Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 wrz 2018, o 00:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 lut 2015, o 20:57 

Imi臋: Pawka
Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2011, o 17:26
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Przedstawiam ma艂y tutorial jak mo偶na wyci膮gn膮膰 ze Skody Superb I pod艂okietnik (t膮 cz臋艣膰 przesuwan膮, na kt贸rej spoczywa r臋ka kierowcy). Jest to sprawa bardzo prosta, natomiast z racji tego, 偶e zabiera艂em si臋 do tego bez 偶adnej pomocy forumowej to rozkr臋ci艂em ca艂y pod艂okietnik i w ca艂o艣ci przynios艂em go do domu, nie mniej jednak mo偶na 艣mia艂o zdemontowa膰 pod艂okietnik w aucie. Jest to o tyle przydatna sprawa, 偶e gdy chcemy wymieni膰 sobie podstawk臋 przesuwan膮 na sk贸rzan膮 lub te偶 da膰 komu艣 welur do obszycia to mo偶emy wyci膮gn膮膰 sam膮 podstawk臋 pod r臋k臋. I wbrew opinii innych zas艂yszanej przeze mnie to nie prawda, 偶e pod艂okietnik jest nierozbieralny.

Tak wygl膮da pacjent:

Obrazek

Nie trzeba wyci膮ga膰 go z auta natomiast ja o tym nie wiedzia艂em i metod膮 na czuja wyci膮gn膮艂em ca艂y. Je艣li kto艣 chce wyci膮gn膮膰 to nale偶y otworzy膰 pod艂okietnik, wyci膮gn膮膰 ten schowek wewn臋trzny w pod艂okietniku, i pod schowkiem w otworze pod艂okietnika znajdziemy 3 nasadkowe 艣ruby, za pomoc膮 kt贸rych ca艂y stela偶 pod艂okietnika jest mocowany do auta.

Otwieramy pod艂okietnik i w miejscach zaznaczonych na rysunku czerwonymi strza艂kami podwa偶amy z wyczuciem plastik najlepiej p艂askim 艣rubokr臋tem:

Obrazek

Po 艣ci膮gni臋ciu plastikowego do艂u wygl膮da to tak (wida膰 zaczepy plastikowe) :

Obrazek

Nast臋pnie mamy taki oto widok:

Obrazek

Miejsca oznaczone na czerwona pokazuj膮 gdzie s膮 zaczepy trzymaj膮ce podstawk臋 pod r臋k臋 ze stela偶em do szyny.
G贸rne widoczne zaczepy 艣ci膮ga si臋 zsuwaj膮c / popychaj膮c podstawk臋 do g贸ry. Ale zanim b臋dziemy mogli to zrobi膰, to na szynie zaznaczy艂em ni偶ej dwa miejsca na szynie, w kt贸rych znajduj膮 si臋 niewidoczne z wierzchu bo schowane pod szyn膮 dwa zatrzaski w postaci z膮bk贸w. Doj艣cie do tych dw贸ch schowanych zatrzask贸w jest tylko przez szczelin臋 w szynie i bez ma艂ego p艂askiego 艣rubokr臋ta i latarki raczej si臋 nie ob臋dzie. 呕eby u艂atwi膰 sobie troch臋 dost臋p do uchwyt贸w mo偶emy jedynie wysun膮膰 pod艂okietnik na tyle ile pozawala nam regulacja pod艂okietnika prz贸d / ty艂. Najlepiej latark膮 przez szczelin膮 spr贸bowa膰 zlokalizowa膰 dok艂adnie miejsce ( mniej wi臋cej w miejscu zaznaczonym na zdj臋ciu na czerwono), w kt贸rym s膮 te dwa zatrzaski i p艂askim 艣rubokr臋tem dociska膰 zatrzaski od boku przez szczelin臋 tak aby si臋 zacisn臋艂y z膮bki i wtedy wyskocz膮 nam zatrzaski z oczek w szynie. Trzeba to robi膰 delikatnie, jak wida膰 na zdj臋ciu poni偶ej mi jeden z膮bek p臋k艂. Dopiero gdy wyskocz膮 nam z szyny te dwa niewidoczne zatrzaski, wtedy dopiero wyci膮gamy pod艂okietnik pchaj膮c podstawk臋 do g贸ry.

Obrazek

I tak膮 o to podstawk臋 od pod艂okietnika mo偶emy 艣mia艂o zanie艣膰 to tapicerza celem obszycia lub te偶 podmianki na sk贸rzan膮 je艣li mamy dawc臋. :)

Obrazek

Sk艂adanie pod艂okietnika to ju偶 piku艣, wszystko robimy w odwrotnej kolejno艣ci, wszystko wstrzeliwuj臋 si臋 samo po doci艣ni臋ciu.

呕erk贸w VE2014 https://www.youtube.com/watch?v=QSPt3Hi8Zto
呕erk贸w VE2013 https://www.youtube.com/watch?v=sgKsdCE-Sas
呕erk贸w VE2012 http://vimeo.com/59992726
呕erk贸w VE2011 http://vimeo.com/36659622

Stay tuned ;)

Ostatnio edytowano 3 lut 2015, o 08:29 przez Pawka87, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 2 lut 2015, o 21:35 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 4 sty 2015, o 20:58
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Super opis ;)
Ju偶 nie d艂ugo zabieram si臋 u siebie .
Dzi臋ki .

G贸ra

PostNapisane: 2 lut 2015, o 22:46 

Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2014, o 09:11
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Naprawd臋 kawa艂 dobrej roboty. Szacun :!:

G贸ra

PostNapisane: 29 mar 2015, o 08:28 

Imi臋: Piotrek
Do艂膮czy艂(a): 20 maja 2014, o 07:46
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Ciekawe czy podobnie jest w SII?

G贸ra

PostNapisane: 12 lip 2018, o 18:57 

Do艂膮czy艂(a): 12 lip 2018, o 18:18
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
witam,

nie wiem czy Pawka jeszcze tu jest na forum, ale mam pytanie o ten ma艂y schoweczek na wciks otwierany wbudowany w ten schowek pod艂okietnikowy. Zdemontowano mi ca艂o艣膰, a po zamontowaniu ten ma艂y schoweczek nie zamyka mi si臋, nie 艂apie tam zamkni臋cie. Co mog臋, co trzeba zrobi膰? czy wy艂ama艂o si臋 tam to 'co艣' co 艂apie, czy te偶 藕le zamontowali i mo偶na poprawi膰? Co do wymiany? Ca艂o艣膰? czy ten ma艂y schoweczek?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: