po po prawkach chyba )

Doprowadzenie konia do porządku to jeden z etapów prac nad Superbkiem. Obecnie mam problemy z tym silnikiem ale są wdrożone działania, które maja doprowadzić napęd do ideału. Wymiana dwumasy to jedna z rzeczy która jest do zrobienia.

Wsadzony jest Ori koń: 2.0 BSS 140KM

Ponieważ wymiana i tak jest nieunikniona ( zaczynam prace w najbliższy weekend) od razu chciałbym przygotować samochód pod dalsze modyfikacje.
Nie będzie to rakieta, planuje mapę w granicach rozsądku. Podejrzewam że gdzieś pewnie ok +30/40Km i analogicznie gdzieś +20/30NM.

I tu pytanie: czy przy takim wzroście mocy seria wytrzyma czy jak wymieniam teraz sprzęgło to założyć coś innego? Jak coś innego to co?

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi :) - post troszkę dłuższy ale chciałem podać jak najwięcej danych i sam zamysł ;)
Poprostu Dawid
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2018, o 17:30
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Aktualnie: O.o
Imię: Dawid

Re: 2.0 TDI 140KM- zwiększenie mocy / wymiana sprzęgła

Post autor: Poprostu Dawid »

Cześć,

Temat nie aktualny- dwumasę wymieniłem.
po konsultacjach wychodzi, że nie ma sensu zmieniać na sztywne koło- powyżej 200KM byłby dopiero sens.
ODPOWIEDZ